23.10.2025 Справа № 940/2093/25
Провадження по справі № 2-а/940/26/25
23 жовтня 2025 року суддя Тетіївського районного суду Київської області Мандзюк С.В., розглянувши матеріали адміністративної справи ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті (відділ державного нагляду (контролю) у Київській області) про визнання протиправною та скасування постанови, та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до Тетіївського районного суду Київської області з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті (відділ державного нагляду (контролю) у Київській області), в якому просить, зокрема, визнати протиправною та скасувати постанову Державної служби України з безпеки на транспорті (відділ державного нагляду (контролю) у Київській області) про застосування адміністративно-господарського штрафу № ОПШ037621 від 30.09.2025.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Водночас статтями 19 та 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію між місцевими загальними як адміністративними судами та окружними адміністративними судами.
Пункт 1 ч. 1 ст. 19 КАС України регламентує, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження тощо.
За приписами ч. 1 ст. 20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму,
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»;
6) адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.
Згідно з ч. 2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначних частиною першою цієї статті.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позов між фізичною особою ОСОБА_1 та органом наділеним владними повноваженнями з приводу застосування до суб'єкта господарювання господарсько-фінансових санкцій стосується порушення законодавства про автомобільний транспорт, а не щодо рішень дій чи бездіяльності суб'єкта власних повноважень у справах про притягнення фізичної особи до адміністративної відповідальності, відтак зазначений спір відповідно до предметної юрисдикції адміністративних судів має розглядатись відповідним окружним адміністративним судом.
Відтак, враховуючи викладене, предмет даного спору, суб'єктний склад сторін, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті (відділ державного нагляду (контролю) у Київській області) про визнання протиправною та скасування постанови, та зобов'язання вчинити певні дії не підсудна Тетіївському районному суду Київської області, оскільки даний спір на підставі ч. 2 ст. 20 КАС України належить до предметної юрисдикції Київського окружного адміністративного суду.
Порядок та підстави для передачі адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду врегульовані нормами ст. 29 КАС України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС УКраїни суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на зазначене, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті (відділ державного нагляду (контролю) у Київській області) про визнання протиправною та скасування постанови, та зобов'язання вчинити певні дії передати за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються .
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 19, 20, 29 КАС України,
постановив:
Адміністративну справу № 940/2093/25 (провадження № 2-а/940/26/25) за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті (відділ державного нагляду (контролю) у Київській області) про визнання протиправною та скасування постанови, та зобов'язання вчинити певні дії передати за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26).
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя С.В.МАНДЗЮК