Рішення від 21.10.2025 по справі 500/3803/25

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/3803/25

21 жовтня 2025 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Мандзія О.П., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, в якій просить:

скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 03.01.2025, визнавши неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахуванні пенсії за віком з 06.06.2023 на підставі ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та з урахуванням призначеної з 01.05.2024 пенсії зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області перерахувати і виплатити ОСОБА_1 пенсію з 06.06.2023 з урахуванням проведених виплат.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 24.01.2024 у справі № 500/6845/23 визнано протиправними та скасовані рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області №192150004694 від 14.06.2023, Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області №192150004694 від 16.08.2023, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області №192150004694 від 09.10.2023 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повторно розглянути питання про зарахування до страхового стажу позивача періодів роботи з 04.08.1977 по 12.11.1978 та з 19.11.1980 по 12.10.1983, прийнявши відповідне рішення, з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні. Оскільки позивач має право на призначення пенсії за віком, з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку, тобто з 06.06.2023, він повторно звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком з 06.06.2023 з урахуванням рішення суду. Відповідач своїм листом № 1900-0303-8/20630 від 29.04.2024 повторно відмовив позивачу в призначенні пенсії з 06.06.2023, мотивуючи тим, що рішення суду не містить зобов'язання щодо повторного розгляду однієї з поданих заяв на призначення пенсії, а також відсутні вимоги стосовно призначення пенсії за віком. Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 07.11.2024 у справі № 500/5591/24 визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, оформлене листом №1900-0303-8/20630 від 29.04.2024 про відмову позивачу у призначенні пенсії за віком у відповідності до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування." Позивач 20.12.2024 звернувся із заявою про перерахунок пенсії з 06.06.2023, однак відповідач листом від 03.01.2025, ігноруючи заяву позивача про призначення пенсії з 06.06.2023, ігноруючи правову оцінку, викладену в рішенні суду у справі №500/6845/23, в черговий раз, проявивши надмірний формалізм, відмовив позивачу в перерахуванні пенсії з 06.06.2023, мотивуючи тим, що на виконання рішення у вказаній справі позивачу призначено пенсію з 01.05.2024. У листі від 12.06.2025 № 4004-3949/А-03/8-1900/25 відповідач зазначив, що рішення суду від 07.11.2024 у справі № 500/5591/24 не містить зобов'язання щодо призначення пенсії з 06.06.2023, а рішення суду від 24.01.2024 у справі № 500/6845/23 не містить зобов'язання щодо повторного розгляду однієї з поданих заяв на призначення пенсії.

З урахуванням зазначеного, позивач вважає протиправними та такі, що порушує його право на належний соціальний захист та справедливий і гарантований державою рівень пенсійного забезпечення, дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області у не проведенні перерахунку пенсії з 06.06.2023, оскільки звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку, у зв'язку з чим звернулася до суду з даною позовною заявою.

Ухвалою суду від 01.07.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

На виконання вимог вказаної ухвали, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області подано до суду відзив на позовну заяву. Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що позивач 06.06.2023 звернувся із заявою про призначення пенсії за віком. На дату звернення вік позивача становив 65 років. За результатами розгляду заяви та долучених до неї документів йому було відмовлено в призначенні пенсії, у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу (рішення про відмову від 14.06.2023). Надалі, позивачем повторно було подано заяву про призначення пенсії за віком 08.08.2023. Однак органами Пенсійного фонду, прийнято рішення про відмову в призначенні позивачу пенсії за віком (рішення від 16.08.2023), у зв'язку з відсутністю у нього необхідного страхового стажу. Відтак, згідно поданої позивачем заяви від 01.05.2024, та на виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 24.01.2024 у справі №500/6845/23, яким зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повторно розглянути питання про зарахування до страхового стажу періодів роботи з 04.08.1977 по 12.11.1978 та з 19.11.1980 по 12.10.1983, прийнявши відповідне рішення, з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, у задоволенні решти позовних вимог відмовлено, органами Пенсійного фонду позивачу призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" при страховому стажі 15 років 04 місяці 28 днів. Слід зазначити, що рішення суду у справі №500/6845/23 не містило зобов'язання Пенсійного органу щодо повторного розгляду однієї з попередньо поданих позивачем заяв на призначення пенсії, а також відсутні вимоги стосовно призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у зв'язку з чим, розгляд питання призначення пенсії за віком не здійснювалось. Також, заяву на призначення пенсії було подано позивачем 01.05.2024 №1064, за результатами якої з урахуванням вимог, викладених у резолютивній частині рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 24.01.2024 у справі №500/6845/23, пенсію призначено у строки, визначені ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тобто з дня подання заяви, оскільки звернення за пенсією відбулося пізніше трьох місяців з дня досягнення віку 65 років. Будь-яких порушень прав позивача на пенсійне забезпечення, зокрема щодо порядку проведення призначення (перерахунку) пенсії та її виплати, органи Пенсійного фонду України у своїх діях не вбачають.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області з заявою про призначення пенсії за віком 06.06.2023 та 08.08.2023, тобто не пізніше трьох місяців з дня досягнення ним пенсійного віку, і таким чином повністю виконав умови, передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Позиція відповідача є суперечливою, оскільки у наданих відповідачем табличних даних форми РС-право від 25.04.2024 вказана дата призначення пенсії 06.06.2023. На цю обставину звернув увагу і суд, який у своєму рішенні від 07.11.2024 у справі № 500/5591/24 зазначив, що у відповідності до відомостей протоколу форми РС-право, позивачу призначена пенсія за віком у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", дата призначення: 06.06.2023, однак відповідач ігнорує цю обставину.

Розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, суд при прийняті рішення виходить з наступних підстав і мотивів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , неодноразово звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області із заявою про призначення пенсії за віком, вперше - 06.06.2025, що сторонами не оспорюється.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 24.01.2024 у справі № 500/6845/23 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області №192150004694 від 14.06.2023 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області №192150004694 від 16.08.2023 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області №192150004694 від 09.10.2023 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повторно розглянути питання про зарахування до страхового стажу позивача періодів роботи з 04.08.1977 по 12.11.1978 та з 19.11.1980 по 12.10.1983, прийнявши відповідне рішення, з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 07.11.2024 у справі № 500/5591/24 визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, оформлене листом №1900-0303-8/20630 від 29.04.2024 про відмову позивачу у призначенні пенсії за віком у відповідності до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Надалі, за результатами розгляду звернення позивача від 20.12.2024, Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області листом від 03.01.2025 №76-9799/А-02/8-1900/25 повідомило, що позивач 06.06.2023 звернувся із заявою про призначення пенсії за віком. На дату звернення вік позивача становив 65 років. За результатами розгляду заяви та долучених до неї документів йому було відмовлено в призначенні пенсії, у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу (рішення про відмову від 14.06.2023). Вдруге, позивачем було подано заяву про призначення пенсії за віком 08.08.2023. Однак органами Пенсійного фонду, прийнято рішення про відмову в призначенні позивачу пенсії за віком (рішення від 16.08.2023), у зв'язку з відсутністю у нього необхідного страхового стажу. На подану позивачем втретє заяву від 01.05.2024 та на виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 24.01.2024 у справі № 500/6845/23, де зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повторно розглянути питання про зарахування до страхового стажу позивача періодів роботи з 04.08.1977 по 12.11.1978 та з 19.11.1980 по 12.10.1983, прийнявши відповідне рішення, з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" при страховому стажі 15 років 04 місяці 28 днів. Оскільки згадане рішення суду не містило зобов'язання щодо повторного розгляду однієї з попередньо поданих позивачем заяв на призначення пенсії, а також відсутні вимоги стосовно призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тому розглядати питання призначення пенсії за віком не було підстав.

Не погоджуючись з такими діями суб'єкта владних повноважень в частині дати призначення пенсії, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість дій, рішень відповідача на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, суд виходить з наступного.

Згідно з ч.3 ст.23 Загальної Декларації прав людини, п.4 ч.1 Європейської Соціальної хартії та ч.3 ст.46 Конституції України кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулює Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Статтею 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Згідно із ч.3 ст.4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення.

Відповідно до змісту ст.5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.

За змістом ч.1 ст.24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Згідно з ч.4 ст.24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Частиною 3 ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що у разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, страхового стажу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу: з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - від 15 до 20 років.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку; пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Згідно з п.1.7, 1.8 розділу I Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Спір у цій справі виник з приводу того, що орган Пенсійного фонду України вважає днем звернення за призначенням пенсії віком прийняття відповідачем відповідної заяви, подану позивачем втретє, - 01.05.2024 після оскарження останнім у судовому порядку, зокрема, відмови у такому призначенні за результатами розгляду його первинної заяви від 06.06.2023.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 24.01.2024 у справі № 500/6845/23 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повторно розглянути питання про зарахування до страхового стажу позивача періодів роботи з 04.08.1977 по 12.11.1978 та з 19.11.1980 по 12.10.1983, прийнявши відповідне рішення, з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, після набрання законної сили яким і подання позивачем втретє заяви від 01.05.2024 ОСОБА_1 і було призначено пенсію.

Одна, це призвело до того, що фактично за період судового розгляду згаданої справи, яким підтверджено необґрунтованість відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії, зокрема, за результатами розгляду його первинної заяви від 06.06.2023, позивач не отримав належні йому пенсійні виплати.

Разом з цим, у наданих відповідачем табличних даних форми РС-право від 25.04.2024 вказана дата призначення пенсії 06.06.2023.

Право ж позивача на отримання належних йому пенсійних виплат в цьому випадку не може ставитися в залежність від оскарження ним дій та рішень пенсійного органу в судовому порядку і підлягає поновлення з моменту його виникнення, тобто з дня первинного звернення до пенсійного органу.

У постанові від 18.04.2019 у справі №172/730/17 Верховний суд зробив висновок, що право позивача на отримання належних йому пенсійних виплат в цьому випадку не може ставитися в залежність від оскарження ним дій та рішень пенсійного органу в судовому порядку і підлягає поновлення з моменту його виникнення, тобто з дня первинного звернення до пенсійного органу.

У постанові від 24.12.2019 у справі №209/2050/17 Верховний Суд зазначив, що право особи на пенсію також не може залежати від встановлення усіх обставин, які мають значення для вирішення питання про призначення пенсії, і підлягає поновленню з моменту його виникнення, тобто з дня первинного звернення до пенсійного органу.

Оскільки станом на момент первинного звернення з заявою про призначення пенсії у позивача був наявний необхідний страховий стаж для призначення цієї пенсії, у територіального органу Пенсійного фонду України були підстави для врахування вищевказаного періоду і призначення пенсії.

Право особи на отримання належних їй пенсійних виплат не може ставитись у залежність від наявності певних недоліків оформлення документів, за які особа не відповідає.

Отже, право позивачки на отримання належних їй пенсійних виплат у даному випадку не може ставитися в залежність від підтвердження в судовому порядку тих обставин, які існували на час її звернення із первинною заявою та викликали сумнів у пенсійного органу, та таке право підлягає поновленню з моменту його виникнення.

Оцінюючи викладені обставини у їх сукупності, оскільки позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 , вперше звернувся із заявою про призначення пенсії 06.06.2023, в межах трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку, суд дійшов висновку про протиправність, в контексті ч.2 ст.2 КАС України, протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком з 06.06.2023- дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, відповідно до ч.1 ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та необхідність захисту порушеного права шляхом зобов'язання відповідача з 06.06.2023 здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням раніше виплачених сум.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому, ч.2 ст.77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За наслідками судового розгляду, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду достатніх беззаперечних доказів на обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності оскаржуваних дій.

Таким чином, враховуючи встановлені судом обставини справи, оцінивши добуті докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та аналізуючи наведені положення законодавства, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ч.1 ст.139 КАС України).

Оскільки позов підлягає до задоволення, то суд присуджує на користь позивача здійснені ним та документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору розмірі 968,96 грн згідно квитанції №0.0.4419635360.1 від 19.06.2025 за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.139, 241-246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком з 06.06.2023.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області з 06.06.2023 здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути з за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 (дев'яносто шість) копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 21 жовтня 2025 року.

Реквізити учасників справи:

позивач: - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 );

відповідач: - Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: майдан Волі, 3, м.Тернопіль, Тернопільський р-н, Тернопільська обл., 46001, код ЄДРПОУ: 14035769).

Головуючий суддя Мандзій О.П.