Ухвала від 20.10.2025 по справі 420/34591/25

Справа № 420/34591/25

УХВАЛА

20 жовтня 2025 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Радчук А.А., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області, у якій позивач просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління ДПС в Одеській області щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки фізичної особи-платника податків ОСОБА_1 без направлення на його адресу копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки відповідно до п.79.2 ПК України;

визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 42945/15-32-24-04-20 про стягнення податку на доходи фізичних осіб на суму 579814,43 грн., № 42948/15-32-24-04-20 про стягнення штрафних санкцій в сумі 340,00 грн., № 42949/15-32-24-04-20 про стягнення військового збору на суму 48317,86 грн., № 42941/15-32-24-04-20 про стягнення адміністративних штрафів та інших санкцій на суму 7100,00 грн., № 42943/15-32-24-04-20 про стягнення адміністративних штрафів та інших санкцій на суму 1020,00 грн.

Згідно п.п. ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суддя встановив наявність підстав для залишення позову без руху, оскільки позов поданий із порушенням вимог встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України.

Згідно з п. 3 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається ціна позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.

Зі змісту прохальної частини адміністративного позову слідує, що позивач просить суд, зокрема, визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 42945/15-32-24-04-20 про стягнення податку на доходи фізичних осіб на суму 579814,43 грн., № 42948/15-32-24-04-20 про стягнення штрафних санкцій в сумі 340,00 грн., № 42949/15-32-24-04-20 про стягнення військового збору на суму 48317,86 грн., № 42941/15-32-24-04-20 про стягнення адміністративних штрафів та інших санкцій на суму 7100,00 грн., № 42943/15-32-24-04-20 про стягнення адміністративних штрафів та інших санкцій на суму 1020,00 грн.

Суд зазначає, що оскаржувані рішення призвели до зміни майнового стану позивача, а отже вказані позовні вимоги є вимогами майнового характеру.

Отже, позивач в порушення п. 3 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві ціну позову не зазначив.

Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною другою статті 132 КАС України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір».

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України “Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, встановлена ставка судового збору у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З аналізу наведених положень Закону України «Про судовий збір» вбачається, що майновими є вимоги, для яких визначено ціну позову.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» з 01.01.2025 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00 грн.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що позивач оскаржує податкові повідомлення-рішення, якими встановлено суму грошового зобов'язання позивача в загальному розмірі 636 592,29 грн. Тобто позивачем заявлена вимога майнового характеру, за яку повинен бути сплачений судовий збір у розмірі 6365,92 грн. (1 % від ціни позову).

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за звернення з цим позовом та надати до суду документ про сплату судового збору на суму 6365,92 грн.

Відповідно ч.ч. 1-2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз'яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунуті шляхом надання до суду:

- позовної заяви, оформленої відповідно до вимог ст. 160 КАС України, а саме з зазначенням у адміністративному позові ціни позову;

- надання документу про сплату судового збору у розмірі 6365,92 грн., або клопотання про звільнення від сплати, відстрочення або розстрочення сплати судового збору, у разі наявності передбачених Законом України “Про судовий збір» підстав, що підтверджується належними письмовими доказами.

Платiжні реквiзити для перерахування судового збору: 22030101 Судовий збір (Одеський окружний адміністративний суд, 101); Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./Київський р-н/22030101; Рахунок отримувача: UA468999980313171206084015756; Код отримувача: 37607526; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.).

Керуючись ст.ст. 132, 160, 161, 169 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в десятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 5 ст. 169 КАС України, позов буде повернутий позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.А. Радчук