Рішення від 21.10.2025 по справі 380/25617/23

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2025 рокусправа № 380/25617/23

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Грень Н.М. розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, департаменту пенсійних питань та соціального захисту, Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, департаменту пенсійних питань та соціального захисту, Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області», у якій просить суд:

- визнати протиправними дії Департаменту Пенсійних питань та соціального захисту МВС України, які полягають у відмові внесенню змін у грошовий атестат № 302 від 01.07.2010 р. який був складений працівниками МВС України та довідку про розмір грошового забезпечення № 3886 від 29.12.2021 року яка була складена ДУ «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % з дати складення;

- зобов'язати Департамент Пенсійних питань та соціального захисту МВС України надіслати до Головного управління Пенсійного Фонду України у Львівській області відповідне звернення про проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням змін у грошовому атестаті № 302 від 01.07.2010 р. та довідці про розмір грошового забезпечення № 3886 від 29.12.2021 року щодо надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % з дати складення.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проходження служби позивач мав допуск до державної таємниці та постійно працював з відомостями, що мають ступінь секретності «Таємно», що є підставою для нарахування відповідної надбавки згідно з чинним законодавством. Проте, вказана надбавка не була включена до складу його грошового забезпечення при оформленні документів для призначення пенсії, що призвело до заниження її розміру.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 20.11.2023 залишеною без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.02.2024 визнано неповажними причини пропуску строку звернення ОСОБА_1 до адміністративного суду. Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Департаменту пенсійних питань та соціального захисту про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії повернуто позивачу. Повернуто з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у сумі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн 00 к., відповідно до платіжного документа №0.0.3267328371.1 від 23.10.2023.

Постановою Верховного Суду від 12.06.2024 касаційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2023 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 лютого 2024 року скасовано. Справу № 380/25617/23 направлено до Львівського окружного адміністративного суду для продовження розгляду зі стадії вирішення питання відкриття провадження.

Ухвалою від 05.07.2024 відкрито спрощене позовне провадження у справі.

Ухвалою від 15.07.2024 витребувано Міністерства внутрішніх справ України додаткові докази.

Від Міністерства внутрішніх справ України надійшли на виконання ухвали про витребування доказів надійшли додаткові докази.

Відповідачі у встановлений судом строк відзив на позов не надали, про причини неподання не повідомили.

Всебічно дослідивши та об'єктивно оцінивши наявні в матеріалах справи докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, суд встановив таке.

ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992.

Позивач звернувся до Міністра внутрішніх справ України із заявою, в якій просив надати йому довідку для перерахунку його пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 №988.

Державна установа «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» видала довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 29.12.2021 №3886 за прирівняною посадою головного оперуповноваженого, згідно з якою позивачу встановлена надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % з дати складення.

Не погоджуючись з розміром надбавки, вказаним у довідці від 29.12.2021 №3886 позивач звернувся до Міністра внутрішніх справ України зі скаргами від 04.02.2022 та від 05.06.2022. Вказані скарга обґрунтовані тим, що при виході на пенсію у 2010 році відсоткова надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % .Тож при видачі довідки від 29.12.2021 №3886 державна установа «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України» протиправно зменшила відсоткове значення такої надбавки.

Відповідно до відповіді департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України від 04.07.2022 №Б-6749/49 вислуга років позивача на момент звільнення складає 10 років 14 днів, у пільговому обчисленні - 28 років 10 місяців 06 днів, час навчання у цивільному навчальному закладі - 2 роки 4 місяці 27 днів, що підтверджується скороченим розрахунком вислуги років УФЗБО УМВС України у Львівській області. Згідно з пунктом 3 розділу ІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 до вислуги років для виплати поліцейським надбавки за стаж служби зараховуються періоди, які визначені частиною 2 статті 78 Закону України “Про Національну поліцію». Час навчання у вузі до стажу служби в поліції не зараховується. Тому розмір надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % з дати складення.

Не погоджуючись з відмовою здійснити перерахунок надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % з дати складення позивач звернувся з відповідним позовом до суду.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25 липня 2023 року у справі № 380/16800/22 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково; рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2023 року скасовано та прийнято постанову, якою позов задоволено частково; визнано протиправною відмову Міністерства внутрішніх справ України в особі Департаменту пенсійних питань та соціального захисту, що викладена в листі від 09.06.2022 №Б-5856 про відмову у перерахунку розміру надбавки за стаж служби в поліції (відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням) з 40 % до 45 %, що визначена у довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» від 29.12.2021 №3886 та відмову у наданні статусу «Ветерана органів внутрішніх справ»; зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України повторно розглянути раніше подані звернення ОСОБА_1 про надання йому статусу «Ветерана органів внутрішніх справ» та прийняти відповідне рішення, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.

На виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25 липня 2023 року у справі № 380/16800/22 МВС України було виготовлено та листом від 22.08.2023 № 59463/49-16023-2023 надіслано до ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» посвідчення «Ветеран органів внутрішніх справ» та нагрудний знак до нього для видачі позивачу. Зобов'язань щодо видачі оновленої довідки на відповідачів не покладено.

Позивач, вважаючи протиправну бездіяльність відповідачів щодо відмови в оформленні та направленні до пенсійного фонду оновленої довідок про розмір його грошового забезпечення в частині надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % для перерахунку пенсії, звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на наступне.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

07.11.2015 набрав чинності Закон України «Про Національну поліцію» (далі - Закон №580-VIII), крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону.

29.12.2015 набрав чинності Закон України від 23.12.2015 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон №900-VIII).

Цим Законом статтю 63 Закону №2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Законом №900-VIII доповнено також пункт 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580-VIII абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

КМУ Постановою №988 встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.

Ця Постанова набрала чинності 02.12.2015.

Відповідно до пункту 2 Постанови №988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується МВС.

Наказом №260 затверджено Порядок №260.

Стаття 78 Закону №580-VIII передбачає, що до стажу служби в поліції зараховуються:

1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду;

2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту;

3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду;

4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції;

5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони;

6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.

Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення.

Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

Частиною другою статті 17 Закону №2262-XII визначено, що до вислуги років поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії на умовах цього Закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.

Постанова КМУ від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (далі - Постанова №393, Порядок №393 відповідно) у своєму пункті 2 закріплює положення згідно якого до вислуги років особам офіцерського складу Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Цивільної оборони України та інших військових формувань, створених Верховною Радою України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, а також особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної інспекції техногенної безпеки та Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсій згідно з пунктом «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» додатково зараховується час їхнього навчання (у тому числі заочно) у цивільних вищих навчальних закладах, а також у інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку - один рік за шість місяців.

В абзаці 4 пункту 3 розділу ІІ Порядку №260 визначено, що до вислуги років для виплати поліцейським надбавки за стаж служби зараховуються періоди, які визначені частиною другою статті 78 Закону №580-VIII.

З аналізу викладених норм вбачається, що обчислення стажу служби в поліції врегульовано статтею 78 Закону №580-VIII, частина 2 якої містить перелік посад (періодів служби), які зараховуються до стажу служби в поліції.

Відповідно до преамбули Постанови №393, остання прийнята відповідно до Закону №2262-XII та Постанови Верховної Ради України про порядок введення в дію цього Закону.

Статтею 17 Закону №2262-XII передбачено, що Порядок обчислення вислуги років для призначення пенсій відповідно до цього Закону особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ визначається Кабінетом Міністрів України.

Суд встановив, що при виході на пенсію та до відповідних законодавчих змін у зв'язку із прийняттям Постанови №988, Закону №900-VIII, позивач під час служби в ОВС уже набув відповідної кількості календарної вислуги років і при визначенні йому розміру надбавки за стаж служби в поліції вислуга років не підлягає новому обчисленню, як діючому працівнику поліції, в даному випадку змінюється лише грошовий вираз такої надбавки.

Відповідно до протоколу пенсійної справи №1303005320 (МВС) від 26.07.2010 при призначенні пенсії з 01.06.2010 позивачу до календарної вислуги років враховано час навчання у вищому цивільному навчальному закладі та вказано, що вислуга років - 31 рік (календарна 22 роки), тобто враховано ті відомості, які наведені у грошовому атестаті, який є документом, що подається для призначення пенсії за вислугу років згідно «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердженого постановою правління ПФУ 30.01.2007 №3-1, зареєстровано в МЮУ 15.02.2007 за №135/13402; далі - Порядок №3-1).

При цьому, суд зазначає, що по закінченню служби в ОВС і при призначенні йому пенсії час навчання йому уже включений у вислугу років, оскільки аналіз пункту 2 Постанови №393, статті 17 Закону №2262-XII, дає підстави для висновку, що до вислуги років на службі в органах внутрішніх справ в календарному обчисленні включається період навчання не у будь-яких цивільних вищих навчальних закладах, а також у інших навчальних закладах, а лише період навчання у цивільних вищих навчальних закладах, а також у інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання .

Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного Суду від 01 лютого 2019 року у справі № 809/780/15, від 14 серпня 2019 року у справі № 805/2337/16-а .

Відповідно до Постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 р. «Про грошове забезпечення військовослужбовців...», особам, які працюють в умовах режимних обмежень, встановлюється щомісячна надбавка у відсотках до посадового окладу. За роботу з відомостями ступеня секретності «Таємно» надбавка встановлюється у розмірі 15%.

Відсутність вказаної надбавки у грошовому атестаті № 302 від 01.07.2010 р. та довідці про розмір грошового забезпечення № 3886 від 29.12.2021 р. є прямим порушенням прав Позивача на належне пенсійне забезпечення, оскільки пенсія обчислюється саме з урахуванням усіх видів грошового забезпечення.

Таким чином, дії Відповідача щодо відмови у внесенні змін до вказаних документів є протиправними, а права Позивача підлягають захисту шляхом зобов'язання відповідача вчинити дії щодо їх поновлення.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Державна установа «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» при виготовлені, оформленні та видачі позивачу довідки від 29.12.2021 №3886 неправильно визначили розмір надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % .

Щодо вимоги визнати бездіяльність Департаменту Пенсійних питань та соціального захисту МВС України та зобов'язати внести відповідні зміни до довідки № 3886 від 29.12.2021, суд зазначає, що довідку про розмір грошового забезпечення № 3886 від 29.12.2021 видано Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області», таким чином суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовної вимоги в частині видачі довідки Департаментом Пенсійних питань та соціального захисту МВС України.

З огляду на вказане суд висновує визнати бездіяльність Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» у перерахунку розміру надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % що визначена у довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» від 29.12.2021 №3886 та зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» внести зміни в довідку від 29.12.2021 №3886 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , а саме надбавці за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача слід стягнути на користь позивача понесені останнім витрати зі сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, суд

у х ва л и в:

1.Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України, департаменту пенсійних питань та соціального захисту (01601, м Київ, вул. Богомольця, 10, ЄДРПОУ 00032684), Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» (79068, м. Львів, вул. Замарстинівська, 233, ЄДРПОУ 08734210) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

2.Визнати протиправною бездіяльність Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» у нездійснені перерахунку розміру надбавки ОСОБА_1 за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % що визначена у довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» від 29.12.2021 №3886.

3.Зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» внести зміни в довідку від 29.12.2021 №3886 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , а саме в надбавці за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15 % та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

4.В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

5.Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» (ЄДРПОУ 08734210) 1073 грн 60 коп. сплаченого судового збору.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяГрень Наталія Михайлівна