про прийняття адміністративної справи до провадження
21 жовтня 2025 року м. Київ № 640/23261/19
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Жукової Є.О., ознайомившись з матеріалами адміністративної справи
за позовом ОСОБА_1
доГоловного управління Державної фіскальної служби у місті Києві
провизнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки),
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати Вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-226563-17 від 15.05.2019 року.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.11.2019 адміністративну справу № 640/23261/19 розподілено судді Васильченко І.П.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.12.2019 відкрито провадження у справі.
02 грудня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про забезпечення позову.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.12.2019 вище зазначену заяву задоволено та зупинено стягнення на підставі вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ф-226563-17 від 15.05.2018 року у сумі 114 289,55 грн., прийнятої Головним управління ДФС у м. Києві до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі № 640/23261/19.
Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.10.2020 адміністративну справу № 640/23261/19 розподілено судді Качур І.А.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.10.2020 справу прийнято до провадження судді Качур І.А.
Відповідно до Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 №2825-ІХ ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва; утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві; визначено територіальну юрисдикцію Київського міського окружного адміністративного суду, яка поширюється на місто Київ.
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ установлено, що з дня набрання чинності цим Законом: до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом
На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ, справа надіслана до Київського окружного адміністративного суду за належністю.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.10.2025 справа розподілена судді Жуковій Є.О.
15 жовтня 2025 року адміністративну справу було фактично передано судді Жуковій Є.О.
Відповідно до приписів частини другої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Ознайомившись з матеріалами адміністративної справи, суд дійшов наступних висновків.
Статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), передбачено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України", було утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Новостворена Державна податкова служба України відповідно до вказаної постанови Уряду від 18.12.2018 № 1200 є правонаступником прав та обов'язків Державної фіскальної служби України у відповідних сферах.
Відповідно до змісту розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №682-р "Питання Державної податкової служби", Уряд погодився з пропозицією Міністерства фінансів України щодо можливості забезпечення здійснення ДПС України покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 "Про затвердження Положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень ДФС України.
У подальшому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 19.06.2019 №537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", якою, зокрема, вирішено утворити Головне управління ДПС у м. Києві замість реорганізованого Головного управління ДФС у м. Києві.
Зокрема, відповідно до пункту 4 Постанови Уряду від 19.06.2019 № 537, територіальні органи Державної податкової служби визначені правонаступниками майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.
Відтак, за змістом зазначеної Постанови Уряду новостворені органи ДПС визначені правонаступниками відповідних територіальних органів ДФС.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 30.07.2019 (номер запису: 10741020000086626) відбулася держана реєстрація юридичної особи - Головного управління ДПС у м. Києві (ЄДРПОУ: 43141267), а 01.08.2019 державна реєстрація рішення засновників (учасників) Головного управління ДФС у м. Києві щодо припинення такого як юридичної особи.
Наведе вище у сукупності свідчить про те, що функції і повноваження Головного управління ДФС у м. Києві, яке знаходиться в стані припинення, передані Головному управління ДПС у м. Києві, яке розпочало свою діяльність. Отже, Головне управління ДПС у м. Києві є правонаступником Головного управління ДФС у м. Києві у сфері виконуваних функцій та обов'язків.
Проте, в подальшому Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" постановлено, зокрема, ліквідувати Головне управління ДПС у м. Києві, яке було правонаступником Головного управління ДФС у м. Києві.
Відповідно до абзацу 3 пункту 2 Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" права та обов'язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються, переходять до Державної податкової служби та її територіальним органам у межах, визначених положенням про ДПС та її територіальні органи.
Згідно з відомостей наявних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП: 44116011) зареєстровано 30.09.2020.
Відповідно до Положень про Головне управління ДПС у м. Києві затверджене наказом Державної податкової служби України від 12.11.2020 № 643 (зі змінами внесеними наказами ДПС від 04.03.2021 № 264, від 26.03.2022 № 172, від 15.06.2023 № 469, від 06.12.2023 № 1012, від 30.01.2024 № 83, від 04.12.2024 № 889, від 30.05.2025 № 552): Головне управління ДПС у м. Києві є правонаступником майна, прав та обов'язків Головного управління ДПС у м. Києві (ЄДРПОУ 43141267).
Відтак, Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП: 44116011) є кінцевим правонаступником Головного управління ДФС у м. Києві в даній адміністративній справі.
За приписами ч. 2 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 2 ст. 257 КАС України визначено, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті, зміст якої відповідає змісту ч. 4 ст. 12 КАС України.
Згідно з ч. 1 ст. 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, предмет та підстави позову, склад учасників справи, суд вбачає наявність підстав для розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
З огляду на вищевикладені обставини, розглянувши матеріали зазначеної адміністративної справи, керуючись статтями 32, 35, 52, 171, 237 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Прийняти справу №640/23261/19 до провадження судді Жукової Є.О.
2. Розгляд справи розпочати спочатку.
3. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Жуковою Є.О. одноособово за правилами спрощеного позовного провадження, встановленими ст. ст. 257-262 КАС України без повідомлення (виклику) учасників справи.
4. Замінити відповідача Головне управління ДФС у м. Києві (04655, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 33/19; ЄДРПОУ: 39439980) в адміністративній справі на його правонаступника Головне управління ДПС у м. Києві (04116, місто Київ, вул. Шолуденка, будинок 33/19; ЄДРПОУ ВП: 44116011).
5. Витребувати від відповідача належні чином засвідчені копії наступних документів:
- докази надіслання (вручення) позивачу оскаржуваної вимоги;
- розрахунок суми податкового боргу, визначеного спірною податковою вимогою;
- зворотній бік інтегрованих карток платника (позивача) за спірний період;
- всі документи та матеріали, які стали підставою для прийняття оскаржуваної податкової вимоги про сплату податкового боргу.
Для подання до суду витребуваних доказів встановити сторонам п'ятнадцятиденний строк з дати отримання копії ухвали.
6. Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов з врахуванням положень ст. 162 КАС України. Одночасно з наданням (надісланням) відзиву до суду, його копія та додані до нього документи повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам відповідно до ч. 3 ст. 162 КАС України.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Відповідно до ч. 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
7. У разі подання відповідачем відзиву на позовну заяву, встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив з врахуванням вимог ст. 163 КАС України.
8. У разі подання позивачем відповіді на відзив, встановити відповідачеві п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення з врахуванням положень ст. 164 КАС України.
9. Повідомити учасникам справи про можливість отримати інформацію по справі на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від рішення по суті позовних вимог згідно до вимог ст.ст.294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Жукова Є.О.