Постанова від 12.09.2006 по справі АС-04/411-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" вересня 2006 р. о 12:50 Справа № АС-04/411-06

вх. № 10229/1-04

Суддя господарського суду Харківської області Григоров А.М.

за участю секретаря судового засідання Попов О.Г.

представників сторін

позивача - Шебаніц Н.М.

відповідача - Колмаков В.В. - дов.

по справі за позовом Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів м.Х-в

до ТОВ Східно-Українська компанія "Малтюроп", м. Харків

про стягнення 24370,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, суб'єкт владних повноважень Харківське обласне відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м. Харків звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача ТОВ Східно-Українська компанія "Малтюроп", м. Харків 24370,00 грн. за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач зобов'язаний був створити у 2004 р. 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів, але фактично протягом дванадцяти місяців 2004 р. не було працевлаштоване жодного інваліда, тобто відповідачем не виконаний норматив - не працевлаштований 1 інвалід, згідно нормативу. У зв'язку з чим відповідач повинен сплатити позивачеві суму 24370,00 грн. за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів.

Відповідач в відзиві на позов повідомляє, що проти позову заперечує, вказує, що 26 червня 2006 р. співробітниками Харківського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів було проведено перевірку та за її результатами складено акт і нараховано штрафні санкції у розмірі 24370,00 грн. однак, як вказано у згаданому акті, у періоді, за який накладено штрафні саннкції нами було створено робоче місце інваліда та працевлаштована особа-інвалід.

Суд зазначає, що застосовує та наводить законодавство що діяло на момент спірних вцідносин.

Матеріалами справи встановлено, що Фонд України соціального захисту інвалідів діє відповідно затверджених на підставі ст. 10 та ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використанню цих коштів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1767 від 28 грудня 2001 р. та Положення Про Фонд України соціальної захищеності інвалідів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №92 від 18.07.1991 р.. Позивач є юридичною особою згідно наведеної Постанови та типового Положення про Харківське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів.

Статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», встановлено, що для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Згідно зі статтею 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» Підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Згідно звіту відповідача за 2004 р. про зайнятість та працевлаштування інвалідів середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2004 р. становила 30 осіб, відповідно до ст. 19 вищевказаного закону відповідач у 2004 р. повинен був створити 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів. Фактично, згідно даних, наданих відповідачем у звіті, чисельність інвалідів - штатних працівників на підприємстві становить 1 інвалідів, а не як зазначено у позові 0, отже відповідачем було працевлаштовано 1 інваліда, а не 0, як теж зазначено позивачем у позові, що підтверджено розділом ІІ звіту «Список працюючих інвалідів - штатних парцівників, які мали інвалідність та були зайняті на підприємстві у 2004 р.

Суд зазначає, що інвалід працював у позивача не повний рік, але, наведений Закон не пов'язує факт створення робочого місця з терміном праці інваліда у звітному періоді та датою прийняття його на роботу в даному періоді. Закон тільки вказує на факт роботи інваліда на підприємстві.

Однак суд зазначає, що згідно наведеної норми, суми яки просить стягнути позивач є штрафними санкціями. По своїй правовій природі штрафні санкції застосовуються за порушення законодавства діями чи бездіяльністю. Тобто за неналежне виконання обов'язку покладеного законом.

Оскільки підприємство працевлаштувало у 2004 р. 1 інваліда, у підприємства працював один інвалід, то у позивача відсутні підстави для нарахування фінансових санкцій, оскільки норматив створення робочих місць для працевлаштування інвалідів є виконаним.

Враховуючи, що відповідач виконав норматив по створенню робочих місць для працевлаштування інвалідів, суд вважає позов таким, що задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 4 , 8, 86, 94, 160- 163 перехідними та прикінцевими положеннями Кодексу адміністративного судочинства України 18, 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", суд

ПОСТАНОВИВ:

У позові відмовити.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя Григоров А.М.