21 жовтня 2025 рокуСправа №160/11500/25
Суд, у складі судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Савченка А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) (проспект Праці, буд.16, м.Дніпро, 49041, код ЄДРПОУ 43611844) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
установив:
22 квітня 2025 року позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якій заявлені вимоги:
- визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС У Дніпропетровській та Запорізькій областях (Філія ГСЦ МВС) щодо відмови пенсіонеру органів внутрішніх справ підполковнику поліції ОСОБА_1 у виготовленні і надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області встановленої форми Довідки про розмір грошового забезпечення підполковника поліції ОСОБА_1 станом на 01 січня 2021 року, станом на 01 січня 2022 року, станом на 01 січня 2023 року, станом на 01 січня 2024 року з додатковим зазначенням встановленої пожиттєво Надбавки за службу в спеціальних підрозділах попо боротьбі з організованою злочинністю в розмірі 13,0% від посадового окладу зазначеної в Пенсійній справі підполковника поліції ОСОБА_1 відповідно сітки тарифних розрядів і коефіцієнтів, наукових ступенів і вчених звань та інших додаткових складових грошового забезпечення і премій за відповідною або аналогічною посадою та званням Заявника відповідно до вимог статті 43 та статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-XII, статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011-ХІІ встановлених у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України «Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці» від 15 червня 1994 року № 414 та вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704-2017-н відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року №988 для проведення перерахунку пенсії пенсіонера органів внутрішніх справ та в відмові надати пенсіонеру органів внутрішніх справ копії чотирьох відповідних довідок;
- зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (Філія ГСЦ МВС) виготовити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області встановленої форми нову Довідку про розмір грошового забезпечення підполковника поліції ОСОБА_1 станом на 01 січня 2021 року, нову Довідку про розмір грошового забезпечення підполковника поліції ОСОБА_1 станом на 01 січня 2022 року, нову Довідку про розмір грошового забезпечення підполковника поліції ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року, нову Довідку про розмір грошового забезпечення підполковника поліції ОСОБА_1 станом на 01 січня 2024 року з урахуванням розмірів Посадового окладу, Окладу за спеціальним званням (підполковник поліції), визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з Додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704 і з урахуванням Надбавки за стаж служби в поліції (відсотків Посадового окладу з урахуванням Окладу за спеціальним званням) згідно прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року з наступних додаткових відсоткових видів грошового забезпечення Надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції (відсотків Посадового окладу з урахуванням Окладу за спеціальним званням та Надбавки за стаж служби в поліції), Надбавки за службу в умовах режимних обмежень і Премії відповідно до вимог статті 43 та статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ та вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року № 988 для здійснення обчислення та перерахунку пенсії пенсіонера органів внутрішніх справ з 01 лютого 2021 року, з 01 лютого 2022 року, з 01 лютого 2023 року та з 01 лютого 2024 року;
- зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (Філія ГСЦ МВС) обов'язково внести до нових Довідок про розмір грошового забезпечення підполковника поліції ОСОБА_1 станом на 01 січня 2021 року, станом на 01 січня 2022 року, станом на 01 січня 2023 року, станом на 01 січня 2024 року відсоткове значення та суму Підвищення посадового окладу за службу в поліції особового призначення та відповідну Надбавку за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю в розмірі 13,0% від посадового окладу так як Позивач проходив службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю і був звільнений з відповідної посади Старшого уповноваженого з особливих справ відділу боротьби з організованою злочинністю котра відповідає відділу поліції особового призначення згідно Закону України «Про Національну поліцію» від 02 липня 2015 року за № 580-VIII та Наказу Міністра внутрішніх справ України «Про затвердження Положення про підрозділи поліції особливого призначення» № 987 від 04 грудня 2017 року відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року № 988 для здійснення обчислення та перерахунку пенсії пенсіонера органів внутрішніх справ з 01 лютого 2021 року, з 01 лютого 2022 року, з 01 лютого 2023 року та з 01 лютого 2024 року;
- зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (Філія ГСЦ МВС) виготовити нові Довідки про розмір грошового забезпечення підполковника поліції ОСОБА_1 станом на 01 січня 2021 року, станом на 01 січня 2022 року, станом на 01 січня 2023 року, станом на 01 січня 2024 року з врахуванням розмірів Надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, Надбавки за службу в умовах режимних обмежень та Премії затверджених Наказом Міністра внутрішніх справ України «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських» № 260 від 06 квітня 2016 року, Наказом Міністра внутрішніх справ України «Про внесення змін до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260» № 539 від 17 липня 2020 року, Наказом Міністра внутрішніх справ України «Про затвердження Змін до Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських» № 539 від 08 листопада 2023 року для здійснення обчислення та перерахунку пенсії пенсіонера органів внутрішніх справ з 01 лютого 2021 року, з 01 лютого 2022 року, з 01 лютого 2023 року та з 01 лютого 2024 року;
- зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (Філія ГСЦ МВС) надати пенсіонеру органів внутрішніх справ підполковнику поліції ОСОБА_1 завірені належним чином копії виготовлених нових Довідок про розмір грошового забезпечення підполковника поліції ОСОБА_1 станом на 01 січня 2021 року, станом на 01 січня 2022 року, станом на 01 січня 2023 року, станом на 01 січня 2024 року для проведення перерахунку пенсії пенсіонера органів внутрішніх справ.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем протиправно відмовлено у виготовленні та направленні до Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивачу з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням розміру грошового забезпечення, обчисленого шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року. Позивач зазначає, що виникли підстави для визначення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023, 01.01.2024 р., що призвело до збільшення розміру грошового забезпечення відповідної категорії осіб.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 р. відкрито провадження в цій адміністративній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
15 липня 2024 року від Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній заперечував проти задоволення позовних вимог та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Частинами 5, 8 ст.262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Зважаючи на наведене та відповідно до вимог ст.ст. 257, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи та докази, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог, з огляду на таке.
Судом встановлено, що позивач перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні ПФУ в Дніпропетровській області та отримує пенсію відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII.
05 лютого 2025 року представник позивача звернувся до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) із заявою, в якій просив виготовити та надати довідки для перерахунку пенсії станом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023, 01.01.2024 р.
Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) листом від 12.03.2025 р. №31/29/30/В-598-2025-1156-2025 повідомив, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» визначено розмір грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, в той час як позивач проходив службу в органах внутрішніх справ України, через що розмір його грошового забезпечення визначається положеннями Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови у оформленні та подані до Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області довідок про розмір його грошового забезпечення, звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, єдина система їх соціального та правового захисту, гарантії військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній та політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни визначені та врегульовані Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон №2011-XII).
Згідно із частиною третьою статті 43 Закону № 2262-XII, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії (частина перша статті 51 Закону № 2262-XII).
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Як видно з матеріалів справи, позивач є пенсіонером МВС України, перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Дніпропетровської області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Позивач обґрунтовує позовні вимоги необхідністю застосування пункту постанови КМУ №704.
Однак, суд звертає увагу, що схеми посадових окладів поліцейських та їх розміри, визначені у твердих сумах, не пов'язаних з розміром прожиткового мінімуму, встановлені постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 № 988, а постанова № 704, у тому числі пункт 4, не регулює питання нарахування та виплати грошового забезпечення поліцейських за посадою, яка є аналогічною тій, з якої звільнено позивача.
Пунктом 3 постанови КМУ № 704 встановлено виплату грошового забезпечення, зокрема, особам рядового і начальницького складу, здійснювати в порядку, що затверджується, зокрема, Міністерством внутрішніх справ.
Постановою № 704 врегульовано питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, однак, постанова № 704, зокрема через застосування пункту 4, не містить норм щодо розміру грошового забезпечення за посадою поліцейського, до якої прирівняне посаду позивача, яку він займав перед звільненням, а тому він не має права на перерахунок пенсії з урахуванням пункту 4 вказаної постанови.
У постанові від 06.02.2019 у справі № 0440/6377/18, суд апеляційної інстанції, відмовляючи у задоволенні позову, встановив, що у довідці № 83/30538 від 29.03.2018 р. до складу грошового забезпечення увійшли тільки складові, що встановлені постановою № 988 за прирівняною посадою поліцейського відповідно до наказу МВС України від 17.02.2017 р. № 138 "Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських", а саме: посадовий оклад 3 250 грн.; оклад за звання 2000 грн.; надбавка за стаж служби (35%) 1837,50 грн.; премія (5,74%) 406,82 грн.
Відмовляючи у задоволенні позову у постанові від 06.02.2019 р. у справі №0440/6377/18, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що у розумінні пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.071992 р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" перерахунок пенсії призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених постановою № 988.
Таким чином, з набранням чинності Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" та Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" не відбулось збільшення грошового забезпечення, у тому числі його постійних складових, які виплачуються у порядку та умовах, визначених наказом Міністерства внутрішніх справ від 06.04.2016 р. № 260 та відповідно до ст.94 Закону України "Про Національну поліцію".
Зміни до постанови КМУ № 988 не вносились, застосування розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який є змінним з 1 січня календарного року, для обчислення грошового забезпечення поліцейських та його складових правовими нормами не встановлено.
Суд звертає увагу, що Верховним Судом у рішенні в зразковій справі № 820/6514/17 від 15.02.2018 р., яке набрало законної сили 17.03.2018 р., сформульовано висновок, згідно із яким збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови № 988 згідно із Законом України від 23.12.2015 р. № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Оскільки пункт 3 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 р. "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", що стосується перерахунку розміру грошового забезпечення особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), визнано нечинним рішенням у справі №826/12704/18, яке набрало законної сили 19.11.2019 р., за пенсіонерами МВС визнається право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих станом на 19.11.2019 р. згідно із постановами КМУ № 988 та № 260, відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Отже, вищенаведені правові норми та висновки Верховного Суду слугували підставою для видачі позивачу довідки станом на 19.11.2019 р., для здійснення перерахунку пенсії з 01.12.2019 р., оскільки фактично було знято законодавче обмеження складових грошового забезпечення, які включались у довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонерів МВС.
Однак, відсутність подальшого збільшення розміру грошового забезпечення поліцейських, зокрема з 01.01.2020 виключає наявність підстав для видачі довідки по розмір грошового забезпечення відповідно до пункту 4 постанови КМУ № 704 станом на 01.01.2021, 01.01.2022 01.01.2023, 01.01.2024 яка у спірних правовідносинах не підлягає застосуванню.
Не є застосовними до цієї справи правові висновки Верховного Суду, викладені в постанові від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21, оскільки у вказаній справі розглянуто позов військового пенсіонера до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а обчислення грошового забезпечення за прирівняною посадою, з якої звільнено особу, як військовослужбовця, здійснювалося на підставі постанови № 704.
У цій же справі позивач є пенсіонером МВС, його звільнено з посади, яка є прирівняною до посади поліцейського, та обчислення грошового забезпечення якого здійснюється на підставі постанови № 988.
З часу прийняття Постанови №988 визначений розмір видів грошового забезпечення поліцейських не змінився, при цьому складові грошового забезпечення поліцейських не обчислюються з розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд зазначає, що на позивача, як на колишнього працівника органів внутрішніх справ України не розповсюджуються норми Постанови №704, тому він не має права отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, положень Постанови №704, із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання та інших щомісячних видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії), розмір яких визначається із застосуванням розміру посадового окладу шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, для перерахунку його пенсії.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частиною першою статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частинами першою та другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову, з викладених вище підстав.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст. 241-246, 250 КАС України, суд, -
вирішив:
У позові ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) (проспект Праці, буд.16, м.Дніпро, 49041, код ЄДРПОУ 43611844) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст.ст.295, 297 КАС України.
Суддя А.В. Савченко