Постанова від 23.10.2025 по справі 331/6206/25

23.10.2025

Справа № 331/6206/25

Провадження № 3/331/2186/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2025 року м. Запоріжжя

Суддя Олександрівського районного суду міста Запоріжжя Клименко Л.В., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Відділу поліції № 2 Запорізького РУП ГУНП у Запорізькій області у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Мелітополь Запорізької області, громадянина України, іпн: НОМЕР_1 , який фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Олександрівського (Жовтневого) районного суду міста Запоріжжя від 14 жовтня 2024 року у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік та застосовані наступні обмеження, зокрема, зобов'язано останнього з'являтися на реєстрацію до Відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області в 1-й, 2-й, 3-й, 4-й четвер кожного місяця з 09:00 години до 18:00 години протягом строку адміністративного нагляду.

Крім того, постановою Олександрівського районного суду міста Запоріжжя від 06 жовтня 2025 року адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_1 продовжено із збереженням встановлених раніше обмежень, зокрема зобов'язано останнього з'являтися на реєстрацію до Відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області в 1-й, 2-й, 3-й, 4-й четвер кожного місяця з 09:00 години до 20:00 години протягом строку адміністративного нагляду.

При цьому, 16.10.2025 року ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якого було застосоване адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 187 КУпАП, не з'явився на щотижневу реєстрацію, чим порушив правила адміністративного нагляду.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав та пояснив суду, що не з'явився на реєстрацію до відділу поліції у зв'язку із тим, що переплутав дні тижня. Просив суд не застосовувати відносно нього суворе адміністративне стягнення.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку, що провина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення, окрім її визнання особою, що притягається до відповідальності, повністю підтверджена фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 426900 від 23.10.2025 року в сукупності з рапортом працівника поліції від 17.10.2025 року, копією постанови Олександрівського (Жовтневого) районного суду міста Запоріжжя від 14.10.2025 року, яка набрала законної сили, про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 , довідкою про ознайомлення ОСОБА_1 з постановою суду про встановлення адміністративного нагляду, довідкою про ознайомлення ОСОБА_1 з положеннями ст. 395 КК України та ст. 187 КУпАП, копією ухвали Олександрівського районного суду міста Запоріжжя від 06.10.2025 року, яка набрала законної сили, про продовження строку дії адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_1 , копією постанови Олександрівського (Жовтневого) районного суду міста Запоріжжя від 06.03.2025 року, яка набрала законної сили, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП із накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 гривня, копією реєстраційного листа перебуваючого на адміністративному нагляді у Відділі поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , які узгоджуються із поясненнями, наданими ним у судовому засіданні, долученими до матеріалів справи.

На підставі викладеного, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Призначаючи адміністративне стягнення, підлягає врахуванню суспільна небезпечність адміністративного проступку та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі чого, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, суду відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, належить піддати правопорушника адміністративному стягненню, що відповідає вимогам ст. 23 КУпАП, яке буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи в дусі поваги до законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень, а так само співмірним стягненням за вчинене.

Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 252, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Застосувати відносно ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять гривень) гривень. (Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок. (Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір Стягувач: Державна судова адміністрація України).

Роз'яснити, що відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена учасниками процесу до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Олександрівський районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст. 7 КУпАП.

Суддя Л.В. Клименко

Попередній документ
131192908
Наступний документ
131192910
Інформація про рішення:
№ рішення: 131192909
№ справи: 331/6206/25
Дата рішення: 23.10.2025
Дата публікації: 24.10.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Олександрівський районний суд міста Запоріжжя
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління; Порушення правил адміністративного нагляду
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (04.12.2025)
Дата надходження: 23.10.2025
Предмет позову: Порушення правил адміністративного нагляду
Учасники справи:
головуючий суддя:
КЛИМЕНКО ЛІДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
КЛИМЕНКО ЛІДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Повідіш Ігор Олександрович