Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/9864/25
Номер провадження 1-кс/711/2485/25
23 жовтня 2025 року м. Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №120242520000000192, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, -
Старшого слідчий в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженого прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №120242520000000192, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання мотивовано тим, що в провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250000000192 від 17.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
Так, із матеріалів, які стали підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) на офіційному веб-порталі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » опубліковано оголошення ІНФОРМАЦІЯ_4 про проведення відкритих торгів щодо закупівлі електричної енергії: ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія (8 624 000 кВт*год. (І клас напруги) до 31.12.2022 та 1 176 000 кВт*год. (I клас напруги) до 31.12.2022).
Відповідно до звіту про результати проведення процедури зазначеної закупівлі, переможцем відкритих торгів процедури закупівлі визначено ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 з найбільш економічною вигідною тендерною пропозицією на 31 680 615, 00 грн. з ПДВ.
21.01.2022 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) було укладено договір про постачання електричної енергії споживачу №12. Постачання електричної енергії споживачу здійснюється у строк з 01.01.2022 до 31.12.2022 включно. Місце поставки та обсяг постачання електричної енергії споживачу: 9 800 000 кВт/год. Умовами комерційної пропозиції сторони за договором погодили, що ціна за одиницю товару для споживача складає 3,23 грн./кВт*год. з ПДВ, загальний обсяг - 9 800 000 кВт та на загальну суму 31 680 615, 00 грн.
12.09.2022 між підприємствами було укладено Додаткову угоду №1, де сторони домовились зменшити обсяг поставки електричної енергії та збільшити ціну за одиницю товару з 3,23 грн./кВт з ПДВ до 3,54 грн./кВт*год. з ПДВ, а підписує даний договір заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 .
20.09.2022 між сторонами було укладено Додаткову угоду №2, де домовлено про зменшення обсягу поставки електроенергії та збільшення ціни за одиницю товару з 3,54 грн./кВт*год. до 3,89 грн./кВт*год. з ПДВ, а підписує даний договір заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 .
04.11.2022 між сторонами було укладено Додаткову угоду №3, де домовлено про зменшення обсягу поставки електроенергії та збільшення ціни за одиницю товару з 3,89 грн./кВт*год. з ПДВ до 4,25 грн./кВт*год. з ПДВ, підписує даний договір заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 .
Між сторонами також були укладені додаткові угоди до договору №4 від 14.12.2022 та №5 від 30.12.2022, якими постачальник та споживач зменшили ціну договору №12 від 21.01.2022, а підписує дані договори заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 .
Відповідно до преамбули Закону України «Про публічні закупівлі» №922 (в редакції, яка діяла станом на 10.11.2021) цей Закон визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад.
Метою Закону №922 є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Згідно з ч.4 ст.3 Закону №922, передбачено, що відносини, пов'язані із сферою публічних закупівель, регулюється виключно цим Законом і не можуть регулюватися іншими законами, крім випадків, встановлених цим Законом.
Положеннями ст.5 Закону №922, визначено, що закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Відповідно до ч.1 ст.41 Закону №922, визначено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом
Згідно з ч.4 ст.41 Закону №922, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов'язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.
Відповідно до ч.5 ст.41 Закону №922, істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:
1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;
2) збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії;
3) покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю;
4) продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов'язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю;
5) погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку;
6) зміни ціни в договорі про закупівлю у зв'язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування;
7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни;
8) зміни умов у зв'язку із застосуванням положень частини шостої цієї статті.
Згідно з ч.6 ст.41 Закону №922, дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку.
Зі змісту додаткових угод слідує, що вони містять лише посилання на п.2 ч.5 ст.41 ЗУ «Про публічні закупівлі» без посилання на будь-які докази коливання ціни на електричну енергію на ринку. Також встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » скерувало до ІНФОРМАЦІЯ_2 листи №1474/02, №1560/02 з посиланням на цінові довідки Харківської ТПП.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.41 ЗУ «Про публічні закупівлі» сторони можуть неодноразово змінювати ціну товару в бік збільшення, проте загальне збільшення такої ціни не повинно перевищувати 10% від тієї ціни товару, яка була визначена сторонами при укладанні основного договору.
Укладанням зазначених Додаткових угод відбулось збільшення ціни на 31,6 % від ціни, яка зазначена в основному договорі за результатом процедури закупівлі. За період серпень-грудень 2022 року ІНФОРМАЦІЯ_2 сплатив на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » 5 932 259,42 грн. за 1 624 604 кВт/год. електричної енергії. Виходячи з ціни за одиницю електричної енергії, яка обумовлена сторонами у договорі - 3,23 грн., РОВР у Черкаській області за спожиту електричну енергію у кількості 1 624 604 кВт/год. повинен був сплатити - 5 247 470,92 грн.
За даними з офіційного веб-сайту ІНФОРМАЦІЯ_6 «Оператору ринку» середньозважені ціни на електричну енергію за період з 21.01.2022 до 04.11.2022 становили: 21.02.2022 (дата укладення договору) - 2985,73 грн. за МВт*год., 22.01.2022 (дата після останньої зміни сторонами ціни за одиницю товару) - 2868,52 грн. за МВт*год., 31.07.2022 (середньо ринкова ціна за одиницю товару на більш пізню дату) - 2787,46 грн. за МВт*год., 01.08.2022 (середньоринкова ціна за одиницю товару на більш пізню дату) - 2724,35 грн. за МВт*год., 31.08.2022 (середньоринкова ціна за одиницю товару на більш пізню дату) - 3330,91 грн. за МВт*год., 01.09.2022 (середньоринкова ціна за одиницю товару на більш пізню дату) - 3225,50 грн. за МВт*год., 05.09.2022 (дата листа №1474/Ю2) - 3237,84 грн. за МВт*год., 12.09.2022 (дата додаткової угоди №1) - 3602,64 грн. за МВт*год., 13.09.2022 (дата після останньої зміни сторонами ціни за одиницю товару) - 3676,17 грн. за МВт*год., 20.09.2022 (дата додаткової угоди №2) - 3607,63 грн. за МВт*год., 21.09.2022 (дата після останньої зміни сторонами ціни за одиницю товару) - 3553,46 грн. за МВт*год., 30.09.2022 (середньоринкова ціна за одиницю товару на більш пізню дату) - 3539,92 грн. за МВт*год., 01.10.2022 (середньоринкова ціна за одиницю товару на більш пізню дату) - 3538,17 грн. за МВт*год., 26.10.2022 (дата листа №1560/Ю2) - 3474,63 грн. за МВт*год., 04.11.2022 (дата додаткової угоди №3) - 3497,26 грн. за МВт*год.
Згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_7 від 10.02.2025 встановлено, що в порушення вимог частини першої статті 526, частини першої статті 651, частини четвертої статті 653 Цивільного кодексу України; частини першої статті 193 Господарського кодексу України; пункту 2 частини п'ятої статті 41 Закону №922, пунктів 13.5 та 13.6 Договору, між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » безпідставно укладено додаткові угоди №1, №2, №3 щодо підвищення ціни електричної енергії, внаслідок чого ІНФОРМАЦІЯ_2 зайво сплачено коштів на загальну суму 691 100,76 грн., що призвело до матеріальної шкоди (збитків) ІНФОРМАЦІЯ_2 на вказану суму.
Відповідно до вимог частини восьмої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV, пункту 2.13 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_8 від 24.05.1995 №88, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_9 від 05.06.1995 за №168/704, відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці первинні документи. Договір підписаний директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_6 та заступником начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 . Додаткові угоди №1, № 2 та № 3 підписані директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_6 та заступником начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 . Акти приймання-передачі електричної енергії підписані директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_6 та заступником начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 .
Так, з метою повного та неупередженого розслідування кримінального провадження, встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, а також обставин розтрати вище вказаних коштів, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні судової почеркознавчої експертизи на предмет встановлення приналежності підписів у Додаткових угодах №1, №2 та №3 заступнику начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 , однак, згідно з п.1.3. ч.1 розділу 1 «Науково-методичні рекомендації з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 26.12.2012 №1950/5) для проведення досліджень орган, який призначив експертизу, повинен надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації.
У зв'язку з вищевикладеним, а також з метою повноти та об'єктивності проведення досудового розслідування, у органу досудового розслідування виникла необхідність в тимчасовому доступі до документів, що відповідають об?єкту, який досліджується, за часом виконання, за видом матеріалів письма (папір, олівець, кулькова ручка тощо), тобто до документів, в яких кульковою ручкою виконані підписи заступником начальника РОВР у Черкаській області ОСОБА_5 , з можливістю подальшого їх вилучення в оригіналі, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до оригіналів документів в кількості не менше 20 шт. з підписами заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 за 2022 - 2023 роки виконаними кульковою ручкою.
Так, згідно п. 1.1. ч. 1 розділу 1 «Науково-методичні рекомендації з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 26.12.2012 №1950/5) - об'єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань. Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Враховуючи клопотання слідчого та керуючись ч.2 ст.163 КПК України, судове засідання проводилося без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судове засідання слідчий та прокурор не з'явилися. Слідчий ОСОБА_3 подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі та без фіксації процесу технічними засобами. Разом з цим, просив задовольнити подане клопотання на підставі наведеного обґрунтування та з урахуванням доданих доказів.
Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За вказаних обставин, слідчий суддя повважав за можливе розгляд клопотання проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.
Дослідивши клопотання слідчого та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з вимогами ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до положень ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з п.4 та п.8 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Відповідно до положень ч.5, ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Положеннями статті 91 КПК України визначено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 2) винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов'язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення.
Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України, обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках - на потерпілого.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Норми ст.98 КПК України передбачають, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення
Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
У відповідності до положень ст.99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов'язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Згідно з ч.2 ст.100 КПК України, речовий доказ або документ, наданий на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено, що СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №120242520000000192, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Аналіз доданих до клопотання документів, дають достатньо підстав вважати, що відбулися події, які підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, на думку слідчого судді, документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, встановлення обставин та події вчинення кримінального правопорушення, можуть бути використані у якості доказів, а також можуть підтвердити або спростувати обставини, що є предметом досудового розслідування.
Враховуючи те, що на теперішній час вищевказані документи неможливо отримати іншим способом, слідчий суддя вважає, що в даному випадку потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання, про який ідеться в клопотанні, а тому клопотання слідчого, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , - підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84, 91, 92, 98, 99, 100, 131, 132, 159, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №120242520000000192, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, - задовольнити.
Надати дозвіл старшим слідчим в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , заступнику начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_9 , старшим слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів документів в кількості не менше 20 шт. з підписами заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 за 2022 - 2023 роки виконаними кульковою ручкою.
Строк дії ухвали - до 23 листопада 2025 року включно.
Роз'яснити відповідальним посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до вимог ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали суду, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на отримання вказаної інформації, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1