Ухвала від 20.10.2025 по справі 201/13045/25

Справа № 201/13045/25

Провадження № 1-кс/201/4482/2023

УХВАЛА

20 жовтня 2025 року м. Дніпро

Соборний районний суд міста Дніпра у складі слідчого судді ОСОБА_1 , з секретарем судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро внесене під час досудового розслідування кримінального провадження №22024130000000562 від 31.10.2024 клопотання слідчого 3-го відділення СВ 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця міста Ровеньки Луганської області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні злочину передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,

В судовому засіданні приймали участь

прокурор ОСОБА_4

ВСТАНОВИВ:

Слідчим відділом 3-го відділення СВ 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом прокурорів Луганської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №22024130000000562 від 31.10.2024, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, №341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 25.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024 та № 740/2024 від 29.10.2024 та 26/2025 від 14.01.2025 та 235/2025 від 15.04.202 та 478/2025 від 14.07.2025 а із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.

Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376 визначено Перелік територій, на яких ведуться (велись) бойові дії або тимчасово окупованих РФ. Відповідно до вказаного Переліку, вся територія Ровеньківського району Луганської області в яку входить м. Ровеньки з 07.04.2014 є тимчасово окупованою РФ територією України.

Органом досудового розслідування встановлено, що так званим «указом голови лнр «про утворення адміністрацій міст та районів лнр» (мовою оригіналу: «об образовании администраций городов и районов лнр») № № УГ-125/22 від 03.03.2022 на тимчасово окупованій території Луганської області утворено незаконний виконавчий орган влади- т.зв. «адміністрацію міста Ровеньки луганської народної республіки» (мовою оригіналу: «администрацию города Ровеньки луганской народной республики»).

В подальшому, на окупованій території Ровеньківського району Луганської області представниками т.зв. «лнр», організовано та розпочато діяльність незаконних органів влади, зокрема, законом т.зв. «лнр» № 428-ІІІ від 14.03.2023 «про створення на території луганської народної республіки міських округів та муніципальних округів, встановлення їх кордонів» (мовою оригіналу: «об образовании на территории луганской народной республики городских округов и муниципальных округов, установлении их границ») та створено т.зв. «муніципальне утворення міський округ місто Ровеньки луганської народної республіки» (мовою оригіналу: «муниципальное образование городской округ город Ровеньки луганской народной республики»).

27.12.2022 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ (мовою оригіналу: «Единого государственного реестра юридических лиц Россиской Федерации»), внесені відомості про реєстрацію як юридичної особи т.зв. «муніципального унітарного підприємства «Спецкомавтотранс» міста Ровеньки» (мовою оригіналу: «муниципальное унитарное предприятие «Спецкомавтотранс» города Ровеньки») (далі - «МУП «СКАТ» города Ровеньки»), яке розташоване за адресою: Луганська область, м. Ровеньки, вул. Вигодна, буд. 5, директором якого зазначено - ОСОБА_5 .

Згідно даних, внесених до вищезгаданого реєстру, засновником вказаного підприємства зазначено т.зв. «муніципальне утворення міський округ місто Ровеньки луганської народної республіки» (мовою оригіналу: «муниципальное образование городской округ город Ровеньки луганской народной республики»).

Відповідно до т.зв. «закону РФ № 161-Ф3 від 14.11.2002 «про державні та муніципальні унітарні підприємства» (мовою оригіналу: «о государственных и муниципальных унитарных предприятиях»), в РФ створюються та діють унітарні підприємства, засновані на праві господарського відання - державне підприємство, муніципальне підприємство.

Згідно зі ст. 8 вказаного т.зв. «закону», унітарне підприємство може бути створене у випадку забезпечення діяльності федеральних органів виконавчої влади, що здійснюють функції з вироблення та реалізації державної політики, нормативно-правового регулювання в галузі оборони, в галузі розвідувальної діяльності, в галузі мобілізаційної підготовки та мобілізації в РФ, у сфері транспортної безпеки, у сфері міжнародних відносин РФ, у сфері державної охорони, у сфері внутрішніх справ, у сфері цивільної оборони, а, забезпечення пожежної безпеки та безпеки людей на водних об'єктах, у сфері діяльності військ національної гвардії РФ, федерального органу виконавчої влади, що здійснює державне управління в галузі забезпечення безпеки РФ, федерального органу виконавчої влади, що здійснює матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності вищих органів державної влади РФ.

Статтею 21 зазначеного т.зв. «закону» визначено статус та права «керівника унітарного підприємства лнр». Так, керівник унітарного підприємства (директор, генеральний директор) є одноосібним виконавчим органом унітарного підприємства, який діє від імені унітарного підприємства без довіреності, у тому числі представляє його інтереси, вчиняє в установленому порядку угоди від імені унітарного підприємства, затверджує структуру та штати унітарного підприємства, здійснює прийом на роботу працівників такого підприємства, укладає з ними, змінює та припиняє трудові договори, видає накази, видає доручення у порядку, встановленому законодавством, а також організує виконання рішень власника майна унітарного підприємства.

Викладене свідчить про те, що незаконно утворене на тимчасово окупованій території України т.зв. «МУП «СКАТ» города Ровеньки» (мовою оригіналу) є складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора, а отже зайняття посад у вказаному т.зв. «органі» є фактичним зайняттям посади в незаконному органі влади створеному на тимчасово окупованій території, в тому числі окупаційній адміністрації держави-агресора.

В грудні 2022 року, більш точну дату під час досудового розслідування встановити не виявилось за можливе, але не пізніше 27.12.2022, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи громадянином України, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, знаходячись на тимчасово окупованій території м. Ровеньки Луганської області, переслідуючи особисті інтереси, маючи умисел на зайняття посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора та реалізуючи його, отримав від невстановлених під час досудового розслідування осіб з числа представників так званої «лнр», підконтрольних державі-агресору - РФ, пропозицію зайняти посаду т.зв. «директора муніципального унітарного підприємства «Спецкомавтотранс» міста Ровеньки» (мовою оригіналу: «директора муниципального унитарного предприятие «Спецкомавтотранс» города Ровеньки»), та в порушення вимог Конституції та Законів України умисно, добровільно погодився на вказану пропозицію.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, в грудні 2022 року, більш точну дату під час досудового розслідування встановити не виявилось за можливе, але не пізніше 27.12.2022, громадянин України ОСОБА_5 , перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Ровеньки Луганської області, діючи зі своїх особистих мотивів та бажання, добровільно зайняв посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, а саме: посаду т.зв. «директора муніципального унітарного підприємства «Спецкомавтотранс» міста Ровеньки» (мовою оригіналу: «директора муниципального унитарного предприятие «Спецкомавтотранс» города Ровеньки»), що діє на тимчасово окупованій території м. Ровеньки Луганської області.

Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, в тому числі окупаційній адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

У зв'язку зі збройною агресією РФ, воєнним станом в Україні, захопленням м. Ровеньки Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 99 (8024), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 16.05.2025 опубліковано повістку про виклик особи - ОСОБА_5 , на 20.05.2025 о 10:00, на 21.05.2025 о 10:00, на 22.05.2025 о 10:00 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні за № 22024130000000562 від 31.10.2024, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваного тощо.

Жодного разу у призначений час громадянин України ОСОБА_5 у призначене місце не з'явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.

Враховуючи наведені вище обставини, слідчим 3 управління ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях, за погодженням з заступником керівника Лисичанської окружної прокуратури Луганської області, 23.05.2025 у кримінальному проваджені № 22024130000000562 від 31.10.2024 з дотриманням вимог ст. ст. 40, 42, 111, 133, 135, 137, 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» № 104 (8029) від 23.05.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.

Одночасно з повідомленням ОСОБА_5 про підозру в порядку, передбаченому ст. 135 КПК України, в офіційному виданні «Урядовий кур'єр» № 104 (8029) від 23.05.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, опубліковано оголошення із повісткою про виклик ОСОБА_5 до слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, на 27.05.2025, 28.05.2025, 29.05.2025 для вручення йому письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, допиту як підозрюваного, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Крім того, вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування».

Разом з тим на вказані дати та час ОСОБА_5 знову за зазначеною адресою не прибув, будь-які документи, які підтверджують поважність причин не прибуття не надав.

Постановою слідчого від 30.05.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_5 оголошено в розшук.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.

В ході досудового розслідування встановлені ризики, передбачені пунктами 1,5 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду свідчать такі обставини, як тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_5 в разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні, в якому він підозрюється (відповідно до ст. 12 КК України вказаний злочин відноситься до категорії тяжких злочинів. Санкція ч. 5 ст. 111-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.)

Крім того, неприбуття на виклик до слідчого шість разів, у тому числі тричі у статусі підозрюваного та не повідомлення слідчому та прокурору про причини та неможливість прибуття на виклик, що свідчить про те, що підозрюваний на цей час вже переховується від органу досудового розслідування;

Також, існує наявність ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, пов'язаного із можливістю знищити, сховати або спотворити підозрюваним будь-яку із речей чи документів (реєстраційні документи, накази, розпорядження, функціональні обов'язки, посадові інструкції, тощо, т.зв. «муніципального унітарного підприємства «Спецкомавтотранс» міста Ровеньки» (мовою оригіналу: «муниципального унитарного предприятие «Спецкомавтотранс» города Ровеньки»), які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, свідчить те, що будучи директором зазначеного підприємства, ОСОБА_5 має доступ до всієї документації (в паперовому, електронному вигляді), пов'язаної з його діяльністю, кадровими питаннями, тощо.

Прокурором під час обґрунтування вказаного клопотання, також, зазначено про наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст.177 КПК України, з огляду на те, що підозрюваний може продовжити кримінальне правопорушення, у якому він підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення так як ОСОБА_5 на теперішній час перебуває на території України, яка перебуває під контролем окупаційної адміністрації, активно співпрацює з представниками держави агресора та фактично своїми діями підтверджує намір продовжити скоєне ним кримінальне правопорушення, що надає йому можливість скоїти інше кримінальне правопорушення за відсутності контролю з боку влади України.

Всі ці обставини в своїй сукупності свідчать про те, що перебуваючи без запобіжного заходу, підозрюваний зможе продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення проти основ національної безпеки України.

Враховуючи факт переховування підозрюваного від слідства, а також те, що у кримінальному провадженні зібрані докази, які у своїй сукупності свідчать про вчинення підозрюваним інкримінованого йому кримінального правопорушення, беручи до уваги його тяжкість та специфіку, а також те, що у разі визнання підозрюваного винним у вчиненні інкримінованого злочину, йому може бути призначено покарання у вигляді реального позбавлення волі, дані про особу підозрюваного, є підстави вважати, що запобіжним заходом, який здатний забезпечити належну поведінку підозрюваного є лише тримання під вартою.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримала та просила обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Вислухавши думку прокурора та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя, приходить до наступних висновків.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, №341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 25.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024 та № 740/2024 від 29.10.2024 та 26/2025 від 14.01.2025 та 235/2025 від 15.04.202 та 478/2025 від 14.07.2025 а із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.

Таким чином, розгляд клопотання здійснюється в умовах воєнного стану з особливостями визначеними КПК України.

Відповідно до Наказу № 197 від 20 липня 2022 року визначено тимчасове місце дислокації слідчих підрозділів ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, а саме слідчого відділу 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь, Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях та 3 управління (з дислокацією у м. Сєвєродонецьк, Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях на території Соборного району в м. Дніпрі, на період дії воєнного стану, або до прийняття окремого рішення Головою Служби безпеки України.

Таким чином розгляд клопотання здійснюється за місцем знаходження органу досудового розслідування.

Згідно ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

З матеріалів клопотання встановлено, що 31.10.2024 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22024130000000562 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

В судовому засіданні встановлено, що у зв'язку зі збройною агресією РФ, воєнним станом в Україні, захопленням м. Ровеньки Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 99 (8024), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 16.05.2025 опубліковано повістку про виклик особи - ОСОБА_5 , на 20.05.2025 о 10:00, на 21.05.2025 о 10:00, на 22.05.2025 о 10:00 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні за № 22024130000000562 від 31.10.2024, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваного тощо.

Жодного разу у призначений час громадянин України ОСОБА_5 у призначене місце не з'явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.

Враховуючи наведені вище обставини, слідчим 3 управління ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях, за погодженням з заступником керівника Лисичанської окружної прокуратури Луганської області, 23.05.2025 у кримінальному проваджені № 22024130000000562 від 31.10.2024 з дотриманням вимог ст. ст. 40, 42, 111, 133, 135, 137, 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» № 104 (8029) від 23.05.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.

Одночасно з повідомленням ОСОБА_5 про підозру в порядку, передбаченому ст. 135 КПК України, в офіційному виданні «Урядовий кур'єр» № 104 (8029) від 23.05.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, опубліковано оголошення із повісткою про виклик ОСОБА_5 до слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, на 27.05.2025, 28.05.2025, 29.05.2025 для вручення йому письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, допиту як підозрюваного, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Крім того, вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування».

Разом з тим на вказані дати та час ОСОБА_5 знову за зазначеною адресою не прибув, будь-які документи, які підтверджують поважність причин не прибуття не надав.

Постановою слідчого від 30.05.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_5 оголошено в розшук.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення.

Зі змісту клопотання сторони обвинувачення вбачалося, що факт зайняття посади ОСОБА_5 підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:- протоколами огляду мережі «Інтернет»; -показаннями свідків які повідомили, що особисто знайомі з ОСОБА_5 та знають, що на теперішній час останній перебуває на окупованій території Луганської області, де наразі займає посаду.

Вирішуючи питання про обґрунтованість підозри, суд звертає увагу, що обґрунтованість підозри це наявність сукупності даних, які вказують на існування всіх елементів злочину у якому підозрюється особа і хоча обґрунтованість підозри не вимагає такого ж ступеню доведення як обвинувачення, однак, вона має містити докази наявності, в тому числі, і об'єктивної сторони злочину.

В даному випадку ОСОБА_5 підозрюється в тому, що він добровільно зайняв посаду пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.

Стороною обвинувачення встановлено та доведено, що ОСОБА_5 , будучи громадянином України, дійсно добровільно обійняв посаду директора «муніципального унітарного підприємства «Спецкомавтотранс» міста Ровеньки», що підтверджується протоколами допиту свідків, які засвідчили факт зайняття ним зазначеної посади, а також протоколами огляду публікацій у мережі Інтернет, які містять відомості про діяльність ОСОБА_5 на посаді директора цього підприємства.

Крім того, прокурором доведено, що посада директора «муніципального унітарного підприємства «Спецкомавтотранс» міста Ровеньки» передбачає здійснення організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, що вбачається зі змісту виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб (мовою оригіналу: «Единого государственного реестра юридических лиц») від 14.05.2025 року.

Водночас жодного належного та допустимого доказу того, що «муніципальне унітарне підприємство «Спецкомавтотранс» міста Ровеньки» є органом влади, суду не надано.

Органом влади слід вважати установу, яка бере участь у виконанні функцій держави (у даному випадку - незаконного утворення) та наділена владними повноваженнями. Під владними повноваженнями розуміється право установи приймати політичні чи інші суспільно значущі рішення, обов'язкові до виконання на певній території, забезпечені примусовим механізмом реалізації та спрямовані на виконання політики і функцій держави (або незаконного утворення).

У цьому випадку «муніципальне унітарне підприємство «Спецкомавтотранс» міста Ровеньки» є господарюючим суб'єктом, діяльність якого пов'язана з наданням послуг та здійсненням виробничо-господарських операцій, але який не наділений владними повноваженнями та не бере участі у здійсненні функцій держави чи її незаконних утворень. Відтак воно не може бути віднесене до органів влади.

З огляду на викладене, «муніципальне унітарне підприємство «Спецкомавтотранс» міста Ровеньки» не є органом влади, а тому обіймання ОСОБА_5 посади директора зазначеного підприємства не може бути кваліфіковано за ч.5 ст.111-1 КК України як добровільне зайняття посади в незаконних органах влади.

Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що кваліфікація дій підозрюваного є очевидно невірною, а тому підозра з цією кваліфікацією необґрунтована, що є підставою для відмови в обранні будь-якого запобіжного заходу відносно підозрюваного.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 178, 183, 193, 194, 197, 369-372, 376, 395, 615 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволені клопотання слідчого 3-го відділення СВ 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні злочину передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України - відмовити.

Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали суду буде оголошений 21 жовтня 2025 року о 10 годині 30 хвилин.

Слідчий суддя ОСОБА_1