Справа №766/17630/24
н/п 3-в/766/171/25
про відстрочку виконання постанови про
накладення адміністративного стягнення у виді штрафу
21.10.2025 року м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Дорошинська В.Е., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштованого, про відстрочку виконання постанови суду від 09.10.2025 року по справі 766/17630/24, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Херсонського міського суду Херсонської області із заявою про відстрочку виконання постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 09.10.2025 року в частині накладення адміністративного стягнення у виді штрафу. В обґрунтування заяви зазначив, що сума штрафу для нього на даний час є значною і неможливою для одноразового погашення у зв'язку з тяжким матеріальним становищем, що робить неможливим своєчасне виконання рішення суду, просив відстрочити сплату на строк 12 місяців.
В судове засіданні ОСОБА_1 не з'явився, про день та час слухання справи повідомлявся належним чином, в своїй заяві про відстрочку виконання постанови просив проводити розгляд справи без його участі, заяву просив задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Постановою Херсонського міського суду Херсонської області від 09.10.2025 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік, стягнуто судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Із заяви про відстрочку виконання постанови вбачається, що ОСОБА_1 не має змоги сплатити штраф у розмірі 17 000,00 єдиним платежем, оскільки не має стабільного заробітку на утримані перебуває неповнолітня дитина, проживає в зоні активних бойових дій, тому просить відстрочити сплату вищевказаної суми на 12 (дванадцять) місяців.
Відповідно до ст. 298 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Згідно ст.304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до ч. 2 ст.301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Таким чином, відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, здійснюється в порядку визначеному Законом України «Про виконавче провадження».
У відповідності до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Відповідно до положень статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, виконання судових рішень розглядається як невід'ємна частина судового розгляду в розумінні ст. 6 Конвенції. Європейський суд неодноразово робив висновок про те, що це право стало б ілюзорним у разі, коли б правова система держави допускала, щоб остаточне, обов'язкове, судове рішення залишалося невиконаним.
Враховуючи викладене вище, майнове становище правопорушника, розмір штрафу, який призначений судом, як адміністративне стягнення та який в свою чергу є достатньо великим в порівнянні з встановленою в Україні мінімальною заробітною платою, у зв'язку з чим, суд приходить до висновку, про наявність обставин, які роблять неможливим виконання постанови суду на даний час, у зв'язку з чим виконання постанови може бути відстрочено на 12 місяців, до 21.10.2026 включно.
Згідно ст. 303 КУпАП у разі відстрочки виконання постанови відповідно до КУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 301, 304 КУпАП та Законом України «Про виконавче провадження», суддя, -
постановив:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Відстрочити виконання постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 09.10.2025 року у справі №766/17630/24 в частині накладення на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштованого, адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 гривень строком на 12 (дванадцять) місяців, а саме до 21.10.2026 року включно.
Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у виді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки.
Після закінчення строку встановленої відстрочки строк пред'явлення до примусового виконання - протягом трьох місяців.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяВ. Е. Дорошинська