Рішення від 22.10.2025 по справі 947/25573/25

Справа № 947/25573/25

Провадження № 2-о/947/429/25

РІШЕННЯ

Іменем України

22.10.2025 м. Одеса

Київський районний суд м. Одеси у складі головуючого судді Цирфи К.А., за участі секретаря судового засідання Дімової Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження в приміщенні суду заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Балтська міська рада Одеської області про встановлення факту, що має юридичне значення,

ВСТАНОВИВ:

У липні 2025 року до Київського районного суду м. Одеси із заявою звернувся ОСОБА_1 , поданою в його інтересах представником ОСОБА_2 , заінтересована особа - Балтська міська рада Одеської області про встановлення факту проживання його бабусі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у період з 1938-1944 року в селі Козацьке Балтського району (нинішня назва - Подільський) Одеської області.

В обґрунтування своїх вимог заявник зазначив, що встановлення цього факту йому необхідне для можливого отримання громадянства Республіки Молдова. Оскільки архівні документи за означений період не збереглися, іншого порядку встановлення цього факту не передбачено.

Ухвалою суду від 07.08.2025 справа призначена до розгляду в порядку окремого провадження.

У судові засідання, 25.09.2025 та 22.10.2025, учасники справи, належним чином повідомлені, не з'явилися, про причини неявки не повідомили. Представник заявника просив розглянути справу за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи та наявні в ній докази, суд доходить висновку про задоволення заяви з таких підстав.

У судовому порядку можуть бути встановленні інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення (ч. 2 ст. 315 ЦПК України).

Судом установлено, що відповідно до паспорта громадянки України серії НОМЕР_1 , виданого 26.11.1997 Малиновським РВ УМВС України в Одеській області, підтверджено особу та місце народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилася в селі Козацьке Балтського району Одеської області.

Також, згідно зі свідоцтвом про загальнообов'язкове державне соціальне страхування № НОМЕР_2 підтверджено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народилася в селі Козацьке Балтського району Одеської області.

Окрім цього, відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , виданого повторно 26.10.2024 Київським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), підтверджено факт смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилася в селі Козацьке Балтського району Одеської області, актовий запис № 11240 від 09.09.2021.

Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя № 00047900182 від 09.11.2024 підтверджено факт реєстрації 12.01.1956 за актовим записом № 107 Першим Приморським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції шлюбу, укладеного між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_6 ). Після одруження прізвище дружини визначено як « ОСОБА_7 ».

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 від 10.03.1963, виданим Іллічівськмм РАЦС м. Одеси, підтверджено факт народження ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Батьками зазначені ОСОБА_5 та ОСОБА_4 .

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_5 від 24.07.1986, виданим Київським РВК м. Одеси, підтверджено факт народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Батьками зазначені ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

Відтак, як установлено судом, факт народження бабусі заявника в селі Козацьке Балтського району Одеської області підтверджено паспортом, свідоцтвом про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та свідоцтвом про її смерть.

Водночас, відповідно до витягів з погосподарських книг, наданих Балтською міською радою Одеської області за період з 1944 по 1957 роки встановлено, що сім'я ОСОБА_10 проживала в селі Козацьке Балтського району (нинішня назва - Подільський) Одеської області, як мінімум до 1957 року.

З урахуванням викладеного можна дійти логічного висновку, що з часу народження і до 1957 року сім'я ОСОБА_6 , зокрема і ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживали на території села Козацьке Балтського району Одеської області.

Іншого перед судом не доведено.

Суд з розумінням ставиться до відсутності інших витягів з погосподарських книг за означений період, з огляду на значний перебіг строку, який минув з того часу.

Отже, суд уважає доведеним факт проживання ОСОБА_3 на території села Козацьке Балтського району Одеської області у період з 1938 по 1944 роки.

За приписами п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв'язку із втратою годувальника.

Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (ч. 1 ст. 2 ЦПК України).

З урахуванням викладеного суд уважає, що ухвалення рішення у цій справі буде найбільш ефективним способом захисту невизнаних/оспорюваних прав заявника.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. 263-265, 293, 294, 315, 319, 354 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Балтська міська рада Одеської області про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.

2. Установити факт проживання бабусі ОСОБА_1 - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у період 1938-1944 років у селі Козацьке Балтського району (нинішня назва - Подільський) Одеської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до Одеського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення рішення суду.

Суддя К. А. Цирфа

Попередній документ
131172102
Наступний документ
131172104
Інформація про рішення:
№ рішення: 131172103
№ справи: 947/25573/25
Дата рішення: 22.10.2025
Дата публікації: 24.10.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Київський районний суд м. Одеси
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:; інших фактів, з них:.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (22.10.2025)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 09.07.2025
Предмет позову: про встановлення факту, що має юридичне значення
Розклад засідань:
25.09.2025 10:00 Київський районний суд м. Одеси
22.10.2025 10:00 Київський районний суд м. Одеси