Ухвала від 22.10.2025 по справі 947/10692/25

Справа № 947/10692/25

Провадження № 2-во/513/32/25

Саратський районний суд Одеської області

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2025 року Саратський районний суд Одеської області у складі: головуючої судді Рязанової К.Ю., за участю: секретаря судового засідання Филипчук Л.В., розглянувши в приміщенні суду в селищі Сарата Білгород-Дністровського району Одеської області питання про виправлення описки у рішенні суду та у виконавчому листі по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

УСТАНОВИВ:

Заочним рішення Саратського районного суду Одеської області від 03 липня 2025 року було частково задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаторинг Партнерс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

06 жовтня 2025 року через систему «Електронний суд» від директора ТОВ «Факторинг Партнерс» Сердійчук Я.Я. до суду надійшла заява про виправлення описки в судовому рішенні та у виконавчому листі по вказаній справі, в яких допущено описку щодо назви банківської установи, а саме: замість «Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс», невірно вказано Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаторинг Партнерс».

Оскільки питання про виправлення описки розглядається судом без повідомлення учасників справи, то за частиною 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно з частинами 1, 2, 4 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

У пункті 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 "Про судове рішення у цивільній справі" зазначено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Згідно з частиною 1 ст. 432 ЦПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Відповідно до ч. 3 ст. 432 ЦПК України, суд розглядає заяву про виправлення помилки у виконавчому документі в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.

За положеннями частин 4, 5 ст.432 ЦПК України про виправлення помилки в виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд постановляє ухвалу. Ухвала суду за результатами розгляду заяви може бути оскаржена у порядку, встановленому цим Кодексом.

Розглянувши заяву, вивчивши матеріали справи, суд дійшов до такого висновку.

З тексту заочного рішення Саратського районного суду Одеської області № 947/10692/25 від 03 липня 2025 року вбачається, що у вступній частині рішення, в абзаці п'ятому, і абзаці шостому та в резолютивній частині рішення допущена описка щодо назви банківської установи, а саме: замість «Товариство з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс», невірно вказано «Товариство з обмеженою відповідальністю «Фаторинг Партнерс».

Крім того у виконавчому листі щодо назва банківської установи, а саме: замість «Товариство з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс», невірно вказано Товариство з обмеженою відповідальністю «Фаторинг Партнерс».

З наведених підстав суд вважає за необхідне виправити допущену описку в рішенні суду та виправити помилку у виконавчому листі.

Статтею 261 ЦПК України передбачено, що ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Відповідно до пункту 19 частини 1 ст.353 ЦПК України, окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо внесення або відмови у внесенні виправлень у рішення.

Керуючись ст. ст. 269, 432, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Виправити описку у вступній частині рішення, в абзаці п'ятому, шостому та в резолютивній частині рішення Саратського районного суду Одеської області від 03 липня 2025 року у цивільній справі № 947/10692/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, зазначивши у вступній частині рішення, в абзаці п'ятому, в абзаці шостому та в резолютивній частині рішення правильну назву банківської установи, а саме: «Товариство з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс».

Виправити помилку у виконавчому листі, виданому Саратським районним судом Одеської області у справі № 947/10692/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, зазначивши правильну назву банківської установи, а саме: «Товариство з обмеженою відповідальністю «Факторинг Партнерс».

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя К. Ю. Рязанова

Попередній документ
131165908
Наступний документ
131165910
Інформація про рішення:
№ рішення: 131165909
№ справи: 947/10692/25
Дата рішення: 22.10.2025
Дата публікації: 24.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Саратський районний суд Одеської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про виправлення помилки у судовому рішенні
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (03.07.2025)
Дата надходження: 23.04.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
05.06.2025 11:00 Саратський районний суд Одеської області
03.07.2025 09:00 Саратський районний суд Одеської області
22.10.2025 13:45 Саратський районний суд Одеської області