Справа №: 465/8330/25
3/465/3530/25
22.10.2025 м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Коліщук З. М., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
19 вересня 2025 року до Франківського районного суду м. Львова надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності ст. 124 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 25.08.2025 року серії ЕПР1 №455351 25.08.2024 о 16:24 у м.Львів, вул. Городоцька 171 водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки Toyota Avensis номерний знак НОМЕР_1 , проявив неуважність до дорожньої обстановки та її зміни, рухаючись по ділянці дороги із смугою для маршрутних транспортних засобів, перетнувши лінію дорожньої розмітки 1.2 широка суцільна виїхав на праву смугу, призначену для руху маршрутних транспортних засобів та допустив зіткнення з автомобілем марки Renault Trafik номерний знак НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався попереду в попутному напрямку та повертав праворуч, внаслідок чого допустив з ним зіткнення. При ДТП обидва транспортні засоби зазнали пошкоджень із матеріальними збитками, чим порушив п.2.3.б.ПДР; п.8.5.1.ПДР, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст.124 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
З представлених на розгляд матеріалів вбачається, що вказане правопорушення не є триваючим, подія мала місце 25.08.2024, протокол про притягнення особи до адміністративної відповідальності складено 16.09.2025, адміністративний матеріал передано судді для розгляду 19.09.2025, тобто на час складання протоколу про адміністративне правопорушення та надходження справи до суду сплив строк накладення адміністративного стягнення за вказане адміністративне правопорушення.
Згідно п.7) ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Враховуючи вищенаведене, в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення, строків, передбачених статтею 38 КУпАП, провадження в даній адміністративній справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 247, 283, 284 КУпАП
постановив:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з закінченням строку притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не буде подано, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Коліщук З. М.