Постанова від 22.10.2025 по справі 521/16160/25

Справа №521/16160/25

Номер провадження 3/521/5607/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2025 року м. Одеса

Суддя Хаджибейського районного суду міста Одеси Роїк Д.Я., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшли матеріали з Управління патрульної поліції в Одеській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.

З електронного протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕРП1 № 437474 від 29.08.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , 29.08.2025 року о 10:47 в м. Одесі по вул. Гранітна (Чернишевського) 4, в м. Одесі, водій керував електротранспортом трамвай бортовий номер 7152, не врахував дорожньої обстановки не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв зіткнення з автомобілем BYD д.н.з. НОМЕР_1 , який зупинився.При ДТП тз отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив 13.1 «Правил дорожнього руху України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306.

В результаті ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження.

ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, та зазначив, що не згоден із обставинами, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення. Подав клопотання про витребування доказів, щодо організації дорожнього руху на ділянці дороги за адресою вул. Чернишевського кут вул. Люстдорфська дорога, по руху трамвайного маршруту № 10 ( від мосту до трамвайної зупинки вул. Чернишевського) .

Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи та поданого клопотання, суд прийшов до наступних висновків.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ч. 1ст.251 КУпАП).

Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ч. 3 Розділу І Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395 (далі Інструкція № 1395), схема місця дорожньо-транспортної пригоди - графічне зображення місця дорожньо-транспортної пригоди з відображенням та фіксацією на ньому всіх об'єктів та обставини, що стосуються події та можуть мати значення для об'єктивного визначення її причин, яке оформлюється з дотриманням вимог цієї Інструкції на місці пригоди і підписується її учасниками.

Зі змісту підпункту 1 п. 1 розділу ІХ Інструкції № 1395 вбачається, що до протоколу про адміністративне правопорушення додається схема місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський.

Інструкція № 1395 не передбачає можливості внесення додаткових даних до схеми ДТП, після її підписання учасниками ДТП та поліцейським.

Згідно ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про часі місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Законом встановлюється певний порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення. Орган або посадова особа, що розглядає справу, мають право витребування доказів від підприємств, установ, організацій, посадових осіб і громадян.

Отже, суд наділений правом витребувати додаткові відомості (матеріали), необхідні для правильного вирішення справи, як на стадії підготовки до розгляду справи, так і під час розгляду справи.

Беручи до уваги той факт, що отримати витребувані документи особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не має можливості, суд вважає за необхідне витребувати у компетентної особи викопіювання матеріалів з проекту (схеми) організації дорожнього руху вулиці Чернишевського кут вул. Люстдорфська дорога, по руху трамвайного маршруту № 10 ( від мосту до трамвайної зупинки вул. Чернишевського) .

Враховуючи, що наведені вище обставини можуть мати значення для повного та всебічного з'ясування обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати схему організації дорожнього руху ділянки дороги, на якій відбулось зіткнення.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про дорожній рух» до компетенції міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій у сфері дорожнього руху належить організація дорожнього руху на території міста і району згідно з відповідними генеральними планами, проектами детального планування та забудови населених пунктів, автоматизованих систем керування дорожнім рухом, комплексних транспортних схем і схем організації дорожнього руху та з екологічно безпечними умовами.

Згідно ч. 2 ст. 27 Закону України «Про дорожній рух» організація дорожнього руху здійснюється спеціалізованими службами, що створюються відповідними органами: на автомобільних дорогах, що перебувають у власності територіальних громад, - органами місцевого самоврядування.

Отже, з метою повного та всебічного дослідження обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати від Департаменту транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху ОМР та Комунальної установи "Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ" Одеської міської ради копію схеми організації дорожнього руху на вулиці вул. Чернишевського кут вул. Люстдорфська дорога, по руху трамвайного маршруту № 10 ( від мосту до трамвайної зупинки вул. Чернишевського) .

Керуючись ст. ст.251,252,278 КУпАП, Хаджибейський районний суд міста Одеси,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів - задовольнити.

Витребувати з Департаменту транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху ОМР (вул. Б. Хмельницького, 18, м. Одеса, 65007, ЄДРПОУ: 23987115, email: dtks@omr.gov.ua) належним чином завірене викопіювання матеріалів з проекту (схеми) організації дорожнього руху по вулиці вул. Чернишевського кут вул. Люстдорфська дорога, по руху трамвайного маршруту № 10 ( від мосту до трамвайної зупинки вул. Чернишевського) в м. Одесі .

Витребувати від Комунальної установи "Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ" Одеської міської ради (ЄДРПОУ 33387623, 65006, Одеська обл., місто Одеса, вул. Розкидайлівська, будинок 67А, email: ku_smep@omr.gov.ua) належним чином засвідчену копію затвердженої схеми організації дорожнього руху на вул. Чернишевського кут вул. Люстдорфська дорога, по руху трамвайного маршруту № 10 ( від мосту до трамвайної зупинки вул. Чернишевського) в м. Одесі,із зазначенням дорожніх знаків та дорожньої розмітки, ширини проїжджої частини, тротуарів, узбіччя.

Копію постанови направити до Департаменту транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху ОМР та Комунальної установи "Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ" Одеської міської ради для виконання.

Витребувані документи в п'ятиденний строк надати на адресу суду.

Роз'яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання постанови.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Д.Я. Роїк