Постанова від 20.10.2025 по справі 157/1750/25

Справа № 157/1750/25

Провадження №3/157/839/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2025 року місто Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Гамула Б.С., з участю: секретаря судового засідання Плакоша Д.В., прокурора Глущик І.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , майстра лісу Тоболівського лісництва Камінь-Каширського надлісництва філії «Поліський лісовий офіс» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України»,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 у період часу з 02 січня 2023 року по 31 травня 2024 року, обіймаючи посаду майстра лісу Тоболівського лісництва філії «Камінь-Каширське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», відповідно до підпункту «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, порушив вимоги ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, а саме, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою винуватість у вчиненні цього адмінправопорушення визнав повністю та пояснив, що був ознайомлений з обов'язком своєчасної подачі декларації при звільненні, однак подав її із запізненням, оскільки забув про такий обов'язок.

Прокурор Глущик І.О. обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтвердила, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши думку учасників судового процесу та дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов таких висновків.

У судовому засіданні встановлено, що відповідно до наказу директора філії «Камінь-Каширське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» ОСОБА_2 №156-ос від 30.12.2022 ОСОБА_1 зараховано на посаду майстра лісу Тоболівського лісництва до штату філії «Камінь-Каширське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» з 02 січня 2023 року, який відповідно до Положення про державну лісову охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №976 від 16.09.2009 з моменту призначення входить до складу правоохоронного органу - державної лісової охорони.

Згідно з наказом виконуючого обов'язки директора філії «Камінь-Каширське лісове господарство» ДП «Ліси України» ОСОБА_3 №190-к/тр від 23.12.2024 ОСОБА_1 звільнено з посади майстра лісу Тоболівського лісництва 31 грудня 2024 року за угодою сторін п. 1 ст. 36 КЗпП України.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VІІ суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є також посадові та службові особи державної лісової охорони.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 47 Закону України «Про запобігання корупції» подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання. Зазначені у декларації відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, місця проживання, дати народження фізичних осіб, щодо яких зазначається інформація в декларації, місцезнаходження об'єктів, які наводяться в декларації (крім області, району, населеного пункту, де знаходиться об'єкт), номера рахунку в банківській чи іншій фінансовій установі, є інформацією з обмеженим доступом та не підлягають відображенню у відкритому доступі.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону України «Про запобігання корупції» інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

Отже ОСОБА_1 , будучи майстром лісу Тоболівського лісництва філії «Камінь-Каширське лісове господарство» ДП «Ліси України», був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні до 30 січня 2025 року включно.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію при звільненні в 2024 році подав несвоєчасно, а саме 14 лютого 2025 року.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Крім того, в судовому засіданні встановлено, що і не заперечується самим ОСОБА_1 , останній належним чином був ознайомленим із вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні 31 грудня 2024 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого адмінправопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, його позитивну характеристику за місцем роботи, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих обставин, суддя вважає, що ОСОБА_1 слід піддати адмінстягненню у виді штрафу в мінімальному розмірі, що передбачений санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У відповідності до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із правопорушника в дохід держави підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись статтями 172-6, 283, 284 КУпАП, суддя

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

На підставі ч. 2 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати ОСОБА_1 штрафу протягом 15 днів із дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 днів із дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем його проживання.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративних правопорушень з ОСОБА_1 стягнути подвійний розмір штрафу 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів із дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Камінь-Каширський районний суд Волинської області.

Суддя: Б.С. Гамула