465/8596/25
3/465/3649/25
іменем України
21.10.2025 м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Коліщук З. М., з участю секретаря Беднара А.М., прокурора Павленко Р.І. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонерки, працюючої бухгалтером ДП "ДКРСУ",
за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу - головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та економіки Львівського регіонального центру з гідрометеорології ДСНС України, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб?єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, діючи як член комісії з встановлення доплат, надбавок та премій персоналу даного регіонального центру, маючи службові/представницькі повноваження та приватний інтерес, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника та/або голову чи членів комісії по розподілу премій персоналу Львівського РЦГМ у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення про встановлення розміру премій працівникам Львівського РЦГМ згідно протоколу N?10 від 26.10.2023 засідання комісії по розподілу премій Львівського РЦГМ, яким встановлювались розміри премій працівникам цієї установи за жовтень 2023 року своїй дочці ОСОБА_2 в сумі 13100.0 грн. і собі особисто в сумі 20000.0 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу - головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та економіки Львівського регіонального центру з гідрометеорології ДСНС України, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб?єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, діючи як член комісії з встановлення доплат, надбавок та премій персоналу даного регіонального центру, маючи службові/представницькі повноваження та приватний інтерес, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону «Про запобігання корупції», прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме ухвалила рішення про встановлення розміру премій працівникам Львівського РЦГМ згідно протоколу N?10 від 26.10.2023 засідання комісії по розподілу премій Львівського РЦГМ, яким встановлювались розміри премій працівникам цієї установи за жовтень 2023 року своїй дочці ОСОБА_2 в сумі 13100.0 грн. і собі особисто в сумі 20000.0 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу - головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та економіки Львівського регіонального центру з гідрометеорології ДСНС України, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб?єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, діючи як член комісії з встановлення доплат, надбавок та премій персоналу даного регіонального центру, маючи службові/представницькі повноваження та приватний інтерес, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника та/або голову чи членів комісії по розподілу премій персоналу Львівського РЦГМ у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення про встановлення розміру премій працівникам Львівського РЦГМ згідно протоколу N?11 від 27.11.2023 засідання комісії по розподілу премій Львівського РЦГМ, яким встановлювались розміри премій працівникам цієї установи за листопад 2023 року своїй дочці ОСОБА_2 в сумі 13100.0 грн. і собі особисто в сумі 18000.0 грн. та одноразової премії до «Дня працівника гідрометеорологічної служби України» своїй дочці ОСОБА_2 в сумі 6000.0 грн. і собі особисто в сумі 8000.0 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу - головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та економіки Львівського регіонального центру з гідрометеорології ДСНС України, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб?єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, діючи як член комісії з встановлення доплат, надбавок та премій персоналу даного регіонального центру, маючи службові/представницькі повноваження та приватний інтерес, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону «Про запобігання корупції», прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме ухвалила рішення про встановлення розміру премій працівникам Львівського РЦГМ згідно протоколу N?11 від 27.11.2023 засідання комісії по розподілу премій Львівського РЦГМ, яким встановлювались розміри премій працівникам цієї установи за листопад 2023 року своїй дочці ОСОБА_2 в сумі 13100.0 грн. і собі особисто в сумі 18000.0 грн. та одноразової премії до «Дня працівника гідрометеорологічної служби України» своїй дочці ОСОБА_2 в сумі 6000.0 грн. і собі особисто в сумі 8000.0 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу - головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та економіки Львівського регіонального центру з гідрометеорології ДСНС України, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб?єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, діючи як член комісії з встановлення доплат, надбавок та премій персоналу даного регіонального центру, маючи службові/представницькі повноваження та приватний інтерес, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону «Про запобігання корупції», не повідомила безпосереднього керівника та/або голову чи членів комісії по розподілу премій персоналу Львівського РЦГМ у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення про встановлення розміру премій працівникам Львівського РЦГМ згідно протоколу N?12 від 21.12.2023 засідання комісії по розподілу премій Львівського РЦГМ, яким встановлювались розміри премій працівникам цієї установи за грудень 2023 року своїй дочці ОСОБА_2 в сумі 13000.0 грн. і собі особисто в сумі 18000.0 грн. та одноразової премії за підсумками року своїй дочці ОСОБА_2 в сумі 7000.0 грн. і собі особисто в сумі 8000.0 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу - головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та економіки Львівського регіонального центру з гідрометеорології ДСНС України, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб?єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, діючи як член комісії з встановлення доплат, надбавок та премій персоналу даного регіонального центру, маючи службові/представницькі повноваження та приватний інтерес, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону «Про запобігання корупції», прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме ухвалила рішення про встановлення розміру премій працівникам Львівського РЦГМ згідно протоколу N?12 від 21.12.2023 засідання комісії по розподілу премій Львівського РЦГМ, яким встановлювались розміри премій працівникам цієї установи за грудень 2023 року своїй дочці ОСОБА_2 в сумі 13000.0 грн. і собі особисто в сумі 18000.0 грн. та одноразової премії за підсумками року своїй дочці ОСОБА_2 в сумі 7000.0 грн. і собі особисто в сумі 8000.0 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчинених адміністративних правопорушеннях визнала повністю, у вчиненому щиро розкаялася. Зазначила, що працювала на посаді головного бухгалтера Львівського РЦГМ з 01.02.2001 та була членом комісії по розподілу преміального фонду. Керівника або членів комісії про роботу дочки у Львівському РЦГМ у 2023 році чи про наявний конфлікт інтересів при прийнятті рішення щодо затвердження розміру премії не повідомляла, бо не знала, що про таке потрібно повідомляти, а рішення приймала в складі колегіального органу.
Прокурор у судовому засіданні підтримав протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , просив притягнути останню до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 і ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, доводи прокурора, дослідивши представлені на розгляд адміністративні матеріали, зокрема протоколи про адміністративні правопорушення №119, №120, №121, №122, №123 та №124 від 25.09.2025, запит N?39429-2925 від 29.05.2025, відповідь N?991201-825/9912 від 06.06.2025, копія листа N?99001-186/99 18 від 29.01.2024, копію наказу N?183 від 19.03.2018, копія положення про Львівський регіональний центр гідрометеорології від 19.03.2018, копію колективного договору з додатком N?8 « Положенням про преміювання працівників Львівського РЦГМ»; наказ N?HC-1/9912 від 24.08.2023 про створення комісії; наказ N?10 від 18.12.2023 про створення комісії, копією наказу N?HC-33 від 13.01.2023 з додатком, копію протоколу N?10 від 26.10.2023 засідання комісії по розподілу премій Львівського РЦГМ за жовтень 2023; копію рапорту ОСОБА_1 на виплату премії працівникам за жовтень 2023; копію рапорту ОСОБА_3 на виплату премії працівникам ( ОСОБА_2 ) за жовтень 2023; копію наказу Львівського РЦГМ на преміювання N?107-НK/9912 від 27.10.2023 за жовтень 2023 року; копію наказу Львівського РЦГМ на преміювання N?108-НК/9912 від 27.10.2023 за жовтень 2023 року; копію протоколу N?11 від 27.11.2023 засідання комісії по розподілу премій Львівського РЦГМ за листопад 2023; копією рапорту ОСОБА_1 на виплату премії працівникам за листопад 2023; копію рапорту ОСОБА_3 на виплату премії працівникам ( ОСОБА_2 ) за листопад 2023; копію рапорту ОСОБА_1 на виплату одноразової премії до «Дня працівника ГМС України»» працівникам за листопад 2023; копію рапорту ОСОБА_3 на виплату премії до «Дня працівника ГМС України» працівникам ( ОСОБА_2 ) за листопад 2023; копію наказу Львівського РЦГМ на преміювання N?116-НК/9912 від 27.11.2023 за листопад 2023 року; копію наказу Львівського РЦГМ на преміювання до «Дня рятівника» N?115-HК/9912 від 27.11.2023 за листопад 2023 року; копію наказу Львівського РЦГМ на преміювання N?117-НК/9912 від 27.11.2023 за листопад 2023 року; копію протоколу N?12 від 21.12.2023 засідання комісії по розподілу премій Львівського РЦГМ за листопад 2023; копію рапорту ОСОБА_1 на виплату премії працівникам за грудень 2023; копію рапорту ОСОБА_3 на виплату премії працівникам ( ОСОБА_2 ) за грудень2023; копію рапорту ОСОБА_1 на виплату одноразової премії за підсумками року працівникам в грудні 2023; копією рапорту ОСОБА_3 на виплату одноразової премії за підсумками року працівникам ( ОСОБА_2 ) грудні 2023; копію наказу Львівського РЦГМ на преміювання N?124-НК/9912 від 21.12.2023 за грудень 2023 року, копію наказу Львівського РЦГМ на преміювання за підсумками року N?125-HK/9912 від 21.12.2023 за грудень 2023 року; копію наказу Львівського РЦГМ на преміювання N?123-НK/9912 від 21.12.2023 за грудень 2023 року; відомість щомісячних усіх видів виплат та утримань ОСОБА_1 , відомість щомісячних усіх видів виплат та утримань ОСОБА_2 , витяг з наказу про прийняття на роботу ОСОБА_1 . N?1/К від 17.11.2011, витяг з наказу про переведення ОСОБА_1 . N?95/1 від 01.02.2001; витягом з наказу про прийняття на роботу ОСОБА_2 N?63 від 06.06.2019; витяг з наказу про звільнення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 . N? 128-HK/9912 від 29.12.2023; копію положення про відділ БОЕ Львівського РЦГМ; поясненням ОСОБА_1 від 11.09.2025; копію пояснення ОСОБА_4 від 08.07.2025; копією пояснення ОСОБА_3 від 08.07.2025; копію пояснення ОСОБА_5 від 08.07.2025; копію пояснення ОСОБА_6 від 08.07.2025; копією пояснення ОСОБА_7 від 09.07.2025; копію пояснення ОСОБА_8 від 09.07.2025; копію пояснення ОСОБА_9 від 09.07.2025; копію актового запису N?46 від 23.08.1995; лист N?9912-01-116/03 від 12.09.2025 з додатками., витяг з Положення про ДВБ НП України відповідно до наказу НІТУ від 31.07.2019 за N? 765, копію наказу НП України N?363 від 05.04.2024, лист N?69146-2025 від 15.09.2025, лист N?23-339 вих.-25 від 19.09.2025, суд доходить такого висновку.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст. 172-7 КУпАП адміністративним правопорушенням є неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Згідно диспозиції ч. 2 ст.172-7 КУпАП адміністративним правопорушенням є вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
З примітки до вищевказаної статті вбачається, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", а під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Згідно ч. 1 статті 41 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Відповідно до пунктів 1-4 ч.1 ст.28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 ч. 1ст. 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або у колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до частини 5 статті 28 Закону, у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона має право звернутися за роз'ясненням до Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону, приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях;
реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата складається з основної (винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки) та додаткової (винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці) заробітної плати. Додаткова заробітна плата, до якої, у тому числі належать різні види стимулюючих виплат (премії, надбавки тощо), не є гарантованою, можливість її отримання, так само як і її розмір, залежить від оцінки результатів роботи працівників.
Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 1 Закону, близькі особи - члени сім?ї суб?єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб?єкта.
Відповідно до ч. 2 ст. 35' Закону, у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
У разі якщо не участь особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу, у прийнятті рішень цим органом призведе до втрати правомочності цього органу, участь такої особи у прийнятті рішень має здійснюватися під зовнішнім контролем. Рішення про здійснення зовнішнього контролю приймається відповідним колегіальним органом.
З матеріалів справи вбачається, що наказом начальника Львівського РЦГМ N?95/1 від 17.11.2011, з 01.11.2011 ОСОБА_1 переведено на посаду головного бухгалтера.
ОСОБА_1 , як начальник відділу -головний бухгалтер відділу бухгалтерського обліку та економіки Львівського РЦГМ, наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями і в розумінні п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія цього Закону та застосовуються обмеження і зобов?язання, передбачені Законом.
Наказом начальника Львівського РЦГМ РЦГМ N?HC-1/9912 від 24.08.2023 та N?10 від 18.12.2023 створено комісію по розподілу преміального фонду та надбавок, до якої включено начальника відділу - головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та економіки ОСОБА_1 - як члена комісії.
У Львівському РЦГМ ДСНС України на посаді інспектора з кадрів сектору організації робіт та кадрового забезпечення з 10 червня 2019 по 01.01.2024 працювала ОСОБА_2 .
Відповідно до актового запису N?46 від 23 серпня 1995 року ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З протоколів N?10 від 26.10.2023, N?11 від 27.11.2023, N?12 від 21.12.2023 засідання комісії по розподілу премій Львівського РЦГМ встановлено, що членом комісії таких була ОСОБА_1 нач. відділу - гол. бухгалтер.
Таким чином, у ОСОБА_1 , як члена комісії наявний приватний інтерес, під час встановлення премії собі, який зумовлений особистими майновим інтересом. При прийнятті рішення щодо ухвалення розміру премії своїй дочці ОСОБА_2 та собі - ОСОБА_1 , як член комісії, маючи службові/представницькі повноваження повинна була повідомити про наявний конфлікт інтересів.
Як видно з протоколу засідання комісії по розподілу премій персоналу Львівського РЦГМ ОСОБА_1 не повідомляла голову чи членів комісії про виникнення у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Отже, приватний інтерес ОСОБА_1 вступив у суперечність із її службовими представницькими повноваженнями, що вплинуло на об?єктивність та неупередженість прийняття нею рішення та вчинення нею дій під час виконання зазначених повноважень, що є реальним конфліктом інтересів.
Таким чином, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення про встановлення розміру премій працівникам Львівського РЦГМ згідно протоколу N?10 від 26.10.2023,N?11 від 27.11.2023, N?12 від 21.12.2023, тому її дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме ухвалила рішення про встановлення розміру премій працівникам Львівського РЦГМ згідно протоколу N?10 від 26.10.2023, N?11 від 27.11.2023, N?12 від 21.12.2023 відповідно до яких була виплачена премія їй та її донці, тому її дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 не подала до суду жодних доказів, пояснень, які б спростовували факти та обставини вчинення нею адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Враховуючи вказані обставини, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила декілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, суд, відповідно до статті 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, її поведінку під час та після вчинення адміністративного правопорушення, ступінь її вини, майновий стан, суд вважає за необхідне застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Визначений вид та розмір покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самою правопорушницею, так і іншими особами.
Згідно з ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривні.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП і на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста ) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст.ст.307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не буде подано, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя З.М. Коліщук