Справа № 456/4148/25
Провадження № 3/456/1634/2025
іменем України
20 жовтня 2025 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , розглянувши матеріали, які надійшли від Стрийського ВП ГУ ПН у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 187 КУпАП,
28.07.2025 близько 02.30 год. ОСОБА_1 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , , чим порушив вимоги адміністративного нагляду, встановлені ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 18.02.2025.
29.07.2025 близько 23.00 год. ОСОБА_1 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , , чим порушив вимоги адміністративного нагляду, встановлені ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 18.02.2025.
Відповідно до постанови судді від 20.10.2025 адміністративні справи №456/4148/25, (провадження №3/456/1634/2025) про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП та адміністративні матеріали за №456/4149/25, (провадження №3/456/1635/2025) про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП об'єднано в одне провадження, справі присвоєно №456/4148/25, (провадження №3/456/1634/2025).
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених правопорушеннях визнав повністю та щиро розкаявся.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, виходячи з наступного.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, полягає у порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявці за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомленні працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушенні заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушенні заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрації в органі Національної поліції .
Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, вчинених при вищевикладених обставинах повністю доведена дослідженими в судовому засіданні доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені судом з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо та взаємозв'язку для ухвалення даного рішення, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №478301 від 29.07.2025, відповідно до якого 28.07.2025 близько 02.30 год. ОСОБА_1 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , , чим порушив вимоги адміністративного нагляду, встановлені ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 18.02.2025;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №478302 від 29.07.2025, відповідно до якого 29.07.2025 близько 23.00 год. ОСОБА_1 був відсутній по місцю проживання в АДРЕСА_1 , , чим порушив вимоги адміністративного нагляду, встановлені ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 18.02.2025;
- ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 18.02.2025, відповідно до якої ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік. Згідно з даною ухвалою, ОСОБА_1 встановлено ряд обмежень, в тому числі заборонено виходити з дому з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв., виїжджати за межі м. Стрия та зобов'язано прибувати на реєстрацію в органи поліції щосуботи з 09:00 год. до 11:00 год.;
- поясненнями ОСОБА_1 від 29.07.2025, в яких останній визнав, що був відсутній за місцем проживання 28.07.2025 та 29.07.2025.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до ст.ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про вид стягнення, з врахуванням особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу.
Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому слід стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
Керуючись ст.ст. 283,284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, й накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 170 /сто сісдесят/ грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 /шістсот п'ятсот / грн. 60 коп. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Стрийський міськрайонний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Cуддя В. Л. Бучківська