Справа № 405/6640/25
3/405/1820/25
21.10.2025 року м. Кропивницький
Подільський районний суд міста Кропивницького у складі головуючого судді Бистрова С.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДПС у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , керівника ТОВ «Армстронг», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
21.10.2025 року до Подільського районного суду м. Кропивницького з Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшов протокол з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 .
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне повернути матеріали до Головного управління ДПС у Кіровоградській області для належно оформлення, виходячи з наступного.
Як вбачається із ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд має вирішити питання щодо правильності складання протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ст. 280 КупАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 254 КупАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Статтею 256 КупАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Проте, протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей про час вчинення адміністративного правопорушення.
Також, в протоколі вказано неповну адресу місця проживання, а саме не вказано номер будинку, квартири, що унеможливлює належним чином повідомити ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи шляхом направлення судової повістки.
Крім того, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутня відмітка (підпис особи відносно якої складено протокол) про ознайомлення (повідомлення) правопорушника з протоколом про адміністративне правопорушення стосовно нього чи його одержання. Відмітка про направлення копії протоколу поштою, не є підтвердженням того, що правопорушнику ОСОБА_1 відомо про складання стосовно нього протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки в матеріалах справи відсутнє підтвердження направлення протоколу та отримання протоколу ОСОБА_1 .
Від того, чи правильно складений протокол про адміністративне правопорушення, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Згідно зі ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Вказані недоліки унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи і прийняття законного рішення у встановлені ст.277 КУпАП строки, у зв'язку із чим матеріали про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягають поверненню до Головного управління ДПС у Кіровоградській області ДПС України для доопрацювання.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 278, 283, 284 КУпАП, суд,
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 разом з матеріалами справи повернути до Головного управління ДПС у Кіровоградській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Подільського районного суду
міста Кропивницького Сергій Анатолійович Бистров