Справа № 344/15880/25
Провадження № 3/344/5106/25
21 жовтня 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , головного бухгалтера ТОВ «ЗЗКМ», РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 ставиться у вину порушення іншою посадовою особою організації встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №173/32-00-07-17 від 11.07.2025, головний бухгалтер ТОВ «ЗЗКМ» ОСОБА_1 порушив п.198.1, п.198.2, п.198.3 ст.198, з урахуванням норм п.44.1 ст.44, ст.201 Податкового кодексу України, що призвело до завищення суми податкового кредиту по декларації з ПДВ за лютий 2025 року на суму 52920 гривень.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явивився, належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи. Крім того, на час розгляду справи заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. ОСОБА_1 міг стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду. За таких обставин вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
На адресу суду надійшла заява захисника ОСОБА_1 - Балабка А.В., який повідомив, що ТОВ "Запорізький завод кольорових металів" оскаржено податкове повідомлення-рішення у судовому порядку до Івано-Франківського апеляційного суду (справа №300/4107/25).
Дослідивши матеріали справи, вважаю наступне.
Згідно з ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
В обґрунтування вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, надано протокол про адміністративне правопорушення №173/32-00-07-17 від 11.07.2025, акт про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Запорізький завод кольорових металів» №287/32-00-07-06-14/36911851 від 29.04.2025.
На підставі вищевказаного акту перевірки Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків прийнято податкове повідомлення-рішення №000/344/32-00-07-06-19 від 02.06.2025, що на даний час оскаржується ТОВ "Запорізький завод кольорових металів" у судовому порядку у Івано-Франківському апеляційному суді (справа №300/4107/25).
Однак, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - восьмій цієї статті.
З матеріалів справи, що надійшли до суду 08.09.2025, вбачається, що днем виявлення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.163-1 КУпАП, що ставиться у вину ОСОБА_1 , є 29.04.2025 (а.с.16), тобто строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчилися.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином, вважаю, що оскільки строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчився, то провадження в справі слід закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.38, 268, 283- 285, 287-289, 247 п.7 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП закрити на підставі ст.38, п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО