Справа № 159/7422/25
Провадження № 3/159/3127/25
20 жовтня 2025 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Губар В.Є., розглянувши матеріал, який надійшов з Відділу державного нагляду (контролю) у Волинській області Укртрансбезпеки про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 188-57 КУпАП,
До Ковельського міськрайонного суду Волинської області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 188-57 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом IVECO, д.н.з. НОМЕР_1 , власником якого є ОСОБА_2 , не виконав законну вимогу посадових осіб Укртрансбезпеки щодо проходження зважування в зоні габаритно-вагово контролю, розташованої в мажах 50 км від місця зупинки транспортного засобу з ознаками порушення, чим порушив ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.188-57 КУпАП.
Положення ст. 278 КУпАП передбачають, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Перевіривши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що вони не відповідають вимогам КУпАП та підлягають поверненню на до оформлення з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Всупереч вказаним вимогам закону, у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано місця, часу вчинення правопорушення, а саме не зазначено дату, час вчинення, в межах якого населеного пункту (села, селища, міста, району, області) вчинено правопорушення, що позбавляє суд можливості встановити відомості про те, в межах якого населеного пункту вчинено правопорушення та дату, час його вчинення, і як наслідок встановити підсудність справи.
Згідно з ч. 2 статті 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, приходжу до висновку про невиконання посадовою особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, вимог ст. 256 КУпАП, що унеможливлює призначення справи до розгляду, а тому вважаю за необхідне повернути адміністративний матеріал до Відділу державного нагляду (контролю) у Волинській області Укртрансбезпеки для дооформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 256, 268, 277, 280 КУпАП,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 188-57 КУпАП повернути до відділу Державного нагляду (контролю) у Черкаській області Державної служби України з безпеки на транспорті для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяВ. Є. Губар