154/4118/25
3/154/2071/25
21 жовтня 2025 року Володимирський міський суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Мушкета О.О.,
за участю секретаря судового засідання - Тивонюк А.О.
розглянувши у м. Володимирі матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Волинської області Департаменту стратегічних розслідувань про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Верба Володимир -Волинського району Волинської області, громадянина України, працюючого на посаді заступника директора з навчальної роботи Володимирського педагогічного фахового коледжу ім. А.Кримського, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП,-
На розгляд до Володимирського міського суду Волинської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
21.10.2025 року від представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 надійшло клопотання про об'єднання в одне провадження справ про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Прокурор Трофімук О.В. не заперечував щодо об'єднання справ про адміністративні правопорушення в одне провадження.
Нормами чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення не регламентовано об'єднання справ про адміністративні правопорушення.
Проте завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством, що врегульовано ст. 1 КУпАП.
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 цього Кодексу.
Згідно із ч. 1 ст. 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
Окрім цього, відповідно до вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 36 КУпАП, а також те, що вказані справи є однорідними, зокрема по них притягується до відповідальності одна і та ж особа та такі одночасно розглядаються в одному суді, суд дійшов до висновку, що клопотання слід задовольнити, дані справи об'єднати в одне провадження для спільного розгляду та присвоїти об'єднаним справам №154/4118/25, провадження № 3/154/2071/25, у відповідності з вимогами розділу ІІІ п.6 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України №814 від 20.08.2019.
Керуючись статтями ст.131-2 Конституції України ст.ст. 1, 36, 268, 27, 280 КУпАП, суд
Клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 -задовольнити.
Адміністративні справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-7 КУпАП за № 154/4118/25, провадження № 3/154/2071/25; за ч.2 ст.172-7 КУпАП за № 154/4120/25, провадження № 3/154/2072/25; за ч.1 ст. 172-7 КУпАП за № 154/4121/25, провадження № 3/154/2073/25; за ч.2 ст.172-7 КУпАП за № 154/4122/25, провадження № 3/154/2074/25; за ч.1 ст. 172-7 КУпАП за № 154/4124/25, провадження № 3/154/2075/25; за ч.2 ст.172-7 КУпАП за № 154/4125/25, провадження № 3/154/2076/25; за ч.1 ст. 172-7 КУпАП за № 154/4128/25, провадження № 3/154/2077/25; за ч.2 ст.172-7 КУпАП за № 154/4127/25, провадження № 3/154/2078/25, за ч.1 ст. 172-7 КУпАП за № 154/4128/25, провадження № 3/154/2079/25; за ч.2 ст.172-7 КУпАП за № 154/41290/25, провадження № 3/154/2080/25; за ч.1 ст. 172-7 КУпАП за № 154/4130/25, провадження № 3/154/2081/25; за ч.2 ст.172-7 КУпАП за № 154/4131/25, провадження № 3/154/2082/25; за ч.1 ст. 172-7 КУпАП за № 154/4132/25, провадження № 3/154/2083/25; за ч.2 ст.172-7 КУпАП за № 154/4133/25, провадження № 3/154/2084/25, об'єднати в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі єдиний унікальний номер №154/4118/25, провадження № 3/154/2071/25.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Олександр МУШКЕТ