21 жовтня 2025 року
м. Київ
справа № 638/23326/24
провадження № 61-12898ск25
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Тітова М. Ю. (суддя-доповідач), Зайцева А. Ю., Коротенка Є. В., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Харківського апеляційного суду від 23 вересня 2025 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
У грудні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі - ГУ ПФУ в Харківській області) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Дзержинського районного суду м. Харкова від 07 квітня 2025 року позов задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Харківській області щодо ненарахування заборгованості на підставі рішення Харківського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2021 року в справі № 520/18927/21 на ім'я ОСОБА_2 з 01 січня 2018 року по дату його смерті ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в розмірі 80 % від суми грошового забезпечення.
Зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській області здійснити нарахування заборгованості на підставі рішення Харківського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2021 року в справі № 520/18927/21 на ім'я ОСОБА_2 з 01 січня 2018 року по дату його смерті ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в розмірі 80 % від суми грошового забезпечення.
Стягнуто з ГУ ПФУ в Харківській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 968, 96 грн.
Постановою Харківського апеляційного суду від 23 вересня 2025 року рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 07 квітня 2025 року скасовано.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії закрито.
17 жовтня 2025 року представник заявника ОСОБА_1 - адвокат Бєлова О. Є.через підсистему «Електронний суд» надіслала до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Харківського апеляційного суду від 23 вересня 2025 року у вказаній справі.
Згідно з абзацом 2 частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пунктах 2, 3 частини першої цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Касаційна скарга подана у строк, передбачений законом, за формою та змістом відповідає вимогам статті 392 ЦПК України.
Оскільки наведені в касаційній скарзі доводи містять підстави, передбачені частиною другою статті 389 ЦПК України для відкриття касаційного провадження та викликають необхідність їх перевірки, слід відкрити касаційне провадження в цій справі та витребувати матеріали справи.
Керуючись статтями 389, 390, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду
ухвалив:
Відкрити касаційне провадження у вказаній справі.
Витребувати із Дзержинського районного суду м. Харкова цивільну справу № 638/23326/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Роз'яснити учасникам справи право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк десять днів з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: М. Ю. Тітов
А. Ю. Зайцев
Є. В. Коротенко