Справа № 676/7127/25
Номер провадження 3/676/2507/25
20 жовтня 2025 року м.Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Мантуляк Ю.В., розглянувши у відкритому судовосу засіданні в залі судових засідань матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ГУ ДПС у Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , керівник ПП «Фактор», українець, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Під час проведення документальної планової виїзної перевірки ПП «Фактор», що знаходиться в м. Кам'янці-Подільському Хмельницької області по вул. Данила Галицького, 13, було виявлено, що ОСОБА_1 , будучи керівником підприємства, порушив вимоги:
1. п. 44.1, 44.2 ст.44, пп. 134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України, п.2 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 № 996-XIV (із змінами та доповненнями), п.2, 3 розділу Ш П(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Мінфіну від 07.02.2013 № 73, п.5, п.7 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 року № 318 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за №27/4248 (далі - П(С)БО 16 «Витрати»), п. 5.6 розділу II П(С)БО 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 року N39. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.03.2000 за N161/4382, в результаті чого занижено податок на прибуток в загальній сумі 1049943 грн., в тому числі за півріччя 2025 року в сумі 1049943 гривень;
2. п. 44.1 ст. 44, п. 198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету всього в сумі 2255 грн. у тому числі за грудень 2023 року в сумі 225 гривень;
3. п.201.10 ст.201, п.89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, ПП «Фактор» порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних на загальний обсяг постачання 68 934,38 грн, в т.ч. ПДВ 13 786,88 грн, та розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної на загальний обсяг постачання «-» 4 245 грн, в т.ч. ПДВ «-» 849 гривень;
4. п.201.1, п.201.10 ст. 201 п. 89 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, п.6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216, п.3, п.5 наказу Мінфіну від 31.12.2015, № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» ПП «Фактор» складено та не зареєстровано в ЄРПН податкову накладну від 30 вересня 2023 року №46 на загальний обсяг постачання без ПДВ в сумі 31 378,5 грн. ПДВ (20%) в сумі 6275,70 грн.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, був належним чином повідомлений про місце та час судового розгляду провадження судовою повісткою, шляхом надсилання смс-повідомлення на мобільний номер телефону. Подав заяву про розгляд справи в його відсутність.
У рішенні Європейського Суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.
За таких обставин, враховуючи те, що ОСОБА_1 своєчасно та належним чином повідомлялася про місце та час розгляду справи, будь-яких доказів поважності неприбуття в судове засідання суду не надала, те, що приписами ст.268 КУпАП не передбачено обов'язкової участі особи при розгляді справи за ст.163-1 ч.1 КУпАП, а також ураховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд визнає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідальність за частиною 1 статті 163-1 КУпАП настає, зокрема, за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме даними протоколу про адміністративне правопорушення №4036/10/22-01-07-08 від 17 вересня 2025 року та даними акту результатів документальної планової виїзної перевірки ПП «Фактор» від 17 вересня 2025 року.
Таким чином, в судовому засіданні доведено винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, і дії останнього судом кваліфікуються як порушення керівником підприємства встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
При накладенні стягнення за епізодом №1 (за фактом заниження податку на прибуток за півріччя 2025 року), епізодом №3, суддею враховується характер вчиненого діяння, особа порушника, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, тому, вважаю необхідним накласти стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки саме таке стягнення у вказаній справі є необхідною мірою відповідальності та буде достатніми засобом виховання особи і запобігатиме вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, дослідивши матеріали справи, встановлено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення за епізодом №2,4 (за фактом заниження податку на прибуток за грудень 2023 року, не реєстрації в ЄРПН накладної від 30 вересня 2023 року), підлягає закриттю, з огляду на наступне.
Так, згідно із ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій-шостій цієї статті.
Відповідно до вимог п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 обвинувачується у порушенні податкового законодавства, що призвело до заниження податку на додану вартість за грудень 2023 року в сумі 225 грн, (епізод №2, дії кваліфіковані суддею за ч.1 ст.163-1 КУпАП), а також за не реєстрацію в ЄРПН накладної від 30 вересня 2023 року (епізод №4, дії кваліфіковані суддею за ч.1ст.163-1 КУпАП).
Оскільки відповідно до п.7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку із перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Враховуючи зазначені обставини, провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП необхідно закрити в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 163-1, 247, 280, 283, 284 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП за епізодом обвинувачення №1 (за фактом заниження податку на прибуток за півріччя 2025 року), епізодом №2, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути зі ОСОБА_1 на користь держави 605 грн. 60 коп. судового збору.
Закрити щодо ОСОБА_1 провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП за епізодами №2 (за фактом заниження податку на прибуток за грудень 2023 року), №4 ( не реєстрації в ЄРПН накладної від 30 вересня 2023 року), на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Постанова може бути звернена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею чинності.
Після набрання постановою законної сили:
Стягувачем штрафу є Головне управління ДПС в Хмельницькій області, місцезнаходження: м. Хмельницький, вул.Пилипчука, 17.
Стягувачем судового збору є Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: м. Київ, вул. Липська, 18/5.
Боржником є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , керівник ПП «Фактор», реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
Реквізити для сплати штрафу:
Розрахунковий рахунок UA938999980313040106000022763
ГУК у Хмельницькій області/ Кам'янець-Подільське мтг/21081100
Код одержувача 37971775
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
ККД: 21081100.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106;
Код отримувач (код за ЄДРПОУ) 37993783,
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
рахунок отримувача UA908999980313111256000026001
ККД бюджету 22030106; пункт 5.
Штраф підлягає сплаті не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
При примусовому виконанні постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір визначеного постановою суду штрафу, а також стягуються витрати на облік правопорушень (розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України).
Суддя Кам'янець-Подільського
міськрайонного суду
Хмельницької області Мантуляк Ю.В.