Єдиний унікальний номер 205/14163/25
Номер провадження 1-в/205/559/25
Новокодацький районний суд міста Дніпра
Провадження № 1-в/205/559/25 Справа № 205/14163/25
16 жовтня 2025 року м. Дніпро
Новокодацький районний суд міста Дніпра у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника ВП №1 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 ,
17 вересня 2025 року до Новокодацького районного суду міста Дніпра надійшло вищезазначене подання у якому ставиться питання про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 на підставі п. «в» ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі Закон).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону, у судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання.
У судове засідання засуджений ОСОБА_4 не з'явився, причин своєї неявки суду не повідомив, у зв'язку з чим суддею здійснюється розгляд вказаного подання у його відсутність.
Представник ВП №1 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області в судове засідання не з'явився за невідомими причинами, що не перешкоджає подальшому розгляду подання за його відсутності.
Розглянувши дане подання, суд доходить таких висновків.
Як видно з подання, ОСОБА_4 засуджений вироком Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 17 грудня 2018 року за ч. 2 ст. 186, ст. 71 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 6 років.
Згідно довідки про звільнення серії ДНП № 14748 ОСОБА_4 відбував призначене вироком суду покарання у ДУ «Солонянська ВК (№21)» та звільнився 08 листопада 2023 року по відбуттю строку покарання.
Після звільнення з місць позбавлення волі, засуджений неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП, а також був притягнутий до кримінальної відповідальності за ст. 128 КК України. Крім того, відносно ОСОБА_4 були складені чисельні протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 152, 175-1, 178, 185 КУпАП.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, зокрема до засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З огляду на ту обставину, що ОСОБА_4 засуджувався за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, яке, відповідно до ст. 12 КК України є тяжким злочином, відбував покарання у місцях позбавлення волі та звільнився від його відбування по відбуттю строку покарання, після чого систематично порушував громадський порядок та вчиняв інші адміністративні та кримінальні правопорушення, суд доходить висновку про наявність матеріальних підстав для встановлення засудженому ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ст. 10 Закону, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
В наданому суду поданні, начальник відділення поліції просить суд встановити всі обмеження засудженому ОСОБА_4 які передбачені ст. 10 Закону.
З огляду на особу засудженого ОСОБА_4 , а саме те, що останній раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, засуджувався до відбуття покарання у виді реального позбавлення волі, однак належних висновків для себе не робив та знову продовжував вчиняти кримінальні правопорушення, після звільнення з місць позбавлення волі систематично вчиняє адміністративні правопорушення, суд доходить висновку про необхідність задоволення подання у повному обсязі.
Керуючись п. «в» ст. 3, ст. 5, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі, суд,-
Подання т.в.о. начальника ВП №1 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд органів внутрішніх справ після звільнення з місць позбавлення волі строком на 1 (один) рік, заборонивши вихід з дому (квартири) з 21 години 00 хвилин до 05 годин 00 хвилин; заборонивши виїзд за межі міста Дніпро в особистих справах без дозволу органі НПУ; заборонивши знаходження в місцях розпивання спиртних напоїв та їх реалізації на розлив, поклавши обов'язки з'являтися на реєстрацію до поліції 4 рази на місяць.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом 7 днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1