Постанова від 20.10.2025 по справі 754/16845/25

Номер провадження 3/754/4072/25

Справа №754/16845/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 жовтня 2025 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Тарасенко Н.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Деснянського УП ГУНП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631859 від 12 вересня 2025 року, ОСОБА_1 03 серпня 2025 року близько 22 год. 40 хв. за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631858 від 12 вересня 2025 року, ОСОБА_1 04 серпня 2025 року близько 22 год. 55 хв. за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631856 від 18 вересня 2025 року, ОСОБА_1 06 серпня 2025 року о 22 год. 40 хв. за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631855 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 11 серпня 2025 року о 22 год. 55 хв. проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме п. «а» постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 20 серпня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631853 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 13 серпня 2025 року о 22 год. 10 хв. проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме п. «а» постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 20 серпня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631852 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 15 серпня 2025 року о 23 год. 15 хв. проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме п. «а» постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 20 серпня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631851 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 16 серпня 2025 року о 23 год. 20 хв. проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме п. «а» постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 20 серпня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631850 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 17 серпня 2025 року о 22 год. 15 хв. проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме п. «а» постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 20 серпня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631849 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 19 серпня 2025 року о 22 год. 45 хв. за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону виходити з будинку, квартири з 22:00 год. до 06:00 год., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631848 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 21 серпня 2025 року о 22 год. 30 хв. за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631847 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 23 серпня 2025 року о 22 год. 15 хв. за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631846 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 25 серпня 2025 року о 22 год. 40 хв. за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631845 від 15 вересня 2025 року, ОСОБА_1 27 серпня 2025 року о 23 год. 05 хв. за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631844 від 18 вересня 2025 року, ОСОБА_1 29 серпня 2025 року о 23 год. 25 хв. був відсутній за місцем мешкання, під час перевірки працівниками поліції, чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону виходити з квартири з 22:00 год. до 06:00 год. щодобово, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631843 від 18 вересня 2025 року, ОСОБА_1 31 серпня 2025 року о 23 год. 45 хв. під час перевірки був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону виходити з квартири з 22:00 год. до 06:00 год. щодобово, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631827 від 18 вересня 2025 року, ОСОБА_1 01 вересня 2025 року не прибув на реєстраційну відмітку до управління поліції, чим порушив правила адміністративного нагляду, відповідно до постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 20 серпня 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631842 від 12 вересня 2025 року, ОСОБА_1 01 вересня 2025 року о 22 год. 15 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631841 від 12 вересня 2025 року, ОСОБА_1 03 вересня 2025 року близько 22 год. 30 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631832 від 17 вересня 2025 року, ОСОБА_1 13 вересня 2025 року о 22 год. 30 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631831 від 17 вересня 2025 року, ОСОБА_1 15 вересня 2025 року о 22 год. 15 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №631829 від 18 вересня 2025 року, ОСОБА_1 15 вересня 2025 року о 22 год. 15 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні правопорушень не визнав та пояснив, що при звільненні з місць позбавлення волі його не було повідомлено щодо встановлення адміністративного нагляду, про це він дізнався лише згодом від працівників поліції. У вказаний у протоколах час перебував за місцем проживання.

Суд дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 1 ст. 187 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд:

1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);

5) нереєстрація в органі Національної поліції.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні данні, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчинені та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до норм ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

В обґрунтування обставин, викладених в протоколах про адміністративні правопорушення, до протоколів уповноваженою особою долучено лише рапорти ДОП та копію постанови Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 20 серпня 2024 року про встановлення стосовно ОСОБА_1 адміністративного нагляду на строк 1 (один) рік, копію письмових пояснень ОСОБА_1 від 18 вересня 2025 року, копію довідки про звільнення ОСОБА_1 з місць позбавлення волі №27342 від 18 вересня 2025 року та копію довідки про оголошення ОСОБА_1 постанови про встановлення адміністративного нагляду. В матеріалах справи відсутні пояснення свідків, пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності за зазначені у протоколах дати проведення перевірки місця проживання ОСОБА_1 та стосовно неявки останнього до уповноваженого органу поліції для відмітки.

Належних та допустимих доказів на підтвердження того факту, що ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання в установлений постановою суду час та не з'явився на реєстрацію у відділ поліції, у зазначені в протоколах час та дату матеріали справи не містять.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.

Згідно ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато,а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, а тому провадження по справі підлягає закриттю.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 187 КУпАП щодо ОСОБА_1 , на підставі п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Деснянський районний суд м.Києва.

Суддя: