Справа № 591/10995/25 Провадження № 3/591/3334/25
20 жовтня 2025 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Ковтун О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського РУП ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , урож. с. Грабовське, що зареєстрована: АДРЕСА_1 , та проживає: АДРЕСА_2 , зі слів не працює,
за ч. 2 ст. 184 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №194473 від 30.07.2025 ОСОБА_1 30.07.2025 о 15.30 год. неналежно виконала свої батьківські обов'язки щодо своїх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме порушила Розпорядження Сумської ОДА, Сумської ОВА №178-ОД від 24.03.2025 «Про проведення евакуації населення» та порушила ч. 2 ст. 150 СК України, чим вичинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП. Правопорушення вчинене повторно протягом року.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, про причини неявки суду не повідомила, заяв, клопотань, зауважень, а також доказів поважності причин неприбуття суду не надала, тому згідно ст. 268 КУпАП, вважаю за можливе справу розглянути без її участі.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення є документом, що засвідчує факт неправомірних дій, та одним з основних джерел доказів, тому, в ньому повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, а також дані, необхідні для розгляду справи по суті. Протокол є актом обвинувачення, тому він повинен містити конкретне обвинувачення та всі обов'язкові елементи складу правопорушення.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_4 . ОСОБА_1 30.07.2025 о 15.30 год. неналежно виконала свої батьківські обов'язки щодо своїх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме порушила Розпорядження Сумської ОДА, Сумської ОВА №178-ОД від 24.03.2025 «Про проведення евакуації населення» та порушила ч. 2 ст. 150 СК України, чим вичинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.
Тобто, не вказано місце вчинення правопорушення.
Окрім того, у протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 184 КпАП, тобто вчинення особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених ч. 1 ст. 184 КУпАП.
У той же час, у матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_1 була піддана протягом року адміністративному стягненню за ч.1 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема не містить відомостей про місце вчинення правопорушення, суд вважає за необхідне провадження у справі закрити за відсутністю події та складу правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП.
Керуючись ст. 7, ст.ст. 247, 256, 279, 280, 283, 284 КУпАП,
Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 184 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя О.М. Ковтун