Справа № 703/6808/25
3/703/2574/25
20 жовтня 2025 року місто Сміла
Суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Проценко А.М., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції № 2 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово не працює,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 154 КУпАП,
встановила:
До Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 154 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) на ряду з іншими обставинами вирішує питання правильності складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до статті 265-5 КУпАП за наявності підстав вважати, що власником тварини вчинено порушення, за яке відповідно до цього Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді конфіскації тварини, особа, уповноважена на складання протоколу про адміністративні правопорушення відповідно до статей 88-1, 89 та 154 цього Кодексу, тимчасово вилучає тварину до набрання законної сили постановою у справі про адміністративне правопорушення. Про тимчасове вилучення тварини складається протокол або робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення. Порядок тимчасового вилучення тварини визначається Кабінетом Міністрів України. До тимчасового вилучення тварини застосовуються положення цього Кодексу щодо тимчасового вилучення речей та документів з урахуванням особливостей, встановлених цією статтею.
Положенням п. 5 Порядку тимчасового вилучення тварини у справах про адміністративні правопорушення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2023 №1010, уповноважена особа складає протокол про тимчасове вилучення тварини за формою згідно з додатком 1 або робить запис у протоколі про адміністративне правопорушення, в якому зазначає біологічний вид, породу, приблизний вік, стать, зовнішній вигляд та інші індивідуалізуючі ознаки вилученої тварини.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вони підлягають поверненню до органу, який складав матеріали, для належного оформлення. Частина 3 статті 154 КУпАП передбачає конфіскацію тварини, однак всупереч ст. 265-5 КУпАП протокол про тимчасове вилучення тварини з зазначенням біологічного виду, породи, приблизного віку, статі, зовнішнього вигляду та інших індивідуалізуючих ознак тварини, не складений, що в свою чергу унеможливить вирішення питання про конфіскацію тварини у випадку встановлення винуватості особи та притягнення її до адміністративної відповідальность.
Керуючись ст. 265-5, 278, 283 КУпАП, суддя
ухвалила:
Матеріали, які надійшли з відділу поліції № 2 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 3 ст. 154 КУпАП (протокол серії ВАД №474382 від 07.10.2025) повернути до відділу поліції №2 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області для належного оформлення.
Суддя А.М. Проценко