Ухвала від 20.10.2025 по справі 363/5889/25

"20" жовтня 2025 р. Справа № 363/5889/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2025 року м. Вишгород

Суддя Вишгородського районного суду Київської області Котлярова І.Ю., розглянувши матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Начальника управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Ярослава Курбакова (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3) про скасування постанови про адміністративне правопорушення серії ЕНА №5825319 від 28.09.2025 року, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Начальника управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Ярослава Курбакова про скасування постанови про адміністративне правопорушення серії ЕНА №5825319 від 28.09.2025 року.

Ухвалою Вишгородського районного суду Київської області від 07.10.2025 року позовну заяву залишено без руху та запропоновано позивачу в десятиденний термін усунути недоліки визначені в ухвалі суду.

16.10.2025 року через підсистему «Електронний суд» від позивача надійшов адміністративний позов про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення в новій редакції.

Вирішуючи питання про прийняття адміністративного позову до розгляду, дослідивши подані документи, суд приходить до висновку, що позивачем не в повній мірі усунено недоліки, визначені в ухвалі Вишгородського районного суду Київської області від 07.10.2025 року, з огляду на наступне.

Так, відповідно до вказаної ухвали, позивачу необхідно було, зокрема, визначити коло сторін у справі із чітким зазначенням їх процесуального статусу.

Як вбачається з адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення в новій редакції, ОСОБА_1 визначив відповідачем начальника управління патрульної поліції у м. Києві департаменту патрульної поліції Ярослава Курбакова.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п. 7 ч. 1ст. 4 КАС України).

Згідно зі ст. 213 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення розглядаються, зокрема, органами Національної поліції, органами державних інспекцій та іншими органами (посадовими особами), уповноваженими на те цим Кодексом.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про Національну поліцію", поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.

Згідно ч. 1 ст.13 Закону України «Про Національну поліцію» систему поліції складають: 1) центральний орган управління поліцією; 2) територіальні органи поліції.

Згідно з п.п. 1, 3, 4 Положення про Департамент патрульної поліції, затверджений Наказом Національної поліції України від 06 листопада 2015 року № 73 (у редакції наказу Національної поліції України від 31 жовтня 2016 року № 1114 Департамент патрульної поліції (далі - Департамент, ДПП) є міжрегіональним територіальним органом Національної поліції України, який створюється, реорганізовується та ліквідовується Кабінетом Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України в установленому законом порядку.

Департамент патрульної поліції складається із структурних підрозділів апарату Департаменту патрульної поліції і територіальних (відокремлених) підрозділів Департаменту патрульної поліції (далі - підрозділи Департаменту патрульної поліції).

Департамент патрульної поліції організовує діяльність своїх підрозділів, здійснює контроль за їх діяльністю, надає їм організаційно-методичну і практичну допомогу та здійснює їх інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне та фінансове забезпечення.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідачем у ній зазначено начальника Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Ярослава Курбакова. Водночас суд зазначає, що належним відповідачем у даній справі є саме Департамент патрульної поліції.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, позовна заява у відповідності до вимог ч. 1 ст. 169 КАС України має бути залишена без руху.

Відтак, позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали, необхідно усунути зазначені в ній недоліки, а саме: подати до суду позовну заяву у новій редакції з додатками, з уточненням належного відповідача у справі, в якій вказати повне найменування юридичної особи відповідача, її місцезнаходження, поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти, а також, копію позовної заяви в новій редакції для відповідача, або відомості щодо направлення копії такої позовної заяви з додатками відповідачу у разі подачі її через підсистему «Електроний суд».

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 152, 160-161, 169, 286, 289 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Начальника управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Ярослава Курбакова (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3) про скасування постанови про адміністративне правопорушення серії ЕНА №5825319 від 28.09.2025 року - залишити без руху.

Встановити строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

В разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.Ю. Котлярова