Справа № 158/2766/25
Провадження № 3/0158/853/25
20 жовтня 2025 року м. Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Поліщук С.В., розглянувши об'єднану справу, яка надійшла з відділення поліції №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 за ч. ч. 1, 2 ст. 126, ч. ч. 5, 6 ст. 121 КУпАП, -
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №447416, серії ЕПР1 №447429, серії ЕПР1 №447442 та серії ЕПР1 №447422 від 08.09.2025р., ОСОБА_1 , 08 вересня 2025р. о 14 год 15 хв. в селищі Цумань по вул. Грушевського, Луцького району Волинської області, керував незареєстрованим у встановленому законом порядку транспортним засобом - мотоциклом, не маючи права керування таким транспортним засобом, без мотошолома та чинного страхового полісу обов'язкового страхування цивільно - правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, чим порушив вимоги п.п. 2.1 «а», 2.3 «г», 30.1, 2.1 «ґ» ПДР за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. ч. 1, 2 ст. 126, ч. ч. 5, 6 ст. 121 КУпАП.
Оскільки протоколи про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №447416, серії ЕПР1 №447429, серії ЕПР1 №447442 та серії ЕПР1 №447422 від 08.09.2025р. стосуються однієї і тієї ж особи та події, яка мала місце 08 вересня 2025р. о 14 год. 15 хв. в селищі Цумань, вул. Грушевського, Луцького району Волинської області за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , справи про адміністративні правопорушення №158/2764/25, №158/2765/25, №158/2766/25 та №158/2767/25 відносно ОСОБА_1 , постановою судді Ківерцівського районного суду Волинської області від 20.10.2025р. об'єднані в одне провадження.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про час, дату та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Будь яких клопотань від ОСОБА_1 по даній адміністративній справі, до суду не надходило.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
В силу ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобов'язанні знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Згідно з п.п. 2.1 «а», 2.3 «г», 30.1, 2.1 «ґ» ПДР - водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії; під час руху на мотоциклі і мопеді бути в застебнутому мотошоломі і не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів; власники механічних транспортних засобів і причепів до них повинні зареєструвати (перереєструвати) їх в уповноваженому органі МВС або провести відомчу реєстрацію в разі, якщо законом установлена обов'язковість проведення такої реєстрації, незалежно від їхнього технічного стану протягом 10 діб з моменту придбання (отримання), митного оформлення або переобладнання чи ремонту, якщо необхідно внести зміни до реєстраційних документів; водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі чинний страховий поліс (договір) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в Єдиній централізованій базі даних щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, або страховий сертифікат “Зелена картка» (на електронному або паперовому носії), виданий іноземним страховиком відповідно до правил міжнародної системи автомобільного страхування “Зелена картка».
Суддею встановлено, що обставини викладені у протоколах про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 №447416, серії ЕПР1 №447429, серії ЕПР1 №447442 та серії ЕПР1 №447422 від 08.09.2025р. повністю узгоджуються з відеозаписом із нагрудного відеореєстратора патрульного поліцейського.
Відповідно до ст. 13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 89, 121-127, 130, статтею 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, з урахуванням характеру вчинених правопорушень, даних про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також те, що ОСОБА_1 на момент вчинення адміністративних правопорушень не досяг 18-ти річного віку, вважаю за доцільне застосувати до нього захід впливу у виді попередження, передбачений ст. 24 -1 КУпАП.
Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення не підлягає стягненню відповідно до ст. 40-1 КУпАП, оскільки до порушника застосовано захід впливу, а не адміністративне стягнення.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ст. 13, п. 2 ч. 1 ст. 24-1 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 126, ч. ч. 5, 6 ст. 121 КУпАП та застосувати до нього захід впливу, передбачений ст. 24-1 КУпАП у виді попередження.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ківерцівський районний суд Волинської області протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ківерцівського районного суду С.В.Поліщук