Справа № 127/32688/25
Провадження № 1-в/127/552/25
20 жовтня 2025 рокум. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши подання т.в.о. начальника ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, востаннє:
- 05.11.2021 року вироком Вінницького міського суду Вінницької області за ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України на 3 роки позбавлення волі, звільненого 22.05.2024 року у зв'язку з відбуттям строку покарання -,
До Вінницького міського суду Вінницької області з поданням про продовження адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 звернувся т.в.о. начальника ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був засуджений вироком Вінницького міського суду Вінницької області 05.11.2021 року за ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України на 3 роки позбавлення волі. Відбував покарання в «Літинській випраній колонії № 123» Вінницької області, звільнений 22.05.2024 року у зв'язку з відбуттям строку покарання.
Відповідно до постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 14.04.2025 року, справа № 127/10750/25, ОСОБА_6 було продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців.
Перебуваючи під адміністративним наглядом ОСОБА_7 належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став. Не зважаючи на встановлення адміністративного нагляду допустив ряд порушень, а саме: в період з 26.05.2025 року по 29.09.2025 року 25 разів притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1, ч. 2 ст. 187 КУпАП - порушення правил адміністративного нагляду, повторно протягом року.
По вище вказаних фактах до ОСОБА_3 застосовувались заходи адміністративного впливу, в тому числі оголошувались попередження про можливість продовження адміністративного нагляду, систематично проводилися бесіди профілактичного характеру щодо дотримання обмежень, визначених в постанові Вінницького міського суду Вінницької області.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» т.в.о. начальника ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_4 звернувся до суду із поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Суд, дослідивши матеріали подання, дійшов висновку про обґрунтованість подання та наявність підстав для задоволення.
Відповідно до ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до положень ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що суд у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимий, востаннє, вироком Вінницького міського суду Вінницької області 05.11.2021 року за ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 185 КК України на 3 роки позбавлення волі. Відбував покарання в «Літинській випраній колонії № 123» Вінницької області, звільнений 22.05.2024 року у зв'язку з відбуттям строку покарання.
Згідно довідки про звільнення серії ВІН № 020341 ОСОБА_5 22.05.2024 року звільнений з ДУ «Літинська ВК №123» у зв'язку з відбуттям строку покарання.
Відповідно до постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 08.05.2024 року вбачається, що відносно ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік з рядом обмежень.
Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 14.04.2025 року, справа № 127/10750/25, щодо ОСОБА_3 було продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців.
Як вбачається із подання, у період з 26.05.2025 року по 29.09.2025 року відносно ОСОБА_3 складено 25 адміністративних матеріалів про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 187 КУпАП - порушення правил адміністративного нагляду, повторно протягом року, за що неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності. Внаслідок вказаних дій, з ОСОБА_3 систематично проводилися бесіди профілактичного характеру щодо дотримання обмежень, визначених в постанові Вінницького міського суду Вінницької області, а також, останнього було неодноразово письмово попереджено про неприпустимість скоєння ним адміністративних правопорушень та можливість продовження у відношенні до нього адміністративного нагляду.
Отже, з наведеного слідує, що після відбування покарання у виді позбавлення волі, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ та встановлений адміністративний нагляд ОСОБА_5 , маючи не зняту та непогашену судимість, порушує встановлений щодо нього адміністративний нагляд, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а тому враховуючи зазначене, суд вважає за можливе продовжити ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном на 6 місяців.
Крім того, п. «г» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що суд може встановити обмеження у виді реєстрації в поліції від одного до чотирьох разів на місяць. Таким чином, суд вправі встановити лише періодичність реєстрації в поліції та позбавлений можливості встановлювати конкретні дні та години вказаного.
Як зазначено вище, відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Тобто, частина 2 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» наділяє суд повноваженнями продовжити особі адміністративний нагляд. Юридичний зміст правового рішення «продовження адміністративного нагляду» відмінний від юридичного змісту правового рішення «встановлення адміністративного нагляду». Вочевидь продовжити можливо попередньо встановлений постановою (ухвалою) суду адміністративний нагляд, не змінюючи, при цьому, його зміст, зокрема, не звужуючи та не розширюючи попередньо визначених постановою (ухвалою) суду обмежень піднаглядному.
Дослідивши матеріали справи та пояснення учасників справи, суд дійшов переконання, що подання про продовження адміністративного нагляду підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 1 - 6, 9 - 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,-
Подання т.в.о. начальника ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , терміном на 6 (шість) місяців, визначивши йому наступні обмеження:
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до відділення поліції № 1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області за адресою: м. Вінниця, вул. М. Ващука, 16А три рази на місяць (у дні та години визначені територіальним органом поліції);
- зобов'язати з'являтись за викликом до відділення поліції № 1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області у визначений термін для надання письмових та усних пояснень пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
- заборонити перебування в місцях масового відпочинку людей та місцях продажу спиртних напоїв на розлив (кафе, бари, ресторани і т.д);
- заборонити вихід з постійного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 , в період з 22:00 год. до 06:00 год. за винятком днів та годин роботи.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом десяти діб з дня її оголошення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: