Ухвала від 13.10.2025 по справі 295/12917/25

УКРАЇНА

Житомирський апеляційний суд

Справа №295/12917/25 Головуючий у 1-й інст. ОСОБА_1

Номер провадження №11-сс/4805/705/25

Категорія в порядку КПК України Доповідач ОСОБА_2

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2025 року Житомирський апеляційний суд

в складі: головуючого-судді ОСОБА_2 ,

суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

з участю: секретаря ОСОБА_5 ,

прокурора ОСОБА_6 (дистанційно),

захисника ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в м. Житомирі судове провадження №295/12917/25 за апеляційною скаргою захисника ОСОБА_7 в інтересах підозрюваної ОСОБА_8 на ухвалу слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 26.09.2025 року, якою відмовлено у задоволенні скарги захисника ОСОБА_7 , який діє в інтересах підозрюваної ОСОБА_8 про скасування повідомлення про підозру від 03.06.2025 у кримінальному провадженні №12024060400003543 від 13.11.2024,

ВСТАНОВИВ:

В апеляційній скарзі адвокат ОСОБА_7 просить ухвалу слідчого судді скасувати та постановити нову ухвалу, якою скасувати повідомлення про підозру ОСОБА_8 від 03.06.2025 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, у кримінальному провадженні №12024060400003543 від 13.11.2024 року. Зобов'язати уповноважену особу СВ ВП №1 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області вилучити відповідні відомості з ЄРДР. Вважає ухвалу слідчого судді незаконною та необґрунтованою. Зазначає, що ОСОБА_8 не мала відношення до проектної документації, яка пройшла спеціалізовану експертизу, та в повідомленні про підозру відсутні посилання на положення які саме вона порушили при виконанні службових обов'язків. Вказує, що слідчім суддею не враховано рішення Житомирського аокружного адміністративного суду від 25.11.2024 щодо відсутності порушень при закупівлі товарів на виконання Договорів, яке набрало чинності.

В ухвалі слідчого судді зазначено, що захисник ОСОБА_7 в інтересах підозрюваної ОСОБА_8 звернувся до суду зі скаргою про скасування повідомлення ОСОБА_8 про підозру від 03.06.2025 у кримінальному провадженні №12024060400003543 від 13.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК Украни, та просив також зобов'язати уповноважену особу СВ ВП №1 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області вилучити вказані відомості з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В обґрунтування скарги зазначив, що з 29.06.2023 ОСОБА_8 , як уповноважена особа по закупівлям, жодного відношення до будівництва об'єктів на підставі проведених тендерів не має. Посадовими обов'язками останньої не передбачено проведення контролю етапів будівництва та відповідність використаних/закуплених матеріалів проектній документації, яка, до речі, проходить окремий аудит та експертизу.

Наголосив, що в матеріалах кримінального провадження мають бути конкретні фактичні дані та інформація, які підтверджують причетність підозрюваної ОСОБА_8 до інкримінованого кримінального правопорушення з чітким обґрунтуванням стороною обвинувачення посадового обов'язку уповноваженої особи по закупівлях ОСОБА_8 брати участь у всіх етапах виконання будівельних робіт/послуг по проведеному тендеру, у тому числі, аж до етапу введення в експлуатацію предмета закупівлі.

Оскільки, у пред'явленій підозрі не вказано, які конкретні службові обов'язки не виконала ОСОБА_8 та причинний зв'язок між невиконанням цих обов'язків і завданням тяжких наслідків, та те, що фактично на неї не були покладені обов'язки з приводу здійснення контролю за проведенням будівельних та ремонтних робіт, перевірки джерел придбання будівельних матеріалів та відповідність їх проектній документації, ініціювання внесення змін до договору підряду, вимагання розірвання договору підряду та відшкодування збитків за наявності істотних порушень підрядником умов договору, здійснення аналізу цін на ринку після проведення процедури закупівлі та використання інформації про середньозважені та усереднені ціни для співставлення їх з тими, що були закладені виконавцем робіт у своїй господарській діяльності, то в даному випадку підозра є необґрунтованою.

Приймаючи рішення про відмову в задоволенні скарги захисника ОСОБА_7 слідчий суддя зазначив, що зміст повідомлення про підозру ОСОБА_8 відповідає вимогам, встановленим ст.277 КПК України, також слідчим було дотримано вимоги ст.278 КПК України щодо вручення письмового повідомлення про підозру, в ньому викладені фактичні обставини кримінального правопорушення, які встановлені органом досудового розслідування, а тому підстав для задоволення скарги захисника не має.

Заслухавши доповідача, доводи захисника ОСОБА_7 в інтересах підозрюваної ОСОБА_8 в підтримання апеляційної скарги, думку прокурора в заперечення апеляційної скарги, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали провадження, колегія суддів дійшла наступного висновку.

Відповідно до положень п.10 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені повідомлення слідчого, дізнавача, прокурора про підозру після спливу двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину, але не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду із обвинувальним актом.

Процесуальна процедура повідомлення про підозру регулюється положеннями глави 22 КПК України.

Згідно п.3 ч.1 ст.276 КПК України повідомлення про підозру обов'язково здійснюється в порядку, передбаченому статтею 278 цього Кодексу за наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення.

Статтею 277 КПК України передбачено, що письмове повідомлення про підозру складається прокурором або слідчим за погодженням з прокурором. Повідомлення має містити такі відомості: 1) прізвище та посаду слідчого, прокурора, який здійснює повідомлення; 2) анкетні відомості особи (прізвище, ім'я, по батькові, дату та місце народження, місце проживання, громадянство), яка повідомляється про підозру; 3) найменування (номер) кримінального провадження, у межах якого здійснюється повідомлення; 4) зміст підозри; 5) правова кваліфікація кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа, із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 6) стислий виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа, у тому числі зазначення часу, місця його вчинення, а також інших суттєвих обставин, відомих на момент повідомлення про підозру; 7) права підозрюваного; 8) підпис слідчого, прокурора, який здійснив повідомлення.

Відповідно до ч.1 та ч.4 КПК України письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

Дата та час повідомлення про підозру, правова кваліфікація кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа, із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність невідкладно вносяться слідчим, прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідно до ст.279 КПК України у випадк у виникнення підстав для повідомлення про нову підозру або зміну раніше повідомленої підозри слідчий, прокурор зобов'язаний виконати дії, передбачені статтею 278 цього Кодексу. Якщо повідомлення про підозру здійснив прокурор, повідомити про нову підозру або змінити раніше повідомлену підозру має право виключно прокурор.

З матеріалів провадження вбачається, що слідчим відділом ВП №1 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024060400003543 від 13.11.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України.

В межах даного кримінального провадження ОСОБА_8 03.06.2025 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме - у службовій недбалості, тобто невиконанні або неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, що спричинило тяжкі наслідки.

Заперечень щодо вручення письмового повідомлення про підозру ОСОБА_8 03.06.2025 стороною захисту не оспорюється.

Зі змісту повідомлення про підозру від 03.06.2025 вбачається, що відповідно до наказу начальника відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради від 27.03.2023 №30-к/тр «Про призначення уповноваженої особи з питань публічних закупівель» призначено ОСОБА_8 , бухгалтера I категорії централізованої бухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради, уповноваженою особою з публічних закупівель на період увільнення ОСОБА_9 , основного працівника, від роботи на час проходження військової служби з 28 березня 2023 року.

Пунктом 2 вищевказаного наказу надано Уповноваженій особі, відповідальній за організацію та проведення процедур публічних закупівель, право електронного підпису для оприлюднення через авторизований електронний майданчик на веб-порталі Уповноваженого органу інформації про закупівлі.

11.05.2023 ОСОБА_8 в системі державних закупівель - Prozorro.gov.ua оголошено закупівлю UA-2023-05-11-013411-a (відкриті торги з особливостями) щодо виконання робіт з «Будівництва мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Слобідська, 14, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» (Код ДК 021:2015:45212200-8 Будівництво спортивних об'єктів) загальною очікуваною вартістю 4 073 591,60 грн.

Також, згідно пункту 5 протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 11.05.2023 №16 ОСОБА_8 затверджено тендерну документацію, з урахуванням Локальних кошторисів, з «Будівництва мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Слобідська, 14, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область».

За наслідками проведення вказаної публічної закупівлі ОСОБА_8 06.06.2023 визначено переможцем ТОВ «Ю Б К» (код ЄДРПОУ 36646810) з ціновою пропозицією 3 992 119,00 грн.

28.06.2023 між відділом освіти молоді та спорту Черняхівської селищної ради, в особі начальника відділу ОСОБА_10 - Замовник з однієї сторони, та ТОВ «Ю Б К» в особі директора ОСОБА_11 - Підрядник з другої сторони, укладено договір №231 (далі по тексту - Договір №231).

У відповідності до п.1.1 Договору №231 Підрядник зобов'язується за завданням Замовника на свій ризик виконати роботи: «Будівництво мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Слобідська, 14, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» (Код ДК 021:2015: 45212200-8 Будівництво спортивних об?єктів), а Замовник зобов?язується прийняти роботи та оплатити згідно актів виконаних / наданих робіт, та зобов'язується сплатити Виконавцю вартість виконаних / наданих робіт.

Згідно п.1.3 Договору №231, в процесі виконання робіт Підрядник забезпечує наявність документів, що засвідчують характеристики та якість матеріалів, конструкцій, устаткування.

Пунктом 1.4 Договору №231 визначено, що обсяги закупівлі робіт можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків та потреб Замовника.

Відповідно до п.2.1 Договору №231, ціна договору визначається на підставі твердої договірної ціни (Додаток №1) і становить 3 992 119,00 грн. без ПДВ. Пунктами 2.2 та 2.3 Договору №231 визначено, що ціна цього договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін. Поточні ціни на матеріальні ресурси не повинні перевищувати ціни, яка склалася в регіоні найнижчою ціною виробників та погоджена з Мінекономрозвитку України.

У відповідності до п.3.2 Договору №231, розрахунки за виконані роботи здійснюються протягом 30-ти банківських днів на підставі довідки про вартість наданих робіт за формою №КБ-3 та Акту приймання-передачі наданих робіт за формою №КБ-2, які складаються і підписуються Підрядником в двох примірниках та передаються Замовникові. Замовник перевіряє ці документи і в разі відсутності зауважень підписує їх і передає один примірник Підрядникові.

Згідно п.4.1 Договору №231, підрядник виконує роботи в обсязі, передбаченому дефектним актом.

У відповідності до п.4.2 Договору №231, строком початку виконання робіт вважається дата підписання Договору. Строком закінчення виконання робіт є: 30.08.2023.

Пунктом 4.5 Договору №231 передбачено, що договір вважається виконаним після виконання робіт, закінчення всіх взаєморозрахунків між Сторонами за цим Договором, здачі об'єкта в експлуатацію.

Відповідно до пункту 5.6 Договору №231, підрядник зобов'язаний забезпечити виконання робіт у відповідності до проектно-кошторисної документації та будівельних норм, правил і стандартів; передати замовнику в строки та порядку передбаченому чинним договором виконані роботи.

11.05.2023 ОСОБА_8 в системі державних закупівель - Prozorro.gov.ua оголошено закупівлю UA-2023-05-11-013883-a (відкриті торги з особливостями) щодо виконання робіт з «Будівництва спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №2 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Івана Франка, 16-Б, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» (Код ДК 021:2015:45212200-8 Будівництво спортивних об'єктів) загальною очікуваною вартістю 16 145 026, 00 грн.

Також, згідно пункту 5 протоколу щодо прийняття рішення ОСОБА_8 затверджено тендерну документацію, з урахуванням Локальних кошторисів, з «Будівництва мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Івана Франка, 16-Б, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область».

За наслідками проведення вказаної публічної закупівлі ОСОБА_8 , 06.06.2023 визначено переможцем ТОВ «Ю Б К» (код ЄДРПОУ 36646810) з ціновою пропозицією 15 983 575,00 грн.

28.06.2023 між відділом освіти молоді та спорту Черняхівської селищної ради, в особі начальника відділу ОСОБА_10 -Замовник з однієї сторони, та ТОВ «Ю Б К» в особі директора ОСОБА_11 - Підрядник з другої сторони, укладено договір №232 (далі по тексту - Договір №232).

Згідно п.1.1 Договору №232, Підрядник зобов'язується за завданням Замовника на свій ризик виконати роботи: «Будівництво спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №2 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Івана Франка, 16-Б, смт Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» (Код ДК 021:2015:45212200-8 Будівництво спортивних об'єктів), а Замовник зобов'язується прийняти роботи та оплатити згідно актів виконаних / наданих робіт, та зобов'язується сплатити Виконавцю вартість виконаних / наданих робіт.

Відповідно до п.1.3 Договору №232, в процесі виконання робіт Підрядник забезпечує наявність документів, що засвідчують характеристики та якість матеріалів, конструкцій, устаткування.

У відповідності до п.1.4 Договору №232, обсяги закупівлі робіт можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків та потреб Замовника.

Пунктом 2.1 Договору №232 визначено, що ціна цього Договору визначається на підставі твердої договірної ціни (Додаток №1) і становить 15 983 575,00 грн. без ПДВ. Пунктами 2.2 та 2.3 Договору №232 визначено, що ціна цього Договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін. Поточні ціни на матеріальні ресурси не повинні перевищувати ціни, яка склалася в регіоні найнижчою ціною виробників та погоджена з Мінекономрозвитку України.

У відповідності до п.3.2 Договору №232, розрахунки за виконані роботи здійснюються протягом 10 банківських днів на підставі довідки про вартість наданих робіт за формою №КБ-3 та Акту приймання-передачі наданих робіт за формою №КБ-2, які складаються і підписуються Підрядником в двох примірниках та передаються Замовникові. Замовник перевіряє ці документи і в разі відсутності зауважень підписує їх і передає один примірник Підрядникові.

У відповідності до п.4.1 Договору №232, Підрядник виконує роботи в обсязі, передбаченому дефектним актом.

Пунктом 4.2 Договору №232 передбачено, що строком початку виконання робіт вважається дата підписання Договору. Строком закінчення виконання робіт є: 30.08.2023.

Відповідно до п.4.5 Договору №232, Договір вважається виконаним після виконання робіт, закінчення всіх взаєморозрахунків між Сторонами за цим Договором, здачі об'єкта в експлуатацію.

Згідно з пункту 5.6 Договору №232, Підрядник зобов'язаний: - забезпечити виконання робіт у відповідності до проектно-кошторисної документації та будівельних норм, правил і стандартів; передати Замовнику в строки та порядку передбаченому чинним договором виконані роботи.

Відповідно до пункту 1.1 Положення про уповноважену особу, затвердженого наказом начальника відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради від 25.01.2021 №17 (далі - Положення) визначено, що це Положення розроблено відповідно до абзацу третього пункту 11 частини першої статті 9 та частини дев'ятої статті 11 Закону України «Про публічні закупівлі (далі - Закон) - і визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи.

Пунктом 1.2 Положення визначено, що уповноважена особа - посадова особа відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради, яка на підставі наказу начальника відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради (далі - Замовник), визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель згідно із Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

У відповідності до пункту 3.8 Положення, залежно від обсягів та предмета закупівлі уповноваженій особі доцільно орієнтуватися, зокрема, у таких питаннях: в основах сучасного маркетингу, кон'юнктурі ринків товарів, робіт і послуг та факторах, що випливають на її формування, а також джерелах інформації про ринкову кон'юнктуру; у чинних стандартах та технічних умовах товарів, робіт і послуг, які закуповуються замовником; у чинних стандартах та технічних умовах товарів, робіт і послуг, які закуповуються замовником; у видах, істотних умовах та особливостях укладення договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг тощо.

Пунктом 3.9 Положення передбачено, що до основних завдань (функцій) уповноваженої особи належить: планування закупівель та формування річного плану закупівель в електронній системі закупівель; проведення попередніх ринкових консультацій з метою аналізу ринку; здійснення вибору процедури закупівлі; проведення процедур закупівель/спрощених закупівель; забезпечення укладення рамкових угод; забезпечення рівних умов для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; забезпечення складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом; забезпечення оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог Закону.

У відповідності до пункту 4.3 Положення, уповноважена особа несе персональну відповідальність: за прийняття нею рішення і вчинені дії (бездіяльності) відповідно до законів України; за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель; за порушення вимог, установлених Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

Пунктами 2-2.9 Посадової інструкції фахівця з публічних закупівель (далі - Посадова інструкція), затвердженої наказом начальника відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради, визначено, що фахівець з публічних закупівель має наступні права та обов'язки: складає та затверджує річний план закупівель; обирає процедуру закупівлі та проводить їх; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом про публічні закупівлі; забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до вимог Закону про публічні закупівлі; представляє інтереси замовника з питань, пов'язаних із закупівлями, зокрема під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ, надає в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення; аналізує виконання договорів, укладених згідно із Законом про публічні закупівлі; вчиняє інші дії, передбачені законодавством.

У відповідності до пунктів 4.1-4.6 Посадової інструкції, фахівець з публічних закупівель може бути притягнутий до відповідальності за: порушення під час прийняття рішень щодо процедур закупівель, вибору та застосування таких процедур; невиконання або неналежне виконання посадових завдань та обов'язків, правопорушення, скоєні під час здійснення своєї діяльності відповідно до законодавства; порушення умов об'єктивності та неупередженості під час організації та проведення закупівлі в інтересах замовника; порушення вимог антикорупційного законодавства; невикористання або неналежне використання наданих повноважень.

Згідно пунктів 5.1-5.11 Посадової інструкції, фахівець з публічних закупівель повинен знати законодавство у сфері публічних закупівель; кон'юнктуру товарного ринку та чинники, які впливають на її формування; джерела інформації про торговельну кон'юнктуру; чинні стандарти й технічні умови на товари споживчого призначення; основи сучасного маркетингу; нормативні, методичні та інші керівні матеріали з організації та ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

В повідомленні про підозру зазначено, що з моменту призначення ОСОБА_8 уповноваженою особою з питань публічних закупівель відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради, на останню покладено функції з виконання організаційно-розпорядчих обов'язків, а тому, відповідно до ч.3 ст.18 КК України та примітки 1 до статті 364 КК України остання є службовою особою.

Так, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, місці, але не пізніше 30.06.2023, у директора ТОВ «Ю Б К» ОСОБА_12 виник злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, а саме частиною бюджетних коштів, на об'єкті «Будівництво мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Слобідська, 14, смт Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» та на об'єкті «Будівництво спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №2 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Івана Франка, 16-Б, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» шляхом завищення вартості вказаних робіт через внесення завідомо неправдивих відомостей до актів вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт та довідок про вартість.

Пунктом 4.9 «Настанови з визначення вартості будівництва», затвердженої Наказом Міністерства розвитку громад та територій України 01.11.2021 №281 (далі у тексті - Настанова) передбачено, що кошторисна вартість будівельних матеріалів, виробів та комплектів у прямих витратах визначається на підставі нормативної потреби в них, розрахованої виходячи з обсягів робіт, передбачених проектною документацією, та відповідних поточних цін.

Поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються на підставі проведеного замовником аналізу цін (при рівних якісних характеристиках) за обґрунтованою ціною матеріальних ресурсів, яка склалася на момент розроблення проектної документації та має бути не вищою за середню ціну у регіоні.

Згідно п.6.2 Настанови, за твердої договірної ціни взаєморозрахунки провадяться на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в договірній ціні.

Відповідно до п. 6.15 Настанови, вартість придбаного та змонтованого або встановленого підрядником устаткування, меблів, інвентарю включається до форми «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати», з підтвердженням розрахунками обґрунтованих витрат, пов'язаних з придбанням устаткування, меблів, інвентарю (відпускна ціна, транспортні та заготівельно-складські витрати).

Так, відповідно до Договірної ціни до Договору №231 від 28.06.2023 з виконання робіт щодо «Будівництва мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Слобідська, 14, смт Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» у розрахунку №14 визначено, що витрати на придбання та доставку устаткування на будову складають 344 619, 87 грн. з ПДВ. Також, вказані відомості про вартість устаткування відображено у Локальному кошторисі 02-01-04 на Придбання спортивного обладнання.

Директор ТОВ «Ю Б К» ОСОБА_12 , достовірно знаючи, що вартість придбаного ТОВ «Ю Б К» спортивного обладнання у ТОВ «АНТАРЕС СТАЛЬ ГРУП» (код ЄДРПОУ 38717673) з ПДВ, має меншу вартість ніж та, яка зазначена у Договірній ціні до Договору №231 від 28.06.2023 та Локальному кошторисі 02-01-04 на Придбання спортивного обладнання, після виконання робіт на об'єкті «Будівництво мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Слобідська, 14, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область», в порушення вимог пунктів 4.9, 6.2, 6.15 Настанови, у точно невстановлений в ході досудового розслідування час та місці, але не пізніше 30.06.2023 особисто підписав та скріпив печаткою ТОВ «Ю Б К» документи, необхідні для проведення замовником розрахунку за виконані роботи, а саме: акт №1/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт за червень 2023 року по об'єкту «Будівництво мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Слобідська, 14, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» (Код ДК 021:2015: 45212200-8 Будівництво спортивних об?єктів), достовірно знаючи, що відомості про вартість придбаного спортивного обладнання у вищевказаному документі, не відповідають дійсності і фактично товариством понесено менші витрати на придбання спортивного обладнання.

Так, згідно Локального кошторису 02-01-04 на придбання спортивного обладнання визначено, що:

- вартість стенду баскетбольного FIBA, 1800х1050 Inter Atletika шифр і № позиції нормативу - 550101-88 варіант 1 складає 28164,22 грн. за один стенд;

- вартість спортивного комплексу «Воркаут S 831.5» Inter Atletika шифр і № позиції нормативу - 550101-1-1 варіант 2 складає 101318,43 грн., за один комплекс;

- вартість спортивного комплексу «Воркаут S 831.9» Inter Atletika шифр і № позиції нормативу - 550101-1-1 варіант 1 складає 115047,19 грн., за один комплекс;

- вартість спортивного комплексу «Воркаут S 831.1» Inter Atletika шифр і № позиції нормативу - 550101-1-1 варіант 3 складає 55193,57 грн., за один комплекс.

Загалом вартість вищезазначеного спортивного обладнання згідно Локального кошторису 02-01-04 на Придбання спортивного обладнання становить 299 723,41 грн.

Проте, згідно видаткових накладних ТОВ «АНТАРЕС СТАЛЬ ГРУП» №114 від 01.09.2023 та №182 від 10.11.2023, на підставі яких продано ТОВ «Ю Б К» спортивне обладнання на виконання умов укладеного договору, становить:

- вартість стенду баскетбольного FIBA, 1800х1050 Inter Atletika шифр і № позиції нормативу - 550101-88 варіант 1 складає 26390,00 грн. за один стенд;

- вартість спортивного комплексу «Воркаут S 831.5» Inter Atletika шифр і № позиції нормативу - 550101-1-1 варіант 2 складає 58000,00 грн., за один комплекс;

- вартість спортивного комплексу «Воркаут S 831.9» Inter Atletika шифр і № позиції нормативу - 550101-1-1 варіант 1 складає 96600,00 грн., за один комплекс;

- вартість спортивного комплексу «Воркаут S 831.1» Inter Atletika шифр і № позиції нормативу - 550101-1-1 варіант 3 складає 21300,00 грн., за один комплекс.

Таким чином, різниця у вартості устаткування згідно Локального кошторису 02-01-04 на Придбання спортивного обладнання, з урахуванням єдиного податку, яке придбано ТОВ «Ю Б К» у ТОВ «АНТАРЕС СТАЛЬ ГРУП» складає 104 429,08 грн.

Відповідно до Договірної ціни до Додаткової угоди №7 до Договору №232 від 28.06.2023 з виконання робіт щодо «Будівництва спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №2 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Івана Франка, 16-Б, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» у розрахунку №14 визначено, що витрати на придбання та доставку устаткування на будову складають 1 484 928,66 грн. з ПДВ. Також, вказані відомості про вартість устаткування відображено у Локальному кошторисі 02-01-06 на Технологічне обладнання.

Разом з тим, директор ТОВ «Ю Б К» ОСОБА_12 достовірно знаючи, що вартість придбаного ТОВ «Ю Б К» спортивного обладнання у ТОВ «АНТАРЕС СТАЛЬ ГРУП» (код ЄДРПОУ 38717673) з ПДВ, має меншу вартість ніж та, яка зазначена у Договірної ціні до Договору №232 від 28.06.2023 та Локальному кошторисі 02-01-06 на Технологічне обладнання, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами, усвідомлюючи протиправність своїх дій, після виконання робіт на об'єкті «Будівництво спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №2 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Івана Франка, 16-Б, смт Черняхів, Житомирський район, Житомирська область», в порушення вимог п.п.4.9, 6.2, 6.15 Настанови, у точно невстановлений в ході досудового розслідування час та місці, але не пізніше 30.06.2023 особисто підписав та скріпив печаткою ТОВ «Ю Б К» документи, необхідні для проведення замовником розрахунку за виконані роботи, а саме: акт №2/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт за червень 2023 року по об'єкту «Будівництво спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №2 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Івана Франка, 16-Б, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» (Код ДК 021:2015: 45212200-8 Будівництво спортивних об?єктів), достовірно знаючи, що відомості про вартість придбаного спортивного обладнання у вищевказаному документі, не відповідають дійсності і фактично товариством понесено менші витрати на придбання спортивного обладнання.

Згідно Локального кошторису 02-01-06 на Технологічне обладнання з будівництва вищевказаного об'єкту визначено, що:

- вартість трибуни дворядної на 22 місця без сидінь SSL432.3 шифр і № позиції нормативу - 550101-145 варіант 1 складає 85 552,03 грн. за одну трибуну;

- вартість спортивного комплексу InterAtletika Воркаут S 831.5 шифр і № позиції нормативу - 550101-1-1 варіант 1 складає 101 318,43 грн. за один спортивний комплекс;

- вартість спортивного комплексу InterAtletika Воркаут S 831.9 5 шифр і № позиції нормативу - 550101-1-1 варіант 2 складає 115 047,19 грн. за один спортивний комплекс;

- вартість жиму сидячи від грудей InterAtletika SM101-102 шифр і № позиції нормативу - 550101-28 варіант 2 складає 30 346,68 грн. за одну штуку;

- вартість жиму ногами InterAtletika SM 103 шифр і № позиції нормативу - 550101-28 варіант 1 складає 26 740,42 грн. за одну штуку;

- вартість брусся InterAtletika SM 105 шифр і № позиції нормативу - 550101-33 варіант 1 складає 20 161,84 грн. за одну штуку;

- вартість пресу анатомічний SM106 шифр і № позиції нормативу - 550101-144-2 варіант 2 складає 18 779,61 грн. за одну штуку;

- вартість пресу черевний SM109 шифр і № позиції нормативу - 550101-144-2 варіант 1 складає 15 796,90 за одну штуку;

- вартість орбітреку SM 116 шифр і № позиції нормативу - 560103-1448-4- 1М варіант 1 складає 40 250,93 грн. за одну штуку;

- вартість турніку InterAtletika SM 117 шифр і № позиції нормативу - 241996-20217-1 варіант 1 складає 22 863,94 грн. за одну штуку;

- вартість розгибача стегна InterAtletika SM126 шифр і № позиції нормативу - 560103-1448-5- 1О варіант 1 складає 25 046,41 грн. за одну штуку;

- вартість батерфляй SM 128 шифр і № позиції нормативу - 560103-1448-6- 1Р варіант 1 складає 62 938,19 грн. за одну штуку;

- вартість ричажної тяги SM131 шифр і № позиції нормативу - 560103-1448-7- 1С варіант 1 складає 29 577,62 грн. за одну штуку;

- вартість стійки баскетбольної InterAtletika UT408.1-01 шифр і № позиції нормативу - 550101-86-1 варіант 1 складає 50 924,23 грн. за одну штуку;

- вартість стійка волейбольної InterAtletika UT413 шифр і № позиції нормативу - 550101-86-1 варіант 2 складає 10 496,63 грн. за одну штуку;

- вартість лави 1620х770х820 S722.1 шифр і № позиції нормативу - 560103-144 варіант 1 складає 9 976,99 грн. за одну штуку;

- вартість урни для сміття 470х430х720 LP203 шифр і № позиції нормативу - 280222-13066-2 варіант 1 складає 13 406,58 грн. за одну штуку;

- вартість мотузкової каруселі «Шар» шифр і № позиції нормативу - 550101-26 варіант 1 складає 78 049,18 грн. за одну штуку;

- вартість навчальної панелі «Жестова мова» шифр і № позиції нормативу - 550101-88 варіант 1 складає 11 224,12 грн. за одну штуку;

- вартість каруселі-7 (для МГН) шифр і № позиції нормативу- 550101-26 варіант 2 складає 38 401,03 грн. за одну штуку;

- вартість тренажеру ОФВ-KL-42 (для МГН) шифр і № позиції нормативу - 560103-1448 варіант 1 складає 22 967,87 грн. за одну штуку;

- вартість тренажеру ОФВ-KL-42 (для МГН) шифр і № позиції нормативу - 560103-1448 варіант 1 складає 22 967,87 грн. за одну штуку;

- вартість стола-пісочниці з кришкою (для МГН) шифр і № позиції нормативу - 560110-215-1 варіант 1 складає 37 621,57 грн. за одну штуку;

- вартість гойдалки двохмісної з пандусом (для МГН) шифр і № позиції нормативу - 550101-30-17 варіант 1 складає 90 832,20 грн. за одну штуку;

- вартість спортивно-інклюзивного комплексу (для МГН) шифр і № позиції нормативу - 550101-88 варіант 2 складає 53 528,25 грн., за одну штуку;

- вартість скалодрому «Вершина» шифр і № позиції нормативу - 550101-21-1 варіант 1 складає 126 894,87 грн. за одну штуку;

- вартість воріт для міні футболу 3170х480х980 УТ 600 шифр і № позиції нормативу - 290518-4006-1 варіант 1 складає 29 122,42 грн. за одну штуку.

Загалом вартість вищезазначеного Технологічного обладнання згідно Локального кошторису 02-01-06 на Технологічне обладнання становить 1 416 150,46 грн.

Проте, згідно видаткових накладних ТОВ «АНТАРЕС СТАЛЬ ГРУП» №114 від 01.09.2023 та №182 від 10.11.2023, на підставі яких продано ТОВ «Ю Б К» технологічне обладнання на виконання умов укладеного договору, становить:

- вартість трибуни дворядної на 22 місця без сидінь SSL432.3 шифр і № позиції нормативу - 550101-145 варіант 1 складає 56600,00 грн. за одну трибуну;

- вартість спортивного комплексу InterAtletika Воркаут S 831.5 шифр і № позиції нормативу - 550101-1-1 варіант 1 складає 58000,00 грн. за один спортивний комплекс;

- вартість спортивного комплексу InterAtletika Воркаут S 831.9 5 шифр і № позиції нормативу - 550101-1-1 варіант 2 складає 96600,00 грн. за один спортивний комплекс;

- вартість жиму сидячи від грудей InterAtletika SM101-102 шифр і № позиції нормативу - 550101-28 варіант 2 складає 19400,00 грн. за одну штуку;

- вартість жиму ногами InterAtletika SM 103 шифр і № позиції нормативу - 550101-28 варіант 1 складає 11200,00 грн. за одну штуку;

- вартість брусся InterAtletika SM 105 шифр і № позиції нормативу - 550101-33 варіант 1 складає 9450,00 грн. за одну штуку;

- вартість пресу анатомічний SM106 шифр і № позиції нормативу - 550101-144-2 варіант 2 складає 11760,00 грн. за одну штуку;

- вартість пресу черевний SM109 шифр і № позиції нормативу - 550101-144-2 варіант 1 складає 13600,00 грн. за одну штуку;

- вартість орбітреку SM 116 шифр і № позиції нормативу - 560103-1448-4- 1М варіант 1 складає 20000,00 грн. за одну штуку;

- вартість турніку InterAtletika SM 117 шифр і № позиції нормативу - 241996-20217-1 варіант 1 складає 10800,00 грн. за одну штуку;

- вартість розгибача стегна InterAtletika SM126 шифр і № позиції нормативу - 560103-1448-5- 1О варіант 1 складає 12600,00 грн. за одну штуку;

- вартість батерфляй SM 128 шифр і № позиції нормативу - 560103-1448-6- 1Р варіант 1 складає 26400,00 грн. за одну штуку;

- вартість ричажної тяги SM131 шифр і № позиції нормативу - 560103-1448-7- 1С варіант 1 складає 12800,00 грн. за одну штуку;

- вартість стійки баскетбольної InterAtletika UT408.1-01 шифр і № позиції нормативу - 550101-86-1 варіант 1 складає 26390,00 грн. за одну штуку;

- вартість стійка волейбольної InterAtletika UT413 шифр і № позиції нормативу - 550101-86-1 варіант 2 складає 9000,00 грн. за одну штуку;

- вартість лави 1620х770х820 S722.1 шифр і № позиції нормативу - 560103-144 варіант 1 складає 4870,00 грн. за одну штуку;

- вартість урни для сміття 470х430х720 LP203 шифр і № позиції нормативу - 280222-13066-2 варіант 1 складає 9600,00 грн. за одну штуку;

- вартість мотузкової каруселі «Шар» шифр і № позиції нормативу - 550101-26 варіант 1 складає 56800,00 грн. за одну штуку;

- вартість навчальної панелі «Жестова мова» шифр і № позиції нормативу - 550101-88 варіант 1 складає 11200,00 грн. за одну штуку;

- вартість каруселі-7 (для МГН) шифр і № позиції нормативу- 550101-26 варіант 2 складає 36000,00 грн. за одну штуку;

- вартість тренажеру ОФВ-KL-42 (для МГН) шифр і № позиції нормативу - 560103-1448 варіант 1 складає 14500,00 грн. за одну штуку;

- вартість тренажеру ОФВ-KL-42 (для МГН) шифр і № позиції нормативу - 560103-1448 варіант 1 складає 21300,00 грн. за одну штуку;

- вартість стола-пісочниці з кришкою (для МГН) шифр і № позиції нормативу - 560110-215-1 варіант 1 складає 15000,00 грн. за одну штуку;

- вартість гойдалки двохмісної з пандусом (для МГН) шифр і № позиції нормативу - 550101-30-17 варіант 1 складає 39600,00 грн. за одну штуку;

- вартість спортивно-інклюзивного комплексу (для МГН) шифр і № позиції нормативу - 550101-88 варіант 2 складає 51840,00 грн., за одну штуку;

- вартість скалодрому «Вершина» шифр і № позиції нормативу - 550101-21-1 варіант 1 складає 33800,00 грн. за одну штуку;

- вартість воріт для міні футболу 3170х480х980 УТ 600 шифр і № позиції нормативу - 290518-4006-1 варіант 1 складає 11600,00 грн. за одну штуку.

Таким чином, різниця у вартості устаткування згідно Локального кошторису 02-01-06 на Технологічного обладнання, з урахуванням єдиного податку, яке придбано ТОВ «Ю Б К» у ТОВ «АНТАРЕС СТАЛЬ ГРУП» складає 774 547,45 грн.

Разом з тим, уповноважена особа з питань публічних закупівель відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради ОСОБА_8 , будучи службовою особою, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, в порушення вимог пп.4.9, 6.2 та 6.15 Настанови, пунктів 5.1-5.11 Посадової інструкції, пунктів 3.8, 3.9 Положення, не провела особисто та не забезпечила іншим чином проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, у тому числі не перевірила підтверджуючі ТОВ «Ю Б К» розрахунки обґрунтованих витрат, пов'язаних з придбанням устаткування, інвентарю (відпускну ціну, транспортні та заготівельно-складські витрати), а саме на спортивне обладнання та на технологічне обладнання, які увійшли до акту №1/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт за червень 2023 року від 30.06.2023 по об'єкту «Будівництво мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Слобідська, 14, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» та до акту №2/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт за червень 2023 року від 30.06.2023 по об'єкту «Будівництво спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №2 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Івана Франка, 16-Б, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область».

Внаслідок неналежного виконання свої службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, уповноваженою особою з питань публічних закупівель відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради ОСОБА_8 , 30.06.2023 начальником відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради ОСОБА_10 особисто підписано акт №1/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт за червень 2023 року від 30.06.2023 по об'єкту «Будівництво мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Слобідська, 14, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» та акт №2/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт за червень 2023 року від 30.06.2023 по об'єкту «Будівництво спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №2 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Івана Франка, 16-Б, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область», а також завірено їх відбитками печатки відділу освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради, код ЄДРПОУ 44124829, тобто фактично створено офіційні документи, які надавали право ТОВ «Ю Б К» отримати грошові кошти за виконані роботи.

За виконання робіт, вказаних у акті №1/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт за червень 2023 року від 30.06.2023 по об'єкту «Будівництво мультифункціонального спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №1 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Слобідська, 14, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» та в акті №2/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт за червень 2023 року від 30.06.2023 по об'єкту «Будівництво спортивного майданчика на території Черняхівського ліцею №2 Черняхівської селищної ради за адресою: вул. Івана Франка, 16-Б, смт. Черняхів, Житомирський район, Житомирська область» відділом освіти, молоді та спорту Черняхівської селищної ради Житомирського району Житомирської області, 27.07.2023 згідно платіжної інструкції №3 та 27.07.2023 згідно платіжної інструкції №5 на рахунок ТОВ «Ю Б К» ( НОМЕР_1 відкритий в АБ «УКРГАЗБАНК») перераховано та сплачено кошти в сумі 1 829 362,79 грн.

Таким чином, органом досудового розслідування ОСОБА_8 підозрюється в тому, що внаслідок неналежного виконання уповноваженою особою з питань публічних закупівель відділу освіти, молоді та спору Черняхівської селищної ради ОСОБА_8 свої службових обов'язків, через несумлінне ставлення до них, Черняхівській селищній раді завдано збитків на загальну суму 878976, 53 грн, що є тяжкими наслідками.

На переконання колегії суддів висновки слідчого судді про обґрунтованість підозри ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, є переконливими та обґрунтованими.

Колегія суддів погоджується з висновками слідчого судді, викладеними в оскаржуваній ухвалі, про недоведеність підстав для скасування повідомлення про підозру ОСОБА_8 у кримінальному провадженні №12024060400003543.

Апеляційний суд звертає увагу, що для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри та наявності об'єктивної та суб'єктивної сторони складу злочину, оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у особи за вчинення злочину, доведення чи не доведення винуватості особи, з метою досягнення таких висновків, які необхідні суду при постановленні вироку, а з тією метою, щоб визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.

При вирішенні питання про обґрунтованість повідомленої ОСОБА_8 підозри, апеляційний суд враховує практику Європейського суду з прав людини, з урахуванням якої, слідчий суддя (суд), оцінюючи докази на предмет наявності обґрунтованої підозри, повинен виходити з того, що підозра визнається обґрунтованою лише у тому випадку, якщо існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про котру йдеться, могла вчинити правопорушення.

За визначенням Європейського суду з прав людини «обґрунтована підозра у вчиненні кримінального злочину, про яку йде мова у статті 5 § 1 (с) Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила певний злочин».

Обставини здійснення підозрюваною конкретних дій та доведеність її вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.

Такий висновок цілком узгоджується із правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського суду з прав людини, зокрема у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23 жовтня 1994 року, де суд зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».

Оцінюючи в сукупності обставини провадження апеляційний суд вбачає, що обґрунтованість підозри, в контексті її розуміння Європейським судом з прав людини, у зазначеному випадку, присутня.

Так, обґрунтованість підозри ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.467 КПК України, підтверджуються доказами, які містяться в матеріалах кримінального провадження.

Також, апеляційний суд зауважує, що слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати докази з точки зору їх достатності та допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, а також кваліфікацію її дій та оцінку фактичних обставин справи. Слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення кримінальних правопорушень вірогідною та достатньою для повідомлення такій особі про підозру.

Отже, при перевірці доводів апеляційної скарги захисника, процесуальних порушень вимог Глави 22 КПК України, якими визначено випадки, зміст, порядок повідомлення про підозру, апеляційним судом не встановлено, повідомлення про підозру від 03.06.2025 року відповідає вимогам ст.277 КПК України та вручене з дотриманням вимог ст.278 КПК України, а тому слідчий суддя обґрунтовано дійшов висновку про відмову в задоволенні скарги сторони захисту на письмове повідомлення про підозру.

Посилання захисника на неналежність доказів, покладених в основу повідомлення про підозру та невідповідність обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру, фактичним обставинам кримінального провадження, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки вказані обставини мають бути перевірені під час судового розгляду в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для доведення чи не доведення винуватості особи, з метою досягнення таких висновків, які необхідні суду при постановленні вироку.

Колегія суддів вважає також безпідставними доводи апеляційної скарги в тій частині, що у змісті повідомлення про підозру не описано, яке відношення мала ОСОБА_8 до проектної документації, яка пройшла спеціалізовану перевірку та які службові обов'язки вона не виконала, з огляду на те, що у повідомленні про підозру від 03.06.2025 зазначено виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_8 , відомих на момент повідомлення про підозру, які можуть в подальшому неодноразово змінюватися, встановлення інших обставин про які вказується в апеляційній скарзі є завданням досудового розслідування для висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу.

Відповідно до правової позиції, наведеної у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23 жовтня 1994 року «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».

Таким чином, доводи апеляційної скарги не можуть бути визнані колегією суддів достатніми для скасування оскаржуваного судового рішення, яке є законним та обґрунтованим.

Керуючись ст.ст. 404, 407, 422 КПК України, апеляційний суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_7 в інтересах підозрюваної ОСОБА_8 залишити без задоволення.

Ухвалу слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 26.09 2025 року, якою відмовлено у задоволенні скарги захисника ОСОБА_7 , який діє в інтересах підозрюваної ОСОБА_8 про скасування повідомлення про підозру від 03.06.2025 у кримінальному провадженні №12024060400003543 від 13.11.2024 - без зміни.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: