Справа № 761/37393/25
Провадження № 3/761/7466/2025
24 вересня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Сіромашенко Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Шевченківського управління поліції ГУНП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 11.08.2025 року серії ВАД № 634754, 11.08.2025 року о 17 годині 20 хвилин за адресою: м. Київ, вул. Володимирський узвіз, 1, а саме у парку Володимирська гірка, громадянка ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , курила електронну сигарету у забороненому законом місці, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 175-1 КУпАП.
В судове засідання неповнолітня ОСОБА_1 не з'явилась, про розгляд справи повідомлялась належним чином, причину неявки до суду не повідомила.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Так, диспозиція ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачає, що адміністративна відповідальність за даною нормою настає за куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.
Така кваліфікуюча ознака складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як «куріння тютюнових виробів» не відповідає правопорушенню зазначеному у протоколі про адміністративне правопорушення, оскільки остання палила електронну сигарку, котра не містить тютюну в своєму складі.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Виходячи з цього, оскільки склад зазначеного в протоколі та, відповідно, інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, не відповідає складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, дана особа не може бути піддана адміністративному стягненню за цією статтею.
Виходячи із вищезазначеного, суддя, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прийшов до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 175-1 та ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 175-1 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 175-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: Н.В. Сіромашенко