Постанова від 17.10.2025 по справі 570/4891/25

Справа № 570/4891/25

Номер провадження № 3/570/2110/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2025 року м.Рівне

Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Штогун О.С., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , посвідчення водія НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

23 серпня 2025 року о 23 год. 01 хв. на А/Д М-06 Київ-Чоп 339 км., водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом Tesla Model Y, н.з. НОМЕР_2 , з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці), від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився, що було зафіксовано на відео.

Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п.2.5 Правил дорожнього руху, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 , під час розгляду справи, винним себе не визнав, дав пояснення про те, що 23 серпня 2025 року приблизно о 23 год. 00 хв він керуючи автомобілем марки Tesla Model Y, н.з. НОМЕР_2 по дорозі М-06 Київ-Чоп був зупинений працівниками поліції. На його думку він був зупинений безпідставно. Вказаний факт в подальшому підтвердився незаконними діями поліцейських. Він на місці зупинки стверджував, що не довіряє методам поліцейських пройти огляд на місці зупинки за допомогою газоаналізатора та неодноразово наголошував поліцейським, що бажає пройти огляд в медичному закладі. Він відмовлявся від огляду на місці зупинки, а від проходження медичного огляду в медичному закладі він не відмовлявся. Тому, просив закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Ознайомившись із протоколом про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, повністю доведена фактичними даними, що містяться у Акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 23 серпня 2025 року, направленні на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 23 серпня 2025 року та відеозаписі.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення та підтверджено самим ОСОБА_1 , в наданих ним в судовому засіданні поясненнях, останній 23 серпня 2025 року приблизно о 23 год. 00 хв. керував автомобілем марки Tesla Model Y, н.з. НОМЕР_2 по 339 км а/д М-06 в межах Рівненського району Рівненської області, де був зупинений працівниками поліції.

Як вбачається із відеозапису, долученого до протоколу про адміністративне правопорушення, поведінка ОСОБА_1 , а саме: порушення мовлення, поведінка, що не відповідає обстановці давала працівникам поліції підстави вважати, що він перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до положень ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

В силу вимог п. 2.5. Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до відеозапису, долученого до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 на законну вимогу працівника поліції щодо проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі не відмовився, однак жодних дій для цього не вчинив.

Вказані дії ОСОБА_1 свідчать про свідоме порушення ним вимог п. 2.5. Правил дорожнього руху, тобто відмову від проходження будь-якого огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

За відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції передбачено адміністративну відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Посилання ОСОБА_1 на незаконність та протиправність дій працівників поліції не знайшло свого підтвердження доказами та є надуманим з метою уникнення відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Оскільки, на ОСОБА_1 накладається адміністративне стягнення, вважаю що в силу вимог ст. 40-1 КУпАП з нього також підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 130 ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.

Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що відповідно до ч.1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установленийчастиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Штогун О.С.