Справа № 420/16185/25
17 жовтня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Радчука А.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якій позивач просить суд:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які полягають у відмові здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі оновленої довідки про грошове забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, як складової грошового забезпечення, для перерахунку пенсії відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 10.03.2025 №6001.1-1652/6017/5, починаючи з 01.09.2024 року;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію на підставі оновленої довідки про грошове забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, як складової грошового забезпечення, для перерахунку пенсії відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 10.03.2025 №6001.1-1652/6017/5, починаючи з 01.09.2024 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
В обґрунтування позовних вимог зазначено про те, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 04.03.2024 по справі №420/33282/23 зобов'язано ГУ ДСНС України в Одеській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 премію за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2021 року у розмірі 120% посадового окладу за кожний місяць, з урахуванням раніше виплачених сум премії. На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.03.2024 було донараховано премію у розмірі 37 235 грн. 00 коп. та видано позивачу оновлену довідку про грошове забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії.
Отримавши вказану довідку, ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з заявою, у якій просив здійснити перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки про грошове забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, як складової грошового забезпечення, для перерахунку пенсії відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 10.03.2025 №6001.1-1652/6017/5. Проте, відповідач листом №13054-10888/Ф-02/8-1500/25 від 06.05.2025 відмовив позивачу у задоволенні заяви, пославшись на відсутність правових підстав здійснити перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки про розмір грошового забезпечення.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови йому у здійсненні перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 30.05.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами; встановлено відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
16.06.2025 року до суду надійшов відзив на адміністративний позов, відповідно до якого відповідач щодо задоволення позову заперечує.
Відповідно до відзиву на адміністративний позов, відповідач посилається на те, що позивачем пропущено строк на звернення до суду з даним позовом.
Щодо суті спірних правовідносин відповідач зауважив, що відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у Порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. На підставі списків уповноважені органи готують довідки за формою згідно з додатками 2 і 3 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Як вказує відповідач, відповідного повідомлення про підстави для проведення перерахунку пенсій до Головного управління не надходило, тому для його проведення підстав немає.
Відповідачем підтверджено, що до Головного управління від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області надійшла оновлена довідка №6001.1-1652/6017/5 від 10.03.2025 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 . Водночас, рішенням Окружного адміністративно суду міста Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019, було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 Після скасування вказаних пунктів, Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру грошового забезпечення та проведення перерахунку НЕ приймалося, таким чином положення Порядку не були дотримані. Довідка №6001.1-1652/6017/5 від 10.03.2025 року надана Головному управлінню з порушенням вимог Порядку, тому, на переконання відповідача, відсутні законні підстави для здійснення перерахунку та виплати пенсії за повторно наданою довідкою про розмір грошового забезпечення.
Інші заяви, клопотання та додаткові докази станом на момент розгляду справи по суті до суду не надходили.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 2022 року отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується копією пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 .
Позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області.
На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.03.2024 року по справі №420/33282/23, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області було донараховано позивачу премію у розмірі 37235 грн. та, у подальшому, видано ОСОБА_1 оновлену довідку №6001.1-1652/6017/5 від 10.03.2025 року про грошове забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, як складового грошового забезпечення, для перерахунку пенсії відповідно до Закону України №2262-XII.
У вказаній довідці визначено розмір премії ОСОБА_1 за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2021 року у розмірі 120% у загальній сумі 37 235,00 грн.
09.04.2025 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою щодо проведення перерахунку та виплати пенсії на підставі оновленої довідки ГУ ДСНС України в Одеській області, яку також додав до цієї заяви.
У відповідь на вказане звернення Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області листом від 06.05.2025 року вих. 13054-10888/Ф-02/8-1500/25 повідомило позивачу, що згідно алгоритму, встановленому Порядком №45, відповідних повідомлень про підстави для проведення перерахунку пенсій до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області не надходило, тому для проведення перерахунку пенсії підстав немає.
Не погоджуючись з відмовою Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області у перерахунку пенсії на підставі довідки №6001.1-1652/6017/5 від 10.03.2025 року про розмір грошового забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Державному бюро розслідувань, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців, є положення частини третьої статті 43 та частини четвертої статті 63 Закону України № 2262-XII.
Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за вказаним Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.1, 2, 4 ст.63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за вказаним Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію вказаного Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами Закону України № 2262-ХІІ. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію Закону України № 2262-ХІІ.
Усі призначені за вказаним Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України № 2262-ХІІ, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до ч.ч. 2-3 ст.51 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
З аналізу наведених норм права слідує, що пенсіонер має право на підвищення пенсії, якщо подасть додаткові документи, які дають право таке підвищення.
Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначено Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою КМУ від 13.02.2008р. №45, згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Аналіз наведених вище норм права свідчить про те, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за положеннями Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення, на підставі рішення Кабінету Міністрів України, для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, відповідно до п.24 якого про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Аналогічні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення визначено пунктами 2, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою КМУ від 13.02.2008р. №45.
Як зазначалось вище, згідно з ч.ч.1, 2 ст.63 Закону №2262-XII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подає додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону.
Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою КМУ від 13.02.2008р. №45, повідомляють орган ПФУ.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 04.03.2024 року по справі №420/33282/23, яке набрало законної сили 26.08.2024, позов позивача до ГУ ДСНС України в Одеській області задоволено частково, зокрема:
визнано протиправним та скасовано наказ ГУ ДСНС України в Одеській області №494 (по особовому складу) від 21.09.2021 “Про преміювання» в частині встановлення ОСОБА_1 премії за серпень 2021 року у розмірі 10% посадового окладу;
визнано протиправним та скасовано наказ ГУ ДСНС України в Одеській області №542 (по особовому складу) від 12.10.2021 “Про преміювання» в частині встановлення ОСОБА_1 премії за вересень 2021 року у розмірі 10% посадового окладу;
визнано протиправним та скасовано наказ ГУ ДСНС України в Одеській області №609 (по особовому складу) від 09.11.2021 “Про преміювання» в частині встановлення ОСОБА_1 премії за жовтень 2021 року у розмірі 10% посадового окладу;
визнано протиправним та скасовано наказ ГУ ДСНС України в Одеській області №673 (по особовому складу) від 08.12.2021 “Про преміювання» в частині встановлення ОСОБА_1 премії за листопад 2021 року у розмірі 10% посадового окладу;
визнано протиправним та скасовано наказ ГУ ДСНС України в Одеській області №676 (по особовому складу) від 18.09.2023 “Про преміювання полковника служби цивільного захисту ОСОБА_1 ».
зобов'язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 премію за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2021 року у розмірі 120% посадового окладу за кожний місяць, з урахуванням раніше виплачених сум премії.
У решті позову - відмовлено.
На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.03.2024 року по справі №420/33282/23, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області було донараховано позивачу премію у розмірі 37235 грн. та, у подальшому, видано ОСОБА_1 оновлену довідку №6001.1-1652/6017/5 від 10.03.2025 року про грошове забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, як складового грошового забезпечення, для перерахунку пенсії відповідно до Закону України №2262-XII.
У вказаній довідці визначено розмір премії ОСОБА_1 за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2021 року у розмірі 120% у загальній сумі 37 235,00 грн. При цьому, як встановлено у рішенні суду від 04.03.2024 року по справі №420/33282/23, до цього премія позивача була визначена на рівні 10%.
09.04.2025 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою щодо проведення перерахунку та виплати пенсії на підставі оновленої довідки ГУ ДСНС України в Одеській області, яку також додав до цієї заяви, у зв'язку із донарахуванням премії в розмірі 37235 грн. 00 коп., на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.03.2024 року по справі №420/33282/23.
Відтак, отримавши від ГУ ДСНС України в Одеській області довідку, яка дає право на підвищення пенсії, та звернувшись з нею до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, позивач мав право на здійснення перерахунку його пенсії, проте відповідачем було протиправно відмовлено у здійсненні такого перерахунку.
При цьому, оскільки правові підстави перерахунку пенсії у позивача виникли після видачі (направлення) оновленої довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону №2262-ХІІ пенсія позивача на підставі довідки №6001.1-1652/6017/5 від 10.03.2025 року підлягає перерахунку з 01.04.2025 року, а не з 01.09.2024 року, як того просить позивач, оскільки обставини, що стали підставою зміни розміру пенсії настали у березні 2025 року.
Враховуючи обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню шляхом визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які полягають у відмові здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з урахуванням оновленої довідки від 10.03.2025 №6001.1-1652/6017/5 про грошове забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, як складової грошового забезпечення, для перерахунку пенсії відповідно до Закону України №2262-ХІІ та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з урахуванням оновленої довідки від 10.03.2025 №6001.1-1652/6017/5 про грошове забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, як складової грошового забезпечення, для перерахунку пенсії відповідно до Закону України №2262-ХІІ, починаючи з 01.04.2025 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
При цьому, згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10.02.2010 року, заява №4909/04, відповідно до п. 58 якого Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі"Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torijav.Spain) від 09.12.1994 року, серія A, № 303-A, п.29).
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов слід задовольнити частково.
У відповідності з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем за звернення до суду з даним адміністративним позовом було сплачено судовий збір у розмірі 967,00 грн.
У зв'язку з задоволенням даного адміністративного позову суд дійшов висновку про стягнення з відповідача на користь позивача судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 967,00 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 5-9, 72, 74-77, 90, 122, 139, 242-246, 255-258, 262, 291, 295, 297 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, які полягають у відмові здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з урахуванням оновленої довідки від 10.03.2025 №6001.1-1652/6017/5 про грошове забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, як складової грошового забезпечення, для перерахунку пенсії відповідно до Закону України №2262-ХІІ.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з урахуванням оновленої довідки від 10.03.2025 №6001.1-1652/6017/5 про грошове забезпечення із зазначенням донарахованого розміру премії, як складової грошового забезпечення, для перерахунку пенсії відповідно до Закону України №2262-ХІІ, починаючи з 01.04.2025 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 967 (дев'ятсот шістдесят сім) грн. та 00 коп.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.
Суддя А.А. Радчук