справа № 388/2200/25
провадження № 3/388/941/2025
16.10.2025м. Долинська
Суддя Долинського районного суду Кіровоградської області Баранський Д.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Долинка»,
за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
16 вересня 2025 року при проведені документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Долинка», посадова особа, директор - ОСОБА_1 вчинив порушення ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: порушення порядку ведення бухгалтерського та податкового обліку в частині заниження податку на додану вартість всього у сумі 877856 грн, у тому числі по періодах: січень 2022 року на суму 589667 грн; червень 2022 року на суму 288189 грн та в частині відсутності складання та реєстрації в ЄРПИ. За операціями використання дизельного палива не в господарській діяльності підприємства на загальну суму ПДВ 877856 грн., за що передбачена відповідальність ст.120-1 Розділу ІІ Податкового кодексу України та в частині не подання у встановлені терміни до компетентного органу повідомлення про об'єкти пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність за формою № 20 - ОПП всього по 73 об'єктах.
На розгляд справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не з'явився, повідомлявся про місце та час розгляду справи належним чином.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя доходить до такого висновку.
За змістом протоколу про адміністративне правопорушення № 2075/12/11-28-07-01 від 16 вересня 2025 року слідує, що при проведенні документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Долинка», посадова особа, директор - ОСОБА_1 вчинив порушення ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: порушення порядку ведення бухгалтерського та податкового обліку в частині заниження податку на додану вартість всього у сумі 877856 грн, у тому числі по періодах: січень 2022 року на суму 589667 грн; червень 2022 року на суму 288189 грн та в частині відсутності складання та реєстрації в ЄРПИ. За операціями використання дизельного палива не в господарській діяльності підприємства на загальну суму ПДВ 877856 грн., за що передбачена відповідальність ст.120-1 Розділу ІІ Податкового кодексу України та в частині не подання у встановлені терміни до компетентного органу повідомлення про об'єкти пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність за формою № 20 - ОПП всього по 73 об'єктах.
З акту документальної планової перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи від 16 вересня 2025 року № 14880/11-28-07-01/38141181 про результати документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОФІРМА ДОЛИНКА» слідує, що на підставі направлень, виданих Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області відповідно до п.п. 75.1.2 п.75.1 ст.75, п.77.1, п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України, плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2025 рік, на підставі наказу ГУ ДПС у Кіровоградській області від 01 серпня 2025 року № 1237-п, проведена планова виїзна документальна перевірка ТОВ «АГРОФІРМА ДОЛИНКА» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за період з 01 січня 2019 по 31 грудня 2024 року та з питань правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування, за період з 04 травня 2012 по 31 грудня 2024 року, відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки.
В змісті протоколу про адміністративне правопорушення № 2075/12/11-28-07-01 від 16 вересня 2025 року чітко зазначено, що правопорушення ОСОБА_1 вчинене за заниження податку на додану вартість у сумі 877856грн, у тому числі по періодах : січень 2022 року та червень 2022 року, а дата 16 вересня 2025 року не є датою вчинення даного правопорушення, це лише дата складання протоколу про адміністративне правопорушення.
До протоколу про адміністративне правопорушення № 2075/12/11-28-07-01 від 16 вересня 2025 року щодо ОСОБА_1 додані такі документи, а саме: акт від 16 вересня 2025 № 14880/11-28-07-01/38141181 про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «АГРОФІРМА ДОЛИНКА»; копія наказу від 21 січня 2013 року про прийняття на роботу ОСОБА_1 ..
Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки відповідальність настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
За змістом ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Адміністративне правопорушення у цій справі було вчинено в період січня 2022 року та червня 2022 року, відповідно на момент розгляду цієї справи закінчився встановлений ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк для накладення на винну особу адміністративного стягнення.
За змістом п. 7 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Отже, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю згідно з п. 7 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст. ст. 23, 33-35, 38, 163-1, 221, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 згідно з п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено (ч. 2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Суддя Д.М. Баранський