Справа №461/5274/25
Провадження №3/463/1482/25
17 жовтня 2025 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Боброва Ю.Ю., вивчивши адміністративний матеріал, який надійшов з Личаківського відділу державного виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
до суду надійшов протокол складений головним державним виконавцем Личаківського відділу державного виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції Федько О.Ю. №51570302/3 від 26 червня 2025 року про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності на виклики суду не з'явилася.
Вивчивши даний протокол, вважаю, що він складений із порушенням вимог, передбачених статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, його розгляд неможливий, а тому його слід повернути органу, який його склав для усунення недоліків виходячи із наступних обставин.
У відповідності до вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушеннявизначено вимоги до протоколу про адміністративного правопорушення та порядок його складання.
Так, у відповідності до положень частини 2, 3, 4 Кодексу України про адміністративні правопорушеннявизначено, що протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Ці положення Закону при складанні даного протоколу не дотримані. Протокол не складався у присутності особи, він не підписаний особою, яка притягується до відповідальності і при складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не роз'яснено його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу і відмітка у протоколі про це відсутня.
Не з'явлення особи до органу, чи посадової особи для складання протоколу про адміністративне правопорушення не можуть бути причиною недотримання цих положень статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім цього, у відповідності до вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушенняу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з тим, в протоколі №51570302/3 від 26 червня 2025 року час та місце вчинення адміністративного правопорушення не зазначено.
В пункті 12 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з Розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 №11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» викладено позицію, що норми Кодексу України про адміністративні правопорушення не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Таким чином, оскільки протокол складений із порушенням вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тому його слід повернути для до оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути Личаківському відділу державного виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції для належного оформлення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя: Юлія БОБРОВА