Ухвала від 17.10.2025 по справі 274/7186/25

Справа № 274/7186/25 Провадження № 1-в/0274/1019/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.10.2025 м. Бердичів

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

в складі: головуючий - суддя ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

представника ДУ «Бердичівський виправний центр (№ 108)» - ОСОБА_4 ,

розглянувши провадження за поданням в.о. начальника ДУ «Бердичівський виправний центр (№108)» про заміну невідбутої частини покарання більш м'яким засудженому

ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Сигнальне Покровського району Донецької області, є громадянином України, до засудження проживав за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий,-

ВСТАНОВИВ:

14.10.2025 до суду надійшло подання про заміну невідбутої частини покарання більш м'яким засудженому ОСОБА_5 .

В судовому засіданні представник ДУ «Бердичівський виправний центр (№ 108)» подання підтримав, посилаючись на те, що ОСОБА_5 своєю поведінкою та сумлінним ставленням до праці довів, що став на шлях виправлення, вважав за доцільне замінити покарання у виді обмеження волі більш м'яким, у виді громадських робіт на строк 240 годин.

Засуджений ОСОБА_5 про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, звернувся до суду із заявою, в якій просив проводити розгляд справи у його відсутності.

Прокурор в судовому засіданні не заперечила проти задоволення подання та заміни засудженому покарання у виді обмеження волі більш м'яким у виді громадських робіт на строк 240 годин.

Заслухавши думки учасників судового розгляду, дослідивши матеріали особової справи засудженого, суд дійшов таких висновків.

ОСОБА_5 засуджений вироком від 27.10.2023 Житомирського районного суду Житомирської області за ч. 2 ст. 286-1, 69 КК України до 2 років виправних робіт, з відрахуванням 20% заробітку, з позбавленням права керувати транспортним засобом на 7 років.

Вироком Житомирського апеляційного суду від 28.08.2024, вирок Житомирського районного суду Житомирської області від 27.10.2023 в частині призначеного покарання скасовано, призначено покарання за ч. 2 ст. 286-1, 69 КК України у виді 2 років обмеження волі, з позбавленням права керувати транспортним засобом на 7 років.

Початок строку відбування покарання: 26.09.2024; кінець строку: 26.09.2026; відбув 1/2 строку - 26.09.2025.

В державній установі «Бердичівський виправний центр (№108)» засуджений відбуває покарання з 26.09.2024. За період відбування покарання характеризується добре. Встановлений порядок відбування покарання не порушував. Працевлаштований на контрагентському об'єкті АТ «ЗЗБК ім. Ковальської». Засуджений залучається без оплати праці до робіт з благоустрою виправного центру і прилеглої до нього території, а також поліпшення житлово-побутових умов засуджених та до допоміжних робіт із забезпечення виправною центру продовольством. До роботи ставиться добре. За сумлінну поведінку та ставлення до праці заохочувався п'ять разів. Стягнень не має. До виконання передбачених законом вимог персоналу установи ставиться добре. На профілактичному обліку в установі не перебуває. Бере участь в програмі диференційовано-виховного впливу "Фізкультура і спорт".

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що засуджений відбув більш ніж половину призначеного судом строку покарання, стягнень не має, працевлаштований та сумлінно ставиться до праці, а тому, на переконання суду, така поведінка свідчить, що він став на шлях виправлення, у зв'язку з чим подання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. 82 КК України, статями 372, 537, 539 КПК України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

подання задовольнити.

Замінити засудженому ОСОБА_5 невідбуту частину основного покарання за вироком Житомирського апеляційного суду від 28.08.2024 у виді обмеження волі на покарання у виді громадських робіт на строк 240 (двісті сорок) годин.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області протягом 7 днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
131062662
Наступний документ
131062664
Інформація про рішення:
№ рішення: 131062663
№ справи: 274/7186/25
Дата рішення: 17.10.2025
Дата публікації: 20.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (27.10.2025)
Дата надходження: 14.10.2025
Розклад засідань:
17.10.2025 12:20 Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МОРОКО СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
суддя-доповідач:
МОРОКО СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
засуджений:
Омельчук Станіслав Дмитрович
інша особа:
ДУ БВЦ №108