Постанова від 17.10.2025 по справі 212/11269/25

Справа № 212/11269/25

3/212/2645/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2025 року м. Кривий Ріг

Суддя Покровського районного суду міста Кривого Рогу Власенко М.Д., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Сторони у справі про адміністративне правопорушення: прокурор Криворізької північної окружної прокуратури - Яроцька Т.М., особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевоого самоврядування, у зв'язку із звільненням 04 липня 2024 року з посади інспектора взводу № 2 роти № 2 батальйону № 1 ППП в місті Кривий ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП НПУ, будучи згідно п.п. “з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції» суб'єктом вказаного закону та відповідно до абз.17 ч.1 ст.1 Закону суб'єктом декларування, у порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 Закону України “Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом “щорічна» за 2024 рік після припинення діяльності, а саме 13 липня 2025 року о 10.13 годині, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, просив суворо не карати.

Прокурор у судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення.

Перевіривши та дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.

Згідно ст.278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд, в тому числі, перевіряє правильність складання протоколу інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, належно з'ясовує обставини справи.

У відповідності з положеннями ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та у кв. ов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.ст.251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до абз.17 ч.1 ст.1 Закону “Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах “а», “в»-“г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до частини 1 статті 651 Закону “Про запобігання корупції», за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій етапі З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до п.п.“з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є : особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: поліцейські.

Згідно ч.1 ст.45 Закону України “Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України “Про запобігання корупції» передбачено, що соби, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України “Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено.

Відповідно до абзацу 16 частини 1 статті 1 Закону України “Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Наказом Національного агентства “Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 08 листопада 2023 року № 252/23 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2023 року за № 1965/41021) затверджено форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Цей Порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених статтею 45 Закону України “Про запобігання корупції».

Згідно п.2 ч.2 Розділу ІІ вказаного Наказу, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону України “Про запобігання корупції» - протягом 30 днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов висновку, що винність ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП встановлена та підтверджується наданими до справи доказами, а саме:

- витягом з наказу № 180 о/с від 17 січня 2022 року Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про призначення сержанта поліції ОСОБА_1 інспектором взводу № 2 роти № 2 батальйону № 1 полку патрульної поліції у місті Кривий Ріг, звільнивши з посади поліцейського взводу № 2 роти № 2 батальйону № 1 полку патрульної поліції у місті Кривий Ріг управління патрульної поліції в Дніпропетровській області;

- витягом з наказу № 1183 о/с від 27 червня 2024 року Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, яким лейтенанта поліції ОСОБА_1 , інспектора взводу № 2 роти № 2 батальйону № 1 полку патрульної поліції у місті Кривий Ріг управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, з 04 липня 2024 року звільнено;

- витягом щодо послідовності дій користувача “Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період 13 липня 2025 року з 09.47 години по 10.13 години;

- листом Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій НАЗК Вих.№ 47-06/71433-25 від 22 серпня 2025 року, за яким НАЗК встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

- листом ДВБ НПУ Вих.№ 33217-2025 від 29 серпня 2025 року, за яким до Дніпропетровського управління ДВБ НПУ України надіслано лист для організації розгляду та прийняття рішення згідно з вимогами законодавства матеріалів з НАЗК щодо несвоєчасного подання декларацій колишніми працівниками, зокрема, інспектором взводу № 2 роти № 2 батальйону № 1 полку патрульної поліції у місті Кривий Ріг управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції Донця А.О.;

- повідомленням № 3347/41/46-2025 від 11 квітня 2025 року НАЗК про факт неподання чи несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яким встановлено, що ОСОБА_1 не подав щорічну декларацію, після припинення виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення) за 2024 рік;

- поясненнями ОСОБА_1 , з яких вбачається, що він з 2019 року до 04 липня 2024 року займав посаду інспектора взводу № 2 роти № 2 батальйону № 1 полку патрульної поліції у місті Кривий Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції. З вимогами Закону України “Про запобігання корупції» ознайомлений. Декларацію після звільнення за 2024 рік була подана несвоєчасно, а саме 13 липня 2025 року, оскільки з початку року він почав хворіти хворобою “Бехтерєва», у зв'язку із чим не було доступу до комп'ютера. Декларація подано за місцем реєстрації: АДРЕСА_1 . У період декларування з 01 січня 2025 року по 01 квітня 2025 року на офіційному лікарняному не перебував, до лікаря не звертався, займався самолікуванням, поки стан не дійшов до критичного рівня. Лежав на стаціонарному лікуванні у лікарні ім. Мечникова у місті Дніпро, але після 01 квітня 2025 року.

Таким чином, суд вважає, що провина ОСОБА_1 доведена у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за ознаками: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суддя у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, яка повністю підтверджена матеріалами справи, дані про особу правопорушника, та вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.1 ст.1726 КУпАП в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Відповідно до ст.401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч 2 ст.4 Закону України “Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст.268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, Закону України “Про судовий збір», суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до нього може бути застосоване подвійне стягнення розміру штрафу визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, в порядку ст.308 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її прийняття, шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд міста Кривого Рогу.

Суддя: М.Д. Власенко