Справа № 712/12387/25
Провадження № 3/712/3593/25
15 жовтня 2025 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Гоменюк О.Ю., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тимчасово непрацюючого, особи з інвалідністю ІІІ групи, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП,
15.08.2025 в м. Черкаси, вул. Пастерівська, 104, ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, не прибув на реєстрацію до Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області, чим порушив обмеження, які були встановлені ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 01.11.2024 у справі №711/8130/24. Правопорушення вчинено повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
ОСОБА_1 належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив.
Враховуючи вимоги ст.ст. 268, 277-2 КУпАП, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, суддя вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: нереєстрація в органі Національної поліції, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, підтверджується матеріали справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення Серія ВАД №472005 від 04.09.2025; рапортом ДОП СДОП ВП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області майора поліції Кривди О. від 25.08.2025; копією реєстраційного листа на ім'я ОСОБА_1 , де вказано, зокрема, що 15.08.2025 він не прибув на реєстрацію до органу поліції; копією ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 06.08.2024 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 ; копією ухвали Черкаського апеляційного суду від 14.11.2024, згідно з якою зменшено строк адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_1 з 2 років до 1 року; рапортом дільничного офіцера поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області старшого лейтенанта поліції Покрищенка В. від 04.09.2025; копією постанови Соснівського районного суду м.Черкаси від 08.04.2025 у справі №712/3054/25, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП.
Судом встановлено, що згідно ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 06.08.2024, зміненою ухвалою Черкаського апеляційного суду від 14.11.2024 у справі №705/4293/24, відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, та застосовано наступні обмеження, зокрема, реєстрація в органах поліції 4 рази на місяць.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не вбачаю.
З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП з особи на яку накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 33, 187, 251, 280 КУпАП, суддя -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп., який зарахувати на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Згідно зі ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м.Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.Ю. Гоменюк