15 жовтня 2025 року м. Дніпросправа № 160/32170/24
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Малиш Н.І. (доповідач), суддів: Баранник Н.П., Щербака А.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження в залі судового засідання Третього апеляційного адміністративного суду в м. Дніпрі апеляційну скаргу заступника керівника Дніпропетровської обласної прокуратури Савенко Олександра Анатолійовича на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2025 року (суддя 1-ї інстанції Озерянська С.І.) в адміністративній справі №160/32170/24 за позовом керівника Жовтоводської окружної прокуратури, в інтересах держави в особі Жовтоводської міської ради до Виконавчого комітету Жовтоводської міської ради, третя особа: фізична особа - підприємець ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльність та скасування паспорту прив'язки тимчасової споруди,-
04.12.2024 керівник Жовтоводської окружної прокуратури, який діє в інтересах держави в особі Жовтоводської міської ради, звернувся до суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Жовтоводської міської ради, третя особа: фізична особа - підприємець ОСОБА_1 , в якій просить визнати протиправною бездіяльність відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Жовтоводської міської ради в частині невжиття заходів щодо приведення в належний стан розміщення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності, що знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 1210700000:01:192:0124, площею 0,0036 га, за адресою: на бульварі Свободи, між АДРЕСА_1 , на підставі паспорту прив'язки тимчасової споруди №5 від 11.10.2023, виданого на замовлення фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ; скасувати паспорт прив'язки тимчасової споруди №5, реєстраційний номер 13/2023, що розташована на бульварі Свободи, між АДРЕСА_1 , замовник ОСОБА_1 , виданий 11.10.2023 відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Жовтоводської міської ради, дійсний до 19.07.2030.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що під час видачі паспорту прив'язки на тимчасову споруду №5 саме ОСОБА_1 11.10.2023, відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Жовтоводської міської ради повинен перевірити відповідність намірів місця розташування тимчасової споруди, пересвідчитись, що вона розташована не ближче ніж 5 метрів до проїзної частини доріг і вулиць (у даному випадку розташована на відстані 2,8 метрів), вжити передбачених законом заходів для приведення місця її розміщення у відповідність вимогам законодавства або ж надати аргументовану відмову щодо реалізації намірів розміщення ТС, як того вимагає п.2.5 Порядку №244. Проте вказаних дій відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Жовтоводської міської ради вчинено не було і всупереч вимогам ч. 2 ст. 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності», ст. 18 Закону України “Про автомобільні дороги», п.п. 2.2., 2.3 Порядку № 244, п.п. 20, 27 Єдиних правил, ДБН В.2.2-23:2009 “Будинки і споруди. Підприємства торгівлі», ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДСТУ 3587-97 “Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди», оформлено та надано паспорт прив'язки ОСОБА_1 на розташування тимчасової споруди №5. Таким чином, паспорт прив'язки тимчасової споруди №5, реєстраційний номер 13/2023, видано без належного погодження власника автомобільних доріг та уповноваженого підрозділу Національної поліції, що є порушенням вимог пунктів 20, 26 Єдиних правил, а сама тимчасова споруда №5 розміщена з порушенням пункту 27 вказаних Єдиних правил, що є підставами для скасування даного паспорту прив'язки.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2025 року у задоволенні позову відмовлено.
Прокурором на вказане рішення суду подана апеляційна скарга, в якій зазначено на порушення судом першої інстанції норм матеріального права та недодержання норм процесуального права, просить скасувати рішення суду та прийняти нове, яким позов задовольнити.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом першої інстанції не надано належної оцінки обставинам справи, та поданих доказів про те, що згідно схеми розміщення ТС, складеної 11.10.2023 (що є невід'ємною частиною паспорту прив'язки спірної тимчасової споруди - додаток до позову № 11), наведена відстань між тимчасовою спорудою та проїзної частиною, яка складає лише 1,5 м, що є неприпустимим порушенням вимог законодавства. За таких обставин твердження, наведені у акті обстеження земельної ділянки, на якій розташована спірна тимчасова споруда, проведеному працівниками Жовтоводської міської ради 23.09.2024, явно суперечать дійсним обставинам справи та іншим письмовим доказам, а отже вважає, що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Позивачем - Жовтоводською міською радою та відповідачем - Виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради, подані відзиви на апеляційну скаргу в яких сторони просять відмовити у її задоволенні. У відзивах зазначено, що судом першої інстанції надано належну оцінку доводам сторін та поданим доказам і прийнято обґрунтоване рішення. Зазначають на відсутності підстав для скасування оскарженого паспорту прив'язки ТС №5, а також помилковість доводів прокуратури про необхідність у спірному виплату отримання погодження місця розташування ТС з органами поліції.
Інші учасники справи не скористалися правом подання відзиву на апеляційну скаргу.
Розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження у відповідності до приписів п.3 ч. 1 ст. 311 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів доходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що на підставі пункту 2 рішення двадцять дев'ятої сесії Жовтоводської міської ради VIII скликання від 28.06.2023 № 1231-29(ІІ)/VІІІ “Про надання в користування земельної ділянки, на яку поширюється право земельного сервітуту, для обслуговування торговельного павільйону шляхом укладання договору особистого строкового сервітуту» вирішено надати в користування строком на сім років ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) земельну ділянку, на яку поширюється право земельного сервітуту, для обслуговування тимчасової споруди торговельного призначення № НОМЕР_2 , на бульварі Свободи, між АДРЕСА_1 , площею 0,0036 га, кадастровий номер 1210700000:01:192:0124, для здійснення підприємницької діяльності, шляхом укладання договору особистого строкового сервітуту, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (03.07 КВЦПЗ); землі житлової та громадської забудови.
19.07.2023 між Жовтоводською міською радою та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 укладено договір особистого земельного сервітуту №26/23.
Пунктом 1.1. договору зазначено, що особистий сервітут встановлюється на підставі рішення Жовтоводської міської ради від 28.06.2023 № 1231-29(ІІ)/VІІІ відносно земельної ділянки: площа 0,0036 га (тимчасова споруда торговельного павільйону №5), кадастровий номер 1210700000:01:192:0124, на бульварі Свободи, між АДРЕСА_1 , для комерційного використання, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (03.07 КВЦПЗ), яка належить власнику, в інтересах сервітуарія на право особистого строкового сервітуту, згідно з планом меж сервітуту.
11.10.2023 року відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Жовтоводської міської ради видано ФОП ОСОБА_1 паспорт прив'язки тимчасової споруди № НОМЕР_2 на бульварі Свободи, між АДРЕСА_1 №13/2023.
Жовтоводською окружною прокуратурою на адресу Жовтоводської міської ради було направлено запит від 15.12.2023 року №04/55-3975ВИХ-23 про виявлені порушення при видачі паспорту прив'язки.
Листом Жовтоводської міської ради від 10.01.2024 року №2/4-85-01-13, від 25.09.2024 №2/4-2409-01-13 року зазначено, що місце розташування тимчасової споруди №5 на земельній ділянці було затверджено в комплексній схемі розміщення тимчасових споруд рішенням Жовтоводської міської ради від 24.04.2013 №1155-34/VІ “Про затвердження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд по АДРЕСА_2 , між вулицями Кропоткіна та Будьонного». Зазначено, що підстави для скасування реєстрації договору №26/23 від 19.07.2023 року про встановлення особистого сервітуту на земельну ділянку з кадастровим номером 1210700000:01:192:0124, на бульварі Свободи, між АДРЕСА_1 , площею 0,0036 га відсутні.
22.07.2024 року Кам'янським районним управлінням поліції відділення поліції №5 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області листом №44.5/13-8364 на звернення Жовтоводської окружної прокуратури від 20.06.2024 року з приводу надання погодження ФОП ОСОБА_1 на розміщення тимчасової споруди торгівельного призначення №5, що ВП №5 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області не надавалося погодження ФОП ОСОБА_1 на розміщення тимчасових споруд на території м. Жовті Води.
Згідно листів Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області №8166/41/19/03-2024 від 24.06.2024 року та ВП №5 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області №44.5/3-8364 від 22.07.2024 року вбачається, що погодження на розміщення тимчасової споруди торговельного призначення №5, що знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 1210700000:01:192:0124, на бульварі Свободи в м. Жовті Води, Кам'янського району Дніпропетровської області, площею 0,0036 га, не надавалися.
Листом Жовтоводської міської ради від 25.09.2024 №2/4-2409-01-13 року зазначено, що підстави щодо скасування паспорту прив'язки тимчасової споруди №4, реєстраційний номер 13/2023, відсутні. Зазначено, що автомобільна дорога на бульварі Свободи, між АДРЕСА_1 не відноситься до автомобільних доріг загального користування та згідно пункту 2.13 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності» при оформленні паспорта прив'язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, непередбачених законом та цим Порядком.
Додатком до листа від 25.09.2024 є акт обстеження земельної ділянки з кадастровим номером 1210700000:01:192:0124, на якій розташована одна із 5-ти тимчасових споруд, відповідно до якого вбачається, що земельна ділянка надана в користування ФОП ОСОБА_1 рішенням Жовтоводської міської ради від 28.06.2023 № 1231-29(ІІ)/VІІІ для обслуговування тимчасової споруди торговельного призначення №, на бульварі Свободи, між АДРЕСА_1 , площею 0.036 га. При обстеженні встановлено, що на земельній ділянці з кадастровим номером 1210700000:01:192:0124 встановлена одна із 5-ти (ТС №5) тимчасових споруд торговельного призначення, які згідно комплексної схеми розміщення тимчасових споруд на даний час встановлені в один ряд і не порушують цю схему, не суперечать генеральному плану міста та встановлені згідно виданих паспортів прив'язки. Тимчасова споруда №5 (як і всі ТС в цьому ряду) торговельного призначення розміщена за межею пішохідної доріжки на відстані 1,50 м до бортовою каменю цієї пішохідної доріжки, та на відстані 5,0 м до автомобільного проїзду місцевого значення. Паспорт прив'язки ТС К“ 5 (реєстраційний № 13/2023) був виданий 11.10.2023 року та дійсний до 19.07.2030 року.
Листом Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області №13655/41/19/01- 2024 від 16.10.2024 року щодо встановлення законності розташування на земельній ділянці з кадастровим номером 1210700000:01:192:0124, на бульварі Свободи, між АДРЕСА_1 було повідомлено, що ФОП ОСОБА_1 не подавав до УПП в Дніпропетровській області ДПП на погодження розміщення тимчасової споруди торгівельного призначення №5, що знаходиться на вищевказаній ділянці. Також зазначена тимчасова споруда торговельного призначення №5 розміщена по бульвару Свободу без дотримання вимог пункту 27 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року №198 (менше ніж 5 метрів до краю проїзної частини, а саме 2,8 метри).
Прокурор вважаючи протиправною бездіяльність виконавчого комітету Жовтоводської міської ради під час перевірки відповідності намірів місця розташування тимчасової споруди, що призвела до розташування такої споруди в межах “червоних ліній», в безпосередній близькості від проїзної частини та перехрестя доріг, без погодження з боку органів Національної поліції України, звернувся до суду із цим позовом.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог суд першої інстанції дійшов висновку, що прокурором не було доведено факту, що тимчасова споруда №5 розміщена з порушенням пункту 27 вказаних Єдиних правил, що є підставами для скасування даного паспорту прив'язки.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та рішенням про відмову у задоволенні, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.
Частиною 3 ст. 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України “Про благоустрій населених пунктів».
Згідно ч. 4 ст. 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності» розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Статтею 21 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" визначено, що малі архітектурні форми є елементами (частинами) об'єктів благоустрою.
Мала архітектурна форма - це елемент декоративного чи іншого оснащення об'єкта благоустрою. Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об'єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.
Згідно із ч. 2 ст. 4 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності» суб'єктами містобудування є органи виконавчої влади, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи.
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності" на виконання частини четвертої статті 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, що додається, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 р. за № 1330/20068
Відповідно до пункту 1.3 Порядку № 244 тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
За визначеннями, наведеними у пунктах 1.4-1.5 Порядку № 244 (у відповідній редакції) паспорт прив'язки ТС - це комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС та благоустрій прилеглої території на топографо-геодезичній основі М 1:500, інженерне забезпечення, зовнішній архітектурний вигляд ТС та напрям підприємницької діяльності; схема розміщення ТС - це графічні матеріали, виконані на топографо-геодезичній основі М 1: 500 суб'єктом господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, які відображають розміщення ТС із прив'язкою до місцевості (будівлі, споруди, інженерні мережі тощо), планувальними обмеженнями та зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення прилеглої території (розташування квітників, під'їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами тощо); стаціонарна ТС - це споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 кв.м.
Згідно із пунктами 2.2. та 2.3 Порядку № 244 замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.
До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1 : 500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування/прізвище, ім'я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС/контактна інформація) та напрям підприємницької діяльності.
Цей перелік документів є вичерпним.
Приписами пункту 2.4 Порядку № 244 передбачено, що для визначення відповідності намірів щодо місця розташування ТС містобудівній документації, будівельним нормам відповідний комплект документів направляється до органу з питань містобудування та архітектури сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації.
Відповідно до пункту 2.6 Порядку № 244 для оформлення паспорта прив'язки ТС замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС (додаток 1); ескізи фасадів ТС у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1); технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.
Зазначені документи замовником отримуються самостійно.
Паспорт прив'язки ТС надається органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви. Паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку (пункти 2.7, 2.10 Порядку № 244).
Згідно із пунктами 2.11, 2.12 Порядку № 244 паспорт прив'язки ТС включає: титульний аркуш із зазначенням реквізитів замовника (найменування/прізвище, ім'я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС/контактна інформація) та напряму підприємницької діяльності; схему розміщення ТС, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1: 500; ескізи фасадів ТС у кольорі М 1 : 50 (для стаціонарних ТС); технічні умови щодо інженерного забезпечення ТС, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж.
Цей перелік документів є вичерпним.
Згідно із пунктом 2.26 Порядку № 244 дія паспорту прив'язки ТС анулюється за таких умов: недотримання вимог паспорта прив'язки ТС при її встановленні; не встановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки ТС; надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив'язки ТС.
Отже зазначені норми законодавства визначають виключний перелік документів за якими надається паспорт прив'язки ТС. Прокурором не наводиться жодного доводу, що оскаржений паспорт прив'язки був виданий за відсутністю документів, обов'язковість подання яких передбачена вищезазначеними нормами.
Крім того, приписами Порядку №244 визначено можливість анулювання паспорту прив'язки ТС, проте прокурор не визначає жодну з підстав, визначених п. 2.6 Порядку №244.
Щодо посилання прокурора на порушення п. 27 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою КМУ від 30.03.1994 р. №198 та неотримання дозволу на розміщення ТС від органів поліції, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 27 Єдиних правил, у населених пунктах малі архітектурні форми (крім кіосків для продажу проїзних квитків на зупинках громадського транспорту) розміщуються за межею тротуару, пішохідних доріжок, але й на відстані не менше ніж 1 метр, але не ближче ніж 5 метрів до проїзної частини доріг і вулиць.
Як свідчать встановлені обставини справи, тимчасова споруда № 5 (як і всі ТС в ряду встановлені згідно рішення Жовтоводської міської ради від 20.03.2013 року № 1112-23/VІ «Про розроблення комплексних схем розміщення тимчасових споруд») торгівельного призначення розміщена згідно Паспорта Прив'язки за межею пішохідної доріжки на відстані 1,50 м до бортового каменю цієї пішохідної доріжки, та на відстані 5,0 м до проїзної частини між вул. Героїв Чорнобиля та вул. Михайла Грушевського.
Згідно Акта обстеження земельної ділянки з кадастровим номером 1210700000:01:192:0124, на якій розташована одна із 5-ти тимчасових споруд від 23.09.2024р. з фотографіями, яким зафіксовано відповідність розташування Тимчасової споруди № 5 умовам Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд та Паспорту прив'язки ТС № 5.
Таким чином висновки суду про те, що прокурором не було доведено того факту, що тимчасова споруда №5 розміщена з порушенням пункту 27 вказаних Єдиних правил, є правильними.
Доводи скаржника про ненадання належної оцінки інформації органів поліції, колегія суддів відхиляє з таких підстав.
Так судом першої інстанції надана оцінка листа Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області №13655/41/19/01-2024 від 16.10.2024 щодо встановлення законності розташування на земельній ділянці з кадастровим номером 1210700000:01:192:0124, на бульварі Свободи, між АДРЕСА_1 , в якому зазначено, що ФОП ОСОБА_1 не подавав до УПП в Дніпропетровській області ДПП на погодження розміщення тимчасової споруди торгівельного призначення №5, а також те, що тимчасова споруда торговельного призначення №5 розміщена без дотримання вимог пункту 27 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року №198 (менше ніж 5 метрів до краю проїзної частини, а саме 2,8 метри).
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що лист та додані до нього фотознімки не підтверджують зазначених у листі обставин та не містять належних доказів здійснення замірів. Доводи поліції про необхідність отримання у спірному випаду погодження на розташування тимчасової споруди не містять посилання на жодну норму законодавства. А доказів того, що автомобільна дорога на бульварі Свободи, між вул. Героїв Чорнобиля та вул. Михайла Грушевського відноситься до автомобільних доріг загального користування також суду не надано.
З огляду на зазначене, підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.
Враховуючи зазначене, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеному рішенні, у зв'язку з чим підстави для скасування судового рішення відсутні.
Розподіл судових витрат не здійснюється у відповідності до норм ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу заступника керівника Дніпропетровської обласної прокуратури Савенко Олександра Анатолійовича - залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2025 року в адміністративній справі №160/32170/24 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та може бути оскаржена в касаційному порядку у випадках та строки визначені ст.ст 328, 329 КАС України.
повне судове рішення складено 15 жовтня 2025 року.
Головуючий - суддя Н.І. Малиш
суддя Н.П. Баранник
суддя А.А. Щербак