Справа № 296/11618/25
1-кс/296/5126/25
Іменем України
про тимчасовий доступ до речей та документів
16 жовтня 2025 рокум. Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №42025062350000004 від 08 січня 2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
До слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 42025062350000004 від 08 січня 2025 року, за ознаками ч. 4 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- табелів обліку робочого часу лікарів комунальної установи ( ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ) за період з 01.01.2023 по 01.10.2025;
- наказів по особовому складу щодо прийняття на роботу, звільнення, надання відпусток, відряджень та лікарняних за період з 01.01.2023 по 01.10.2025;
- розрахунково-платіжних відомостей про нарахування та виплату заробітної плати за період з 01.01.2023 по 01.10.2025;
- бухгалтерських документів (кошторисів, відомостей про використання фонду заробітної плати, довідок про фінансування закладу за рахунок бюджетних асигнувань) за період з 01.01.2023 по 01.10.2025;
- журналів реєстрації функціональних досліджень, що велися у комунальному закладі за період з 01.01.2023 по 01.10.2025;
журналів обліку виходу працівників на роботу, журналів обліку чергувань за період з 01.01.2023 по 01.10.2025
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що СУ ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025062350000004 від 08 січня 2025 року, за ознаками ч. 4 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2023-2025 років лікарі медичних закладів міста Коростеня Житомирської області, за попередньою змовою, під час дії правового режиму воєнного стану, привласнили грошові кошти Державного бюджету України, в особливо великих розмірах.
Встановлено, що лікар акушер-гінеколог КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 , будучи фізичною-особою підприємцем з основним видом діяльності - спеціалізована медична практика, протягом 2023-2025 років, в особі ФОП, уклала з ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій № 0000-2M96-M000, № 1246-E123-P000, №0000-Х33Т-М000, №1143-Е124-Р000, №3908-Е124-Р000, №3908-Е124-Р000/01, №1400-E125-E000, №0460-E125-P000 згідно яких ІНФОРМАЦІЯ_5 сплачує кошти за надані медичні послуги ФОП ОСОБА_5 , що включені до програми державних гарантій медичного обслуговування населення, на підставі звітів про медичні послуги та звітів про доходи та витрати поданих до ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Крім того встановлені факти включення ФОП ОСОБА_5 до звітів про медичні послуги, медичні послуги які пацієнтам не надавались, внаслідок чого ІНФОРМАЦІЯ_5 безпідставно проводило оплату вказаних медичних послуг, а саме: перебуваючи за кордоном в періоди з 13.01.2024 по 16.02.2024, з 25.02.2024 по 23.03.2024, з 06.04.2024 по 08.06.2024, з 07.07.2024 по 01.08.2024, з 04.09.2024 по 01.11.2024, з 17.12.2024 по 14.02.2025, з 09.03.2025 по 12.04.2025, з 27.04.2025 по 07.07.2025 зазначала у звіті про те, що особисто надавала медичні послуги та вносила в електронну медичну базу інформацію, що не відповідає дійсності. Зокрема, у період перебування за кордоном, ФОП « ОСОБА_5 » подано звітність до ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо надання населенню 1877 послуг, на загальну суму 842 094 гривень.
Крім того, ОСОБА_17 (лікар з ультразвукової діагностики ФОП ОСОБА_5 ) перебуваючи за кордоном в періоди з 17.07.2024 по 25.07.2024 зазначала у звіті про те, що особисто надавала медичні послуги та вносила в електронну медичну базу інформацію, що не відповідає дійсності. Зокрема, у період перебування за кордоном, ФОП « ОСОБА_5 » подано звітність до ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо надання населенню 50 послуг, на загальну суму 37 710 гривень.
Також, ОСОБА_18 (лікар ФОП ОСОБА_5 ) перебуваючи за кордоном 05.01.2024 та в період з 22.12.2024 по 18.01.2025 зазначала у звіті про те, що особисто надавала медичні послуги та вносила в електронну медичну базу інформацію, що не відповідає дійсності. Зокрема, у період перебування за кордоном, ФОП « ОСОБА_5 » подано звітність до ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо надання населенню 337 послуг, на загальну суму 101 231 гривень.
Крім цього, медичними працівниками ФОП « ОСОБА_5 » упродовж 2024 року надано 58 949 медичних послуг. Зокрема, за розрахунками (виходячи з 22 робочих днів у місяць), середнє щоденне навантаження окремих лікарів становить від 20 до 72 послуг на день, зокрема:
- ОСОБА_16 за рік надав 19 257 медичних послуг, що становить близько 72 послуг в день.
Зокрема, встановлено, що лікарі КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), зокрема ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 офіційно перебувають у трудових відносинах із вищевказаною медичною установою, отримують заробітну плату з державного бюджету та щомісячно відображаються у табелях обліку робочого часу.
Разом із цим встановлено, що зазначені лікарі одночасно включені до штатного розпису ФОП « ОСОБА_5 ». Частина з них, а саме ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , у звітності до ІНФОРМАЦІЯ_5 не фігурують, що свідчить про їх оформлення виключно формально «для кількості», з метою відповідності вимогам ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо кадрового забезпечення та підстав укладення договорів з ІНФОРМАЦІЯ_5 . Інші, зокрема ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , систематично зазначаються у звітності ФОП « ОСОБА_5 » як лікарі, що здійснюють прийом пацієнтів. Окремо встановлено, що ОСОБА_15 та ОСОБА_7 з'явилися у звітності лише у 2025 році, кількість відображених ними медичних записів є незначною.
Крім цього, лікар ОСОБА_16 , перебуваючи на посаді у комунальному закладі охорони здоров'я, систематично здійснював професійну діяльність в інтересах ФОП « ОСОБА_5 ». Протягом одного робочого дня від його імені вносилося до системи по 50-60 функціональних досліджень, що у кілька разів перевищує середньомісячний показник виконаної роботи у комунальній лікарні. 18 серпня 2025 року, ОСОБА_16 звільнився з комунального закладу, однак встановлені факти його діяльності свідчать про можливе незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом внесення недостовірних відомостей до табелів обліку робочого часу та системи обліку медичних послуг.
Таким чином, виникають обґрунтовані сумніви щодо достовірності поданої до ІНФОРМАЦІЯ_5 звітності ФОП « ОСОБА_5 », оскільки фактична зайнятість лікарів у комунальній лікарні ставить під питання можливість їх одночасної роботи у приватному закладі. Незважаючи на це, у звітності, поданій до ІНФОРМАЦІЯ_5 , ФОП « ОСОБА_5 » відображає дані, згідно з якими вказані лікарі здійснюють прийом пацієнтів саме у ФОП, що стало підставою для нарахування та виплати бюджетних коштів.
У сукупності наведені обставини свідчать про наявність ознак подання завідомо неправдивих відомостей до документів КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до звітності ФОП « ОСОБА_5 » у ІНФОРМАЦІЯ_5 , що призвело до незаконного нарахування та виплати заробітної плати лікарям у комунальному закладі, так і до безпідставного отримання ФОП « ОСОБА_5 » бюджетного фінансування за договорами з ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Наразі у слідства виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , які сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані в якості доказів.
За приписами п.8 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних, а тому тимчасовий доступ до них має надати слідчий суддя, що і зумовлює звернення з цим клопотанням.
Слідчий в судове засідання не з'явився. Просив розгляд справи проводити у його відсутність.
Також враховуючи доводи сторони кримінального провадження про можливість знищення, пошкодження, передачу іншим особам документів, які мають значення для кримінального правопорушення, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проводиться без повідомлення представника установи де перебувають документи.
Розглянувши клопотання слідчий суддя приходить до наступного.
Одним із видів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів, що передбачено п.5 ч.2 ст.131 КПК України.
За приписами ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 132 КПК України, - застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
За приписами ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025062350000004 від 08 січня 2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що протягом 2023-2025 років лікарі медичних закладів міста Коростеня Житомирської області, за попередньою змовою, під час дії правового режиму воєнного стану, привласнили грошові кошти Державного бюджету України, в особливо великих розмірах.
Встановлено, що лікар акушер-гінеколог КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 , будучи фізичною-особою підприємцем з основним видом діяльності - спеціалізована медична практика, протягом 2023-2025 років, в особі ФОП, уклала з ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій № 0000-2M96-M000, № 1246-E123-P000, №0000-Х33Т-М000, №1143-Е124-Р000, №3908-Е124-Р000, №3908-Е124-Р000/01, №1400-E125-E000, №0460-E125-P000 згідно яких ІНФОРМАЦІЯ_5 сплачує кошти за надані медичні послуги ФОП ОСОБА_5 , що включені до програми державних гарантій медичного обслуговування населення, на підставі звітів про медичні послуги та звітів про доходи та витрати поданих до ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Крім того встановлені факти включення ФОП ОСОБА_5 до звітів про медичні послуги, медичні послуги які пацієнтам не надавались, внаслідок чого ІНФОРМАЦІЯ_5 безпідставно проводило оплату вказаних медичних послуг, а саме: перебуваючи за кордоном в періоди з 13.01.2024 по 16.02.2024, з 25.02.2024 по 23.03.2024, з 06.04.2024 по 08.06.2024, з 07.07.2024 по 01.08.2024, з 04.09.2024 по 01.11.2024, з 17.12.2024 по 14.02.2025, з 09.03.2025 по 12.04.2025, з 27.04.2025 по 07.07.2025 зазначала у звіті про те, що особисто надавала медичні послуги та вносила в електронну медичну базу інформацію, що не відповідає дійсності. Зокрема, у період перебування за кордоном, ФОП « ОСОБА_5 » подано звітність до ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо надання населенню 1877 послуг, на загальну суму 842 094 гривень.
Крім того, ОСОБА_17 (лікар з ультразвукової діагностики ФОП ОСОБА_5 ) перебуваючи за кордоном в періоди з 17.07.2024 по 25.07.2024 зазначала у звіті про те, що особисто надавала медичні послуги та вносила в електронну медичну базу інформацію, що не відповідає дійсності. Зокрема, у період перебування за кордоном, ФОП « ОСОБА_5 » подано звітність до ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо надання населенню 50 послуг, на загальну суму 37 710 гривень.
Також, ОСОБА_18 (лікар ФОП ОСОБА_5 ) перебуваючи за кордоном 05.01.2024 та в період з 22.12.2024 по 18.01.2025 зазначала у звіті про те, що особисто надавала медичні послуги та вносила в електронну медичну базу інформацію, що не відповідає дійсності. Зокрема, у період перебування за кордоном, ФОП « ОСОБА_5 » подано звітність до ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо надання населенню 337 послуг, на загальну суму 101 231 гривень.
Крім цього, медичними працівниками ФОП « ОСОБА_5 » упродовж 2024 року надано 58 949 медичних послуг. Зокрема, за розрахунками (виходячи з 22 робочих днів у місяць), середнє щоденне навантаження окремих лікарів становить від 20 до 72 послуг на день, зокрема:
- ОСОБА_16 за рік надав 19 257 медичних послуг, що становить близько 72 послуг в день.
Зокрема, встановлено, що лікарі КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), зокрема ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 офіційно перебувають у трудових відносинах із вищевказаною медичною установою, отримують заробітну плату з державного бюджету та щомісячно відображаються у табелях обліку робочого часу.
Разом із цим встановлено, що зазначені лікарі одночасно включені до штатного розпису ФОП « ОСОБА_5 ». Частина з них, а саме ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , у звітності до ІНФОРМАЦІЯ_5 не фігурують, що свідчить про їх оформлення виключно формально «для кількості», з метою відповідності вимогам ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо кадрового забезпечення та підстав укладення договорів з ІНФОРМАЦІЯ_5 . Інші, зокрема ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , систематично зазначаються у звітності ФОП « ОСОБА_5 » як лікарі, що здійснюють прийом пацієнтів. Окремо встановлено, що ОСОБА_15 та ОСОБА_7 з'явилися у звітності лише у 2025 році, кількість відображених ними медичних записів є незначною.
Крім цього, лікар ОСОБА_16 , перебуваючи на посаді у комунальному закладі охорони здоров'я, систематично здійснював професійну діяльність в інтересах ФОП « ОСОБА_5 ». Протягом одного робочого дня від його імені вносилося до системи по 50-60 функціональних досліджень, що у кілька разів перевищує середньомісячний показник виконаної роботи у комунальній лікарні. 18 серпня 2025 року, ОСОБА_16 звільнився з комунального закладу, однак встановлені факти його діяльності свідчать про можливе незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом внесення недостовірних відомостей до табелів обліку робочого часу та системи обліку медичних послуг.
Таким чином,у слідства виникають обґрунтовані сумніви щодо достовірності поданої до ІНФОРМАЦІЯ_5 звітності ФОП « ОСОБА_5 », оскільки фактична зайнятість лікарів у комунальній лікарні ставить під питання можливість їх одночасної роботи у приватному закладі. Незважаючи на це, у звітності, поданій до ІНФОРМАЦІЯ_5 , ФОП « ОСОБА_5 » відображає дані, згідно з якими вказані лікарі здійснюють прийом пацієнтів саме у ФОП, що стало підставою для нарахування та виплати бюджетних коштів.
У сукупності, наведені обставини свідчать про наявність ознак подання завідомо неправдивих відомостей до документів КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до звітності ФОП « ОСОБА_5 » у ІНФОРМАЦІЯ_5 , що могло призвести до незаконного нарахування та виплати заробітної плати лікарям у комунальному закладі, так і до безпідставного отримання ФОП « ОСОБА_5 » бюджетного фінансування за договорами з ІНФОРМАЦІЯ_5 .
За приписами п.8 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних
Згідно вимог ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, зокрема, розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і документи, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.
Отже, під час розгляду клопотання слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що:
- вказані у клопотанні документи можуть перебувати у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
- в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження №42025062350000004 від 08 січня 2025 року мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
- можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (зокрема чи перебував підозрюваний у осудному стані в момент вчинення кримінального правопорушення).
На підставі викладеного, керуючись ст.132, 159, 162-164 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого - задовільнити.
Надати слідчим СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- табелів обліку робочого часу лікарів комунальної установи ( ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ) за період з 01.01.2023 по 01.10.2025;
- наказів по особовому складу щодо прийняття на роботу, звільнення, надання відпусток, відряджень та лікарняних за період з 01.01.2023 по 01.10.2025;
- розрахунково-платіжних відомостей про нарахування та виплату заробітної плати за період з 01.01.2023 по 01.10.2025;
- бухгалтерських документів (кошторисів, відомостей про використання фонду заробітної плати, довідок про фінансування закладу за рахунок бюджетних асигнувань) за період з 01.01.2023 по 01.10.2025;
- журналів реєстрації функціональних досліджень, що велися у комунальному закладі за період з 01.01.2023 по 01.10.2025;
- журналів обліку виходу працівників на роботу, журналів обліку чергувань за період з 01.01.2023 по 01.10.2025 з можливостю ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У разі якщо вищевказані документи містяться в електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинахах , надати тимчасовіий доступ до них шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, без їх вилучення.
Строк дії цієї ухвали два місяці з дня її постановлення.
Роз'яснити службовим особам КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали суду, слідчий суддя, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених в ухвалі документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1