Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
15 жовтня 2025 року справа № 520/17659/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Григоров Д.В.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (в письмовому провадженні) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46,м. Харків,Харківська обл., Харківський р-н,61057, код ЄДРПОУ43983495) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просив:
-визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС України в Харківській області:
- № 2642399-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р.
- №2642411-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р.
- № 264212-2405-2030-UA120270000028556 від 20.11.2024р.
- № 2642398-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р.
-№197090-2405-2030-UA63120270000028556 від 27.05.2025р.
В обгрунтування позовних вимог зазначалося, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення, винесені контролюючим органом з приводу земельного податку з фізичних осіб є протиправними та такими, що порушують права та законні інтереси позивача.
Ухвалою суду від 01.08.2025р. відкрито спрощене провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач позов не визнав та надав до суду відзив на позовну заяву, згідно якого просив в задоволенні позовних вимог відмовити.
Відповідач вказував, що ГУ ДПС в Харківській області було сформовано податкові повідомлення - рішення за 2023-2025 роки та направлено на адресу позивача з урахуванням витягу з нормативної грошової оцінки, який було надано позивачем до контролюючого органу. Відтак, при прийнятті податкових повідомлень-рішень, відповідач діяв у порядку, на підставі та в межах повноважень, визначених чинним законодавством України.
Ухвалою суду від 21.08.2025р. провадження у справі закрито в частині позовних вимог про скасування податкових повідомлень - рішень від 20.11.2024 № 2642412-2405-2030- UA63120270000028556 на суму 341 191,57 грн., від 20.11.2024 № 2642398-2405-2030- UA63120270000028556 на суму 89 419,52 грн., від 27.05.2025 № 2197090-2405-2030- UA63120270000028556 на суму 101 527,83 грн. в зв'язку з їх скасуванням контролюючим органом.
Позивач надав до суду відповідь на відзив на позовну заяву, згідно якого підтвердив раніше викладену позицію та просив позовні вимоги задовольнити в частині скасування податкових повідомлень-рішень: №2642399-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р., щодо нарахування ОСОБА_1 податкового зобов'язання з земельного податку з фізичних осіб за 2020р. у розмірі 99038,15грн. (дев'яносто дев'ять тисяч тридцять вісім гривень 15 копійок); №2642411-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р., щодо нарахування ОСОБА_1 податкового зобов'язання з земельного податку з фізичних осіб за 2021р. у розмірі 270507,17грн. (двісті сімдесят тисяч п'ятсот сім гривень 17 копійок).
У період з 06.10.2025р. по 10.10.2025р. суддя Григоров Д.В. перебував у щорічній відпустці.
Дослідивши матеріали справи та надані сторонами процесу пояснення, суд встановив наступні обставини.
За наявними у справі доказами позивач є власником земельної ділянки площею 0,1696 га., кадастровий номер 6310137500:02:043:005, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Обчислюючи позивачу податкове зобов'язання з земельного податку з фізичних осіб за вище зазначену земельну ділянку площею 1696 кв.м, контролюючий орган здійснив розрахунок суми земельного податку відповідно до Методики розрахунку грошової оцінки окремої земельної ділянки для нарахування земельного податку за 2020 рік у розмірі 99 038,15 грн.,= (639,78*2,77*1696*3)*3%*366*134; де 639,78 грн., - базова вартість одного квадратного метра; 2,77 - зональний коефіцієнт, який характеризує містобудівну цінність території у межах населеного пункту (Км2); - 1696 кв.м - площа земельної ділянки; 3 - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф); 3 % - ставка земельного податку; 134 - кількість днів користування земельною ділянкою.
Внаслідок цього контролюючий орган ухвалив оскаржувані в цій справі податкові повідомлення-рішення: №2642399-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р., щодо нарахування земельного податку фізичних осіб за 2020р. у розмірі 99038,15грн. та №2642411-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р., щодо нарахування земельного податку фізичних осіб за 2021р. у розмірі 270507,17грн.
При цьому контролюючий орган виходив з того, що позивач є власником земельної ділянки, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 0,1696 га, кадастровий номер 6310137500:02:043:0005 від 01.01.2018 року.
Відповідач вказував на те, що рішенням 25 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 27.02.2019 №1474/19 затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.20218 року. Відповідно до п. 2 цього рішення нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2018 застосовується з 01.01.2020 року. Відповідно Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2018 базова вартість одного квадратного метра земель м. Харкова становить 639, 78 гривень, яка починає діяти з 01.01.2020 року.
Постановою КМУ від 01.07.2022 № 753 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок» внесено зміни до методики розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок, отже, витяг з нормативно грошової оцінки земельних ділянок від 20.05.2025 № 9963775682025, наданий ОСОБА_1 , не може бути використаний для розрахунку земельного податку за 2019-2021 роки.
Відповідно до п.1.1, п. 1.2 додатку 2 рішення 11 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 22.02.17 № 542/17 «Про місцеві податки і збори у м. Харкові» (в редакції рішення 23 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 28.11.2018 № 1284/48) ставка земельного податку за земельні ділянки, відносно яких відсутня довідка (витяг) про розмір нормативно грошової оцінки земельної ділянки розраховується у відсотках від добутку базової вартості одного квадратного метра земель в м. Харкові, помноженої на коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (КФ), та на зональний коефіцієнт, який характеризує містобудівну цінність території в межах населеного пункту (економіко-планувальні зони) (Км2), з 1 метр квадратний бази оподаткування.
Зазначені обставини сторонами визнаються.
Вирішуючи спір, суд зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Відносини, що виникають у сфері справляння плати за землю, регулюються Податковим кодексом України.
Згідно підпункту 14.1.74 пункту 14.1 статті 14 ПК України земельна ділянка - частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, цільовим (господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами.
Цільове призначення земельної ділянки - використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку (підпункт 14.1.261 пункту 14.1 статті 14 ПК України).
Плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (підпункт 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 ПК України).
Відповідно до підпункту 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 ПК України земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки і землекористувач, у тому числі орендар (ст.ст. 269, 270 ПК України).
Базою оподаткування, у відповідності до пункту 271.1 статті 271 ПК України, є:
- нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Відповідно до п. 271.2 ст. 271 ПК України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
За приписами п. 274.1 ст. 274 ПК України ставка податку за земельні ділянки, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь
- не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від нормативної грошової оцінки одиниці, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Ставка земельного податку за земельні ділянки, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), нормативну грошову оцінку яких не проведено, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від нормативної грошової оцінки площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області (п.277.1 ст. 277 ПК України).
Згідно з пунктом 284.1 статті 284 ПК України ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування.
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (пункт 285.1статті 285 ПК України).
Відповідно до положень пункту 286.1 статті 286 ПК України підставою для нарахування земельного податку є: а) дані державного земельного кадастру: б) дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно: в) дані державних актів, якими посвідчено право власності або право постійного користування земельною ділянкою (державні акти на землю); г) дані сертифікатів на право на земельні частки (паї); ґ) рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв); д) дані інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, право на земельні частки (паї); е) дані Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначеного у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Положеннями пункту 286.5 статті 286 ПК України передбачено, що нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку.
У разі переходу права власності на земельну ділянку або права на земельну частку (пай) від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності (абз. 3 п. 286.5 ст. 286 ПК України).
Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок (п. 289.1 ст. 289 ПК України).
Відповідно до п. 289.2 ст. 289 ПК України Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), на який індексується нормативна грошова оцінка земель і земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: Кі = 1:100, де І - індекс споживчих цін за попередній рік. У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, зазначеної в технічній документації з нормативної грошової оцінки земель та земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель (п. 289.3 ст. 289 ПК України).
Таким Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).
Рішенням 25 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 27.02.2019 року №1474/19 була затверджена «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2018 року», яка відповідно до пункту 2 цього рішення застосовується з 01.01.2020 року.
Відповідно до Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2018 базова вартість одного квадратного метра земель міста Харкова станом на 01.01.2018 становить 639,78 гривень і підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України (п. 1.4 розділу 2 Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2018 року, затвердженого рішенням 32 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 18.12.2019 року №1908/19).
Водночас, відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу XX «Перехідні положення» ПК України індекс споживчих цін за 2017-2020 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.
Отже, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2017- 2020 роки становить 1,0 та відповідно до приписів ст. 289 ПК України підлягає застосуванню для визначення розміру земельного податку за 2020-2021р.р - податковому періоді за оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням.
Разом з тим, рішенням 11 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 22.02.2017 року №542/17 «Про місцеві податки і збори у місті Харкові» (в редакції рішення 23 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 28.11.2018 року №1284/18) (далі також - рішення Харківської міської ради від 22.02.2017 року №542/17) встановлено ставки земельного податку за земельні ділянки, відносно яких відсутня довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Так, згідно абзацу другого пункту 1.1 додатку 2 до рішення Харківської міської ради від 22.02.2017 року №542/17 ставка земельного податку за земельні ділянки, відносно яких відсутня довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, становить 3 відсотки від добутку базової вартості одного квадратного метра земель міста Харкова, помноженої на коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо) (Кф), та на зональний коефіцієнт, який характеризує містобудівну цінність території в межах населеного пункту (економіко- планувальної зони) (Км2), за 1 квадратний метр бази оподаткування.
Інформація щодо застосування зональних коефіцієнтів (Км2) та опис меж економіко- планувальних зон м. Харкова визначена в «Технічній документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2018», що затверджена рішенням Харківської міської ради від 27.02.2019 року №1474/19.
Слід зауважити, що за даними контролюючого органу, які наведені в розрахунках суми земельного податку по вищевказаним податковим повідомленням-рішенням, земельна ділянка кадастровий номер 6310137500:02:043:0005 віднесена до меж економіко-планувальної зони - код зони 7522, із значенням зонального коефіцієнта (Км2) - 2,77, що не заперечується позивачем.
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 року №489, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2016року за №1647/29777, було затверджено Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який набрав чинності з дня його офіційного опублікування і застосовувався з 01.01.2017 року по 06.05.2023 року.
Згідно пункту 5 розділу II Порядку №489 коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), встановлюється на підставі Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 року №548, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 року за№1011/18306 (Додаток 1 Порядку №489).
Відповідно до положень Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року №1051, відомості про цільове призначення земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру на підставі документації із землеустрою.
Таким чином, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується у розмірі визначеному в Додатку 1 до Порядку №489 на підставі відомостей Державного земельного кадастру про цільове призначення земельної ділянки.
Водночас, для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 3,0. Так само, у разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), також застосовується із значенням 3,0 (Примітки 1 та 2 Додатку 1 до Порядку №489, із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.03.2018 року №162, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.04.2018 року за №432/31884).
Необхідно зазначити, що згідно з даними Державного земельного кадастру та Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 221069604 від 20.08.2020р., цільове призначення земельної ділянки кадастровий номер 6310137500:02:043:0005 - 12.04 «Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства» (категорія земель: Землі транспорту), що у відповідності до Додатку 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 року №489, відповідає значенню коефіцієнта, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) - «1» (один).
Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 221069604 від 20.08.2020р., земельна ділянка, кадастровий номер 6310137500:02:043:0005, на праві приватної власності належить з 20.08.2020 року ОСОБА_1 , що відповідно до приписів абз. 3 п. 286.5 ст. 286 ПК України є періодом оподаткування 5 місяців за 2020 рік по податковому повідомленню-рішенню №2642399-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р.
Таким чином, за податковим повідомленням - рішенням ГУ ДПС у Харківській області №2642399-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р., відповідачем в частині визначення ОСОБА_1 податкового зобов'язання з земельного податку за 2020 рік на суму 99038,15грн. невірно застосовано коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), із зазначенням «3», замість вірного - «1» та невірно визначено період оподаткування в 134 дні (з 20.80.2020 року по 31.12.2020 року), замість вірно - «5» місяців, оскільки відповідно до п. 286.5 ст. 286 ПК України у разі переходу права власності на земельну ділянку або права на земельну частку (пай) від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.
Так само, за податковим повідомленням - рішенням ГУ ДПС у Харківській області №2642411-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р., контролюючим органом в частині визначення ОСОБА_1 податкового зобов'язання з земельного податку за 2021 рік на суму 270507,17грн. невірно застосовано коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), із зазначенням «3», замість вірного - «1».
За приписами ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням вищевикладеного відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів законності оскаржуваних податкових повідомлень- рішень, у зв'язку з чим позовні вимоги про їх скасування підлягають задоволенню.
Судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача відповідно до положень ч.1 ст. 139 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 241-247, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати повністю податкові повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Харківській області:
· №2642399-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р. про нарахування ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) податкового зобов'язання з земельного податку з фізичних осіб за 2020р. у розмірі 99038,15грн. (дев'яносто дев'ять тисяч тридцять вісім гривень 15 копійок);
·№2642411-2405-2030-UA63120270000028556 від 20.11.2024р. про нарахування ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) податкового боргу з земельного податку з фізичних осіб за 2021р. у розмірі 270507,17грн. (двісті сімдесят тисяч п'ятсот сім гривень 17 копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ : 43983495) на користь ОСОБА_1 3186410159) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 9026,84 грн. (дев'ять тисяч двадцять шість гривень) 84 коп.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Д.В. Григоров