Рішення від 15.10.2025 по справі 398/5517/25

Справа №: 398/5517/25

провадження №: 2/398/3201/25

РІШЕННЯ

Іменем України

"15" жовтня 2025 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:

головуючої судді Сердюк Н.В.,

з участю секретаря судового засідання Остапенко А.О.,

розглянувши за відсутності сторін у відкритому судовому засіданні в приміщенні Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою представника позивача ОСОБА_1 , поданою в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

28.08.2025 року до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшла позовна заява представника позивача ОСОБА_1 , подана в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу.

В обгрунтування доводів заяви зазначено, що 09.08.2014 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 укладено шлюб; від шлюбу є двоє неповнолітніх дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; через різні погляди на життя та майбутнє відсутнє взаєморозуміння, спільне господарство не ведуть, шлюб носить формальний характер, у зв'язку з чим подальше збереження сім'ї стало неможливим; подальше збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, а тому просить його розірвати.

Ухвалою судді 25.09.2025 року відкрито спрощене провадження по справі та призначено судовий розгляд, про що належним чином повідомлені учасники справи.

Позивачка в судове засідання не з'явилася, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, на задоволенні позовних вимог наполягає.

Відповідач в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає.

Відповідно до частини 2 статті 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши подані сторонами докази, суд приходить до наступних висновків.

Сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 09.08.2014 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Олександрії реєстраційної служби Олександрійського міськрайонного управління юстиції у Кіровоградській області), актовий запис №264.

Згідно зі статтею 24 Сімейного кодексу України (далі - СК України) шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає статті 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.

Частинами 3, 4 статті 56 СК України передбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.

Згідно статті 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Оскільки позивач наполягає на розірванні шлюбу, то відповідно відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим.

Згідно зі статті 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд (ч. 4 ст. 206 ЦПК України).

Судом встановлено, що шлюбно-сімейні відносини сторонами не підтримуються, шлюб між сторонами фактично розпався, а сім'я носить формальний характер, позивач наполягає на розірванні шлюбу, а тому суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу є неможливим, оскільки буде суперечити інтересам кожної із сторін, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.

Витрати зі сплати судового збору необхідно залишити за позивачем на підставі його заяви.

Керуючись ст.ст.12,13,81,259,263,264,265,282 ЦПК України, ст.ст.105,110,112 СК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про розірвання шлюбу, задовольнити.

Розірвати шлюб укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , зареєстрований 09.08.2014 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Олександрії реєстраційної служби Олександрійського міськрайонного управління юстиції у Кіровоградській області, актовий запис №264.

Після розірвання шлюбу прізвище позивачки залишити без змін.

Роз'яснити сторонам, що шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлено 15.10.2025 року.

Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (адреса місця проживання, зареєстрована у встановленому законом порядку: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (адреса місця проживання, зареєстрована у встановленому законом порядку: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ).

Головуюча суддя Сердюк Н.В.

Попередній документ
131041301
Наступний документ
131041304
Інформація про рішення:
№ рішення: 131041303
№ справи: 398/5517/25
Дата рішення: 15.10.2025
Дата публікації: 20.10.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (15.10.2025)
Дата надходження: 28.08.2025
Предмет позову: розірвання шлюбу
Розклад засідань:
15.10.2025 09:30 Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області