Рішення від 15.10.2025 по справі 386/1713/25

Справа № 386/1713/25

Провадження № 2/386/679/25

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

15 жовтня 2025 року

Голованівський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Червоненка Д.В.,

за участю секретаря судового засідання Онуфрак В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Голованівськ Кіровоградської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Універсал банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача за довіреністю Мєшнік К.І. звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача заборгованості за договором про надання банківських послуг «Monobank» від 01.09.2021 року, яка станом на 04.06.2025 року складає 46166,25 грн., в обґрунтування якого зазначив, що monobank - це мобільний банк в рамках якого відкриваються поточні рахунки клієнтам (фізичним особам), спеціальним платіжним засобом яких є платіжні картки monobank. Особливістю цього проекту є те, що банківське обслуговування здійснюється дистанційно, без відділень.

01.09.2021року відповідач ОСОБА_1 встановив мобільний додаток monobank, що дозволило надавати банківські послуги через смартфон, у зв'язку з чим підписав анкету-заяву до договору про надання банківських послуг від 01.09.2021 року шляхом застосування цифрового власноручного підпису. Положеннями анкети-заяви визначено, що анкета-заява разом з умовами та правилами обслуговування фізичних осіб, таблицею обчислення вартості кредиту та паспортом споживчого кредиту складає договір про надання банківських послуг. Відповідач підтвердив, що ознайомилася та отримав примірники у мобільному додатку вказаних документів, що складають договір та зобов'язався виконувати його умови. На підставі укладеного договору відповідач отримав кредит в розмірі 20000,00 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на поточний рахунок, спеціальним платіжним засобом якого є платіжна картка. У зв'язку з порушенням відповідачем взятих на себе кредитних зобов'язань, станом на 04.06.2025 року утворилася заборгованість, в загальній сумі 20176 грн. 34 коп., яка складається із: загального залишку заборгованості за наданим кредитом (тілом кредиту) в сумі 46166,25 грн.; заборгованості за пенею та порушенням грошового зобов'язання 0 грн. 00 коп. Просить заявлені позовні вимоги про стягнення заборгованості у зазначеній вище сумі і судових витрат задовольнити в повному обсязі.

В судове засідання представник АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, не заперечує проти винесення заочного рішення.

Відповідач в судове засідання не з'явилась з невідомих суду причин, хоча про день, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.

За таких обставин суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника позивача та відповідача на підставі наявних у справі доказів та ухвалити заочне рішення, відповідно до положень ст.ст. 280 282 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Статтями 526, 530 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ч. 1 ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Згідно із ст.1054, ч.2 ст.1050 ЦК України якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позичкодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилась, та сплати процентів, належних йому.

Судом встановлено, що 01.09.2021 року ОСОБА_1 звернувся до банку з метою отримання банківських послуг, у зв'язку з чим підписав анкету-заяву до договору про надання банківських послуг від 01.09.2021 року та погодився, що вказана заява разом з Умовами та правилами надання банківських послуг та Тарифами складає договір про надання банківських послуг.

Згідно заяви відповідач отримав кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту в розмірі 20000,00 грн. на поточний рахунок, спеціальним платіжним засобом якого є платіжна картка НОМЕР_1 .

Відповідач не надав своєчасно Банку грошові кошти для погашення заборгованості за Кредитом, відсотками а також іншими витратами відповідно до умов Договору (не сплатив щомісячні мінімальні платежі), що має відображення у Розрахунку за Договором.

Відповідач на підставі п. 5.11 Розділу ІІ Умов зобов'язався щомісяця сплачувати щомісячний мінімальний платіж в розмірі та термін, зазначений в Мобільному додатку. При несплаті щомісячного мінімального платежу Клієнт повинен сплатити штраф за несплату щомісячного мінімального платежу згідно з Тарифами.

З розрахунку заборгованості за договором № б/н від 01.09.2021 року, укладеного між банком та ОСОБА_1 вбачається, що станом на 04.06.2025 року відповідач має перед позивачем заборгованість в загальній сумі 46166,25 грн., яка складається із: загального залишку заборгованості за наданим кредитом (тілом кредиту) в сумі 46166, 25 грн., заборгованості за пенею в загальній сумі 0 грн. 00 коп., заборгованості за порушення грошового зобов'язання 0 грн. 00 коп.

Враховуючи, що відповідач свої зобов'язання за кредитним договором № б/н від 01.09.2021 року не виконує, внаслідок чого має наведену заборгованість, суд вважає позовні вимоги підставними та таким, що підлягають задоволенню.

Згідно ст. 141 ЦПК України стягненню з відповідача на користь позивача підлягають судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 3028,00 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 12, 19, 23, 81, 83, 89, 141, 258, 259, 263-265, 280-282, 284 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити..

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Універсал Банк» заборгованість за договором про надання банківських послуг «Monobank» від 01.09.2021 року станом на 04.06.2025 року у розмірі 46166, 25 грн. та судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 3028,00 грн., а всього 49194 грн. (сорок дев'ять тисяч сто дев'яносто чотири) 25 копійки.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку до Кропивницького апеляційного суду через Голованівський районний суд Кіровоградської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя: Д. В. Червоненко

Попередній документ
131041082
Наступний документ
131041084
Інформація про рішення:
№ рішення: 131041083
№ справи: 386/1713/25
Дата рішення: 15.10.2025
Дата публікації: 20.10.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Голованівський районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (15.10.2025)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 16.09.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
15.10.2025 11:00 Голованівський районний суд Кіровоградської області