Справа № 591/11695/25 Провадження № 3/591/3499/25
16 жовтня 2025 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Ковтун О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від ВЧ НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродж. м. Одеса, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст.172-20 КУпАП,
встановив:
До Зарічного районного суду м. Суми 14.10.2025 від ВЧ НОМЕР_1 надійшов протокол про адміністративне правопорушення №750 від 02.10.2025 з доданими матеріалами.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 02.10.2025 близько 12.00 год. у «Диспансері радіаційного захисту населення» м. Суми з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: стійкий запах алкоголю, порушення координації рухів, був виявлений штаб-сержант ОСОБА_1 , який перебував там на стаціонарному лікуванні. Від проходження огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння у КНП СОР «ОКМЦСНЗ» відмовився. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується, зокрема, питання чи належить до компетенції розгляд даної справи (п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП).
Відповідно ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Альтернативна підсудність для розгляду протоколу за ч. 3 ст.172-20 не передбачена.
Разом з тим, місцем вчинення адміністративного правопорушення є місцезнаходження КНП СОР «Сумський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення», який знаходиться за адресою: м. Суми, пл. Троїцька, 14, що не належить до територіальної юрисдикції Зарічного районного суду м. Суми.
Питання передачі справи про адміністративне правопорушення до іншого суду не врегульовано нормами КУпАП.
З огляду на законодавство України, у випадках, коли положення адміністративного законодавства не регулюють або неоднозначно регулюють питання судового провадження, то застосовуються основні засади (принципи) судочинства України, передбачені ст. 129 Конституції України, розділі I Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших нормативно-правових актах.
Зазначені положення узгоджуються і з усталеною судовою практикою ЄСПЛ, який у своїх численних рішеннях неодноразово констатував, що норми КУпАП носять карний кримінально-правовий характер, а справи про адміністративні правопорушення за своєю суттю є кримінальними, тому адміністративні правопорушення підпадають під гарантії ст. 6 Конвенції (п.п.21-22 рішення від 15.05.2008 у справі «Надточій проти України»).
Згідно ч.2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції.
Враховуючи викладене, справа про адміністративне правопорушення підлягає направленню до Сумського апеляційного суду для визначення підсудності.
Керуючись ст. 276, 278 КУпАП, ст. 34 КПК України,
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.172-20 КУпАП, відносно ОСОБА_1 направити до Сумського апеляційного суду для визначення підсудності.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Ковтун