Ухвала від 09.09.2025 по справі 925/747/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"09" вересня 2025 р. Черкаси справа №925/747/23

Вх.суду № 11780/25 від 12.08.2025

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Руденко К.О.,

у судове засідання не з'явились: ліквідатор банкрута, представники від Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях, Державної податкової служби України у особі її філії, Головного управління ДПС у Черкаській області, Черкаської міської ради, Виконавчого комітету Черкаської міської ради, Черкаської окружної прокуратури,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання від 11.08.2025 №02-57/86

заявника, боржника у особі ліквідатора банкрута,

про витребування доказів у Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях

у справі за заявою

ініціюючого кредитора, Державної податкової служби України у особі її філії, Головного управління ДПС у Черкаській області,

до боржника, Командитного товариства "Леонід",

про банкрутство юридичної особи,

УСТАНОВИВ:

1. Боржником у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Іванюка О.М., подано клопотання від 11.08.2025 №02-57/86 з вимогами:

1) витребувати у Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (вул.Ботанічна, буд.24, м.Вінниця, 21010, ідентифікаційний код 45400935) (далі - Розпорядник інформації) наступне:

письмові відомості про те, до якого часу (число, місяць, рік) наступні транспортні засоби були зареєстровані за КТ "Леонід": 1) Марка: PEUGEOT, модель: 407 SRCONFORT, об'єм двигуна: 1.6HDI 1560, рік випуску: 2004, колір: чорний, № двиг. НОМЕР_1 , №куз. НОМЕР_2 , свідоцтво: НОМЕР_3 від 09.09.2011, номерний знак: НОМЕР_4 ; 2) Марка: TOYOTA, модель: RAV 4, об'єм двигуна: 1998, рік випуску: 2006, колір: чорний, № двиг. НОМЕР_5 , № куз. НОМЕР_6 , свідоцтво: НОМЕР_7 від 09.09.2011 р., номерний знак: НОМЕР_8 ; 3) Марка: NISSAN, модель: PRIMERA, об'єм двигуна: 1.6 1597, рік випуску: 2005, колір: сірий, № двиг. НОМЕР_9 , № куз. НОМЕР_10 , свідоцтво: НОМЕР_11 від 13.06.2007, номерний знак: НОМЕР_12 ;

копії документів, на підставі яких КТ «Леонід» здійснювало зняття з обліку / перереєстрацію транспортних засобів на нових власників та копії документів на підставі яких здійснювалася реєстрація/перереєстрація транспортних засобів КТ "Леонід" на інших осіб;

надати облікову картку по кожному транспортному засобу, з відомостями щодо всіх власників транспортних засобів після КТ "Леонід".

2) зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях витребувану інформацію (відомості) та документи направити ліквідатору КТ "Леонід" - арбітражному керуючому Іванюку Олександру Миколайовичу на поштову адресу а/с 707, м.Черкаси, 18003;

3) уповноважити ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича на отримання витребуваних судом документів та інформації (відомостей).

2. Ліквідатор банкрута у клопотанні від 11.08.2025 №02-57/86 на обгрунтування заявленої вимоги пояснив,

що звернувся до Розпорядника інформації із запитом від 11.10.2023 №02-57/2068, у якому просив надати йому перелік всіх транспортних засобів, які були зареєстровані за боржником згідно АІПС "Автомобіль" чи інших державних систем-реєстрів (інформацію надати у вигляді журналу карток); письмову інформацію про наявність транспортних засобів, зареєстрованих за боржником станом на день надання відповіді на запит; облікові картки по кожному транспортному засобу, який зареєстрований за боржником станом на день надання відповіді на запит; облікові картки по кожному транспортному засобу, який був знятий з обліку та зареєстрований на інших осіб (у вигляді облікових карток з відомостями про теперішнього власника); копії документів, на підставі яких здійснювалася реєстрація/перереєстрація транспортних засобів належних боржнику на теперішніх власників;

що згідно з відповіддю від 30.11.2023 №31/23-2595 Розпорядник інформації частково надав запитувані відомості, у наданні ж інформації про теперішніх власників транспортних засобів, а також копій документів відмовив з посиланням на Закон України "Про захист персональних даних".

3. Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про дату і час розгляду справи, однак участі своїх повноважних представників у судовому засіданні не забезпечили, про причини неявки до суду не повідомили.

Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв'язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з'явились.

4. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства

Відповідно до ст.233 ГПК України у судовому засіданні приєднано до матеріалів справи вступну та резолютивну частини судового рішення.

5. Дослідивши наявні у справі докази суд установив наступні обставини.

08.08.2023 ухвалою суду відкрито провадження у справі про банкрутство боржника.

28.12.2023 постановою суду боржника визнано банкрутом.

11.10.2023 за №02-57/2068 ліквідатор банкрута звернувся до Розпорядника інформації із запитом, у якому просив надати: "перелік всіх транспортних засобів які були зареєстровані за боржником згідно АІПС "Автомобіль" чи інших державних систем-реєстрів (інформацію надати у вигляді журналу карток); письмову інформацію про наявність транспортних засобів, зареєстрованих за боржником станом на день надання відповіді на запит; облікові картки по кожному транспортному засобу, який зареєстрований за боржником станом на день надання відповіді на запит; облікові картки по кожному транспортному засобу, який був знятий з обліку та зареєстрований на інших осіб (у вигляді облікових карток з відомостями про теперішнього власника); копії документів, на підставі яких здійснювалася реєстрація/перереєстрація транспортних засобів належних боржнику на теперішніх власників"

30.11.2023 №31/23-2595 Розпорядник інформації направив ліквідатору банкрута копію журналу карток реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку транспортних засобів боржника, повідомив, що станом на 29.11.2023 за боржником зареєстрований транспортний засіб Chevrolet Niva, 2007 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_13 та додав копії відповідних облікових карток; зазначив, що відповідно до ст.14 Закону України "Про захист персональних даних" поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб'єкта персональних даних; поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини; що у зв'язку з цим, "відомості про теперішніх власників що знаходяться в облікових картках транспортних засобів захищені Законом України "Про захист персональних даних"

12.08.2025 за вх.№11780/25 до суду надійшло клопотання, що розглядається.

6. При вирішенні спору судом застосовано наступні норми законодавства.

Відповідно до Господарського процесуального кодексу України:

ч.6 ст.12. Господарські суди розглядають справи про банкрутство (неплатоспроможність) у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Кодексом України з процедур банкрутства";

ч.1 ст.73. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи;

Відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства:

ч.1 ст.2. Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом;

п.1, 5 ч.1 ст.12. Арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до суду у випадках, передбачених цим Кодексом; звертатися із запитами арбітражного керуючого, у тому числі щодо отримання копій документів, до (...) фізичних осіб;

ч.8 ст.12. Під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення.

ч.1-3 ст.12№. Запит арбітражного керуючого - це письмове або у формі електронного документа звернення арбітражного керуючого, призначеного господарським судом розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реструктуризацією, керуючим реалізацією, до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань, фізичних осіб про надання інформації, копій документів, необхідних арбітражному керуючому для здійснення повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) щодо боржника, а також членів сім'ї боржника - фізичних осіб, визначених абзацом другим частини п'ятої статті 116 цього Кодексу, стосовно якого арбітражний керуючий здійснює повноваження розпорядника майна керуючого санацією, ліквідатора, керуючого реструктуризацію або керуючого реалізацією.

Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об'єднань, фізичні особи, яким направлено запит арбітражного керуючого, зобов'язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати арбітражному керуючому відповідну інформацію, у тому числі таку, що становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг або емітента електронних грошей, крім таємної та/або службової інформації та копій документів, у яких міститься таємна та/або службова інформація, копії документів.

Відмова в наданні інформації на запит арбітражного керуючого, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації тягнуть за собою відповідальність згідно із законом, крім випадків відмови в наданні таємної та/або службової інформації;

ч.1 ст.61. Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: (...) аналізує фінансовий стан банкрута (...); заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості (...); вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб (...).

Згідно із Законом України "Про інформацію:

ст.1. (...) документ - матеріальний носій, що містить інформацію, основними функціями якого є її збереження та передавання у часі та просторі (...) інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді (...);

ст.5. Кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів (...);

абз.2 ч.1 ст.11. Кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом;

ч.2 ст.20. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом;

ч.1,3 ст.21. Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюються законами.

Згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації"

п.2 ч.1 ст.10. Кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.

Відповідно до ст.1, 5, 6, 9, 10, 19, 22 цього Закону: таємна інформація - інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі; таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю; порядок доступу до таємної інформації регулюється цим Законом та спеціальними законами; інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо немає законних підстав для обмеження у доступі до такої інформації, які існували раніше; обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ; кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається; розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов'язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом; відмова особі в доступі до інформації про неї, приховування, незаконне збирання, використання, зберігання чи поширення інформації можуть бути оскаржені; розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідно до Порядку надання фізичним та юридичним особам інформації з Єдиного державного реєстру транспортних засобів стосовно зареєстрованих транспортних засобів, належних користувачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №260 "Деякі питання надання інформації про зареєстровані транспортні засоби, їх власників та належних користувачів":

у розділі "Загальні питання":

п.1. Цей Порядок визначає механізм надання фізичним та юридичним особам інформації з Єдиного державного реєстру транспортних засобів (далі - Реєстр) стосовно зареєстрованих транспортних засобів, належних користувачів;

п.2. Відомості з Реєстру надаються: 1) в паперовій формі - територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - уповноважений орган МВС) у вигляді витягу з Реєстру; 2) в електронній формі: у форматі витягу з Реєстру або в іншому форматі, визначеному в договорі між адміністратором Реєстру та юридичною особою, в установленому законодавством порядку; програмними засобами ведення Реєстру у форматі витягу з нього через офіційний веб-сайт МВС;

п.4. Витяг з Реєстру надається на запит будь-якої фізичної або юридичної особи за умови ідентифікації такої особи. Відомості з Реєстру про належного користувача транспортного засобу надаються фізичній чи юридичній особі, за якою такий транспортний засіб зареєстрований (уповноваженій нею особі), особі, якій видано тимчасовий реєстраційний талон, належному користувачу;

п.5. Запит про надання витягу з Реєстру подається незалежно від місця реєстрації фізичної або юридичної особи;

п.8. (...) За надання відомостей з Реєстру про належних користувачів транспортних засобів, які зареєстровані за фізичною чи юридичною особою, плата не справляється. У такому разі під відомостями мається на увазі інформація про прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дату народження належного користувача (або назву юридичної особи, її ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України), серію і номер виданого належному користувачеві тимчасового реєстраційного талона (...);

п.9. Подання запиту про надання витягу з Реєстру є підтвердженням згоди особи, яка звернулася з таким запитом, на надання власнику чи іншому правоволодільцю транспортного засобу інформації про прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) такої особи та зміст запиту;

у розділі "Надання відомостей з Реєстру в паперовій формі"

п.15. У запиті про надання витягу з Реєстру зазначається щонайменше один з таких основних критеріїв пошуку відповідно до обраного виду запиту: 1) про зареєстровані за юридичною особою транспортні засоби: повне найменування юридичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код згідно з ЄДРПОУ); 2) про зареєстровані за фізичною особою транспортні засоби: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) власника та дата його народження (у разі наявності інформації про дату народження); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта власника (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта); 3) про транспортний засіб - ідентифікаційний номер (VIN) запитуваного транспортного засобу; 4) про належного користувача: номерний знак відповідного транспортного засобу; прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) власника транспортного засобу та дата його народження (у разі наявності інформації про дату народження); марка та модель транспортного засобу. З метою уточнення змісту запиту або конкретизації відомостей, що запитуються, у запиті можуть зазначатися інші критерії пошуку, передбачені затвердженою формою запиту.

Відповідно до постанови Вищого адміністративного суду України від 29.09.2016 №10 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації":

До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження, відомості про її майновий стан та інші персональні дані.

Відносини щодо внесення і розгляду адвокатського запиту врегульовано статтею 24 Закону України від 5 липня 2012 року № 5076-VI “Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Зокрема, цією статтею Закону детально регламентовано перелік адресатів, до яких може бути направлено адвокатський запит, вимоги до такого запиту, питання строків розгляду адвокатських запитів та порядку відшкодування витрат, а тому відповідні положення Закону № 2939-VІ не поширюються на відносини між адвокатом та розпорядником інформації.

Виходячи з положень частини першої статті 7 Закону України "Про доступ до публічної інформації", частини другої статті 21 Закону України "Про інформацію" та статті 32 Конституції України конфіденційна інформація може поширюватись у таких випадках:

коли закон дозволяє певним суб'єктам отримувати та використовувати конфіденційну інформацію без згоди особи. У таких випадках суб'єкт діє на виконання установлених повноважень та для досягнення визначеної мети (наприклад, отримання конфіденційної інформації в ході оперативно-розшукової діяльності або в ході проведення досудового слідства) і поширення конфіденційної інформації обмежується положеннями закону;

коли розголошення конфіденційної інформації відповідає суспільному інтересу і право громадськості знати цю інформацію переважає шкоду, яку може бути завдано особі поширенням її конфіденційної інформації. Таке поширення здійснюється відповідно до статті 29 Закону України “Про інформацію» після застосування "трискладового тесту".

Розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини (частина друга статті 7 Закону України "Про доступ до публічної інформації").

Ці положення узгоджуються з положеннями частини другої статті 32 Конституції України, відповідно до якої не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Умови, за яких можливо поширити конфіденційну інформацію, також передбачені частиною першою статті 29 Закону України “Про інформацію», відповідно до якої інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення.

Вбачається, що з урахуванням положень частини другої статті 7 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та частини другої статті 32 Конституції України суспільними інтересами (інтерес громадськості), у яких конфіденційна інформація може бути поширена, є лише інтереси національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Вимога частини першої статті 29 Закону України “Про інформацію» щодо встановлення переваги потенційної шкоди від поширення конфіденційної інформації над правом громадськості знати її відображає принцип пропорційності обмеження права, який є аспектом принципу верховенства права, передбаченого статтею 8 Конституції України і через призму якого досліджується правомірність будь-якого обмеження права, в тому числі права на отримання інформації.

Такий підхід також відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (статті 8) та практиці Європейського суду з прав людини, відповідно до яких втручання у право на приватність особи можливе, якщо воно ґрунтується на законі, переслідує легітимну мету та є необхідним у демократичному суспільстві.

Аналіз вказаних положень законів свідчить, що розпорядник повинен застосовувати "трискладовий тест" - вимоги, передбачені частиною другою статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", - з урахуванням особливостей вищевказаних положень. Застосування “трискладового тесту» в такому разі повинно здійснюватись таким чином:

1) встановлення відповідності обмеження доступу до запитуваної конфіденційної інформації одному із захищених інтересів (у справах щодо надання конфіденційної інформації, як правило, такими інтересами є захист репутації або прав інших людей, запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно);

2) встановлення можливості завдання істотної шкоди цим інтересам;

3) порівняння цієї потенційної шкоди з правом громадськості знати цю інформацію в інтересах національної безпеки, економічного добробуту чи прав людини. Якщо ця шкода не переважає суспільний інтерес в доступі до інформації, то конфіденційна інформація може бути розголошена і доступ до неї не може бути обмежений.

Таким чином, відмова у наданні інформації є обґрунтованою у разі, якщо розпорядник в листі вказує, якому саме з інтересів загрожує розголошення запитуваної інформації, в чому полягає істотність шкоди цим інтересам від її розголошення, чому шкода від оприлюднення такої інформації переважає право громадськості знати цю інформацію в інтересах національної безпеки, економічного добробуту чи прав людини.

Відповідно до ч.6 ст.19. Закону України "Про автомобільний транспорт" порядок державної реєстрації транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.

Згідно з Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України

від 23 грудня 2009 р. №1371)(далі - Порядок-1388) :

п.2. Цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх (...);

п.6. Транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС або через центри надання адміністративних послуг (...);

п.7. Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) (...). Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев'яноста днів. Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС (...) забороняється (...);

п.8. Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів (...);

п.33. Перереєстрація транспортних засобів проводиться в разі (...) зміни їх власників (...).

7. Аналізуючи установлені обставини справи та норми чинного законодавства суд прийшов до таких висновків.

7.1. Виходячи з аналізу норм ст.1, 5, абз.2 ч.2 ст.11 та ч.2 ст.20 Закону України "Про інформацію", а також п.2 ч.1 ст.10 Закону України "Про доступ до публічної інформації", суд вважає, що кожна особа (в тому числі і юридична особа) має право на отримання інформації, яка стосується її особи. Зокрема, юридична особа має право запитувати інформацію, яка є інформацією про неї, в тому числі запитувати документи, які створені нею чи які створені іншими особами, але мають наслідком виникнення, зміну або припинення прав і обов'язків такої юридичної особи.

Будь-якому праву однієї сторони кореспондує обов'язок іншої сторони, тобто Розпорядник інформації зобов'язаний надати документи, копії, інформацію боржнику-банкруту (у особі його ліквідатора) на його запити.

Однак боржник-банкрут має право запитувати лише ті документи, які створені боржником чи для боржника, чи які створені іншими особами але встановлюють, змінюють або припиняють права і обов'язки боржника, лише ту інформацію, яка є інформацією про боржника.

7.2. Відносини ж щодо внесення і розгляду запиту арбітражного керуючого додатково і спеціально врегульовано статтями 12 і 12-1 Кодексу України з процедур банкрутства. Зокрема, цими статтями Кодексу детально регламентовано перелік адресатів, до яких може бути направлено адвокатський запит, вимоги до такого запиту, питання строків розгляду запитів та порядку відшкодування витрат, а тому відповідні положення Законів України "Про інформацію" та "Про доступ до публічної інформації" не поширюються на відносини між ліквідатором банкрута та Розпорядником інформації.

Згідно із вказаним нормами під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. На запит такого арбітражного керуючого орган державної влади зобов'язаний не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати копії документів і усю необхідну інформацію щодо боржника, в тому числі й конфіденційну, крім таємної та/або службової інформації та копій документів, у яких міститься таємна та/або службова інформація.

Враховуючи, що відповідно до ч.1 ст.61 Кодексу ліквідатор банкрута "вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб", з'ясування ним обставин відчуження майна (автомобіля) від боржника до іншої особи, фактичне перебування цього майна у останнього набувача, оцінка можливості витребування цього майна від нинішнього його власника (в тому числі й шляхом пред'явленні відповідного позову до нинішнього власника) - є прямим обов'язком ліквідатора банкрута.

7.3. Документи та інформація, які стосуються перереєстрації автомобіля з КТ "Леонід" на нового (першого після боржника) власника, є документами і інформацією про боржника, призвели до зміни майнового стану боржника.

Отже ненадання таких документів і інформації Розпорядником інформації на запит ліквідатора банкрута є незаконною.

7.4. На виконання ч.8 ст.12 Кодексу України з процедур банкрутства центральним органом виконавчої влади, яким є МВС України, не затверджено порядок доступу арбітражних керуючих (як посадових осіб у конкретній справі про банкрутство) до інформації з баз даних та реєстрів Розпорядника інформації.

Зокрема, наказ МВС України від 05.05.2021 № 339 «Про затвердження Порядку складення та подання запитів на інформацію в Міністерстві внутрішніх справ України та Форми для подання таких запитів», наказ МВС від 03.08.2017 №676 Про затвердження Положення про інформаційно-комунікаційну систему «Інформаційний портал Національної поліції України» - такого порядку не містять.

Отже, що стосується інформації і документів про останнього у ланцюгу продажів транспортного засобу власника (якщо новим, першим після боржника власником його було надалі відчужено та відбувались наступні продажі), то вони дійсно є конфіденційними (та містять конфіденційну інформацію), дійсно не є створеними банкрутом чи для банкрута, дійсно не встановлюють, не змінюють та не припиняють права і обов'язки банкрута, однак вони стосуються прав і обов'язків банкрута, оскільки вказане майно (автомобілі) раніше належало банкруту та вибуло з його власності. Тому для відмови у їх наданні Розпорядник інформації зобов'язаний був застосувати застосовувати безпосередньо вищевказані положення законів, зокрема й трискладовий тест.

Відповідно до ч.1 ст.61 Кодексу ліквідатор банкрута "вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб", з'ясування ним обставин відчуження майна (автомобіля) від боржника до іншої особи, фактичне перебування цього майна у останнього набувача, оцінка можливості витребування цього майна від нинішнього його власника (в тому числі й шляхом пред'явленні відповідного позову до нинішнього власника) - є прямим обов'язком ліквідатора банкрута.

7.5. Застосовуючи трискладовий тест суд приходить до висновку, що

1) у даному випадку обов'язок "розголосити інформацію" відповідно до ст.12-1 Кодексу України з процедур банкрутства про нинішнього власника транспортного засобу фактично випливає із права арбітражного керуючого знати цю інформацію для забезпечення виконання вимог ст.61 Кодексу. Захищений інтерес володільця (щоб ніхто не дізнався про нього і обставини набуття ним автомобіля) не відповідає обмеженню доступу на таку інформацію для арбітражного керуючого та кредиторів у справі про банкрутство;

2) можливість завдання істотної шкоди інтересам нинішнього (останнього) власника автомобіля (а саме шкоди репутації і праву на майно) відсутня, оскільки добросовісність набуття автомобіля нинішнім (останнім) його власником у даному випадку передбачає захист його інтересів (як репутації, так і права на майно) відповідно до ст.687 і 688 Цивільного кодексу України у разі подання позову про його витребування;

3) порівняння цієї потенційної шкоди з правом громадськості знати цю інформацію в інтересах національної безпеки, економічного добробуту вказує на те, що шкода репутації і праву на майно не переважає суспільний інтерес в доступі певної інформації про цих осіб. Під громадськістю в даному випадку слід розуміти учасників справи про банкрутство, зокрема, кредиторів, які потенційно могли отримати задоволення своїх вимог за рахунок продажу майна банкрута (якщо його продано незаконно, або може бути витребувано відповідно до закону від добросовісного набувача). Під національною безпекою і економічним добробутом у даному випадку слід розуміти обов'язок усіх осіб (зокрема набувача майна) дотриматися як вимог закону при його придбанні, так і прав інших осіб на нього.

Тобто в даному випадку конфіденційна інформація може бути розголошена і доступ до неї не може бути обмежений, але лише в обсязі, який необхідний для виконання арбітражним керуючим своїх обов'язків, про що суд зазначає далі.

7.6. У даному випадку витребувана ліквідатором банкрута інформація з обмеженим доступом може бути поширена, оскільки вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу (зокрема, суду, кредиторів та учасників провадження у справі про банкрутство боржника - для забезпечення виконання передбаченого Кодексом України з процедур банкрутства обов'язку керівника боржника передати документи боржника ліквідатору банкрута, для можливості покладення солідарної і субсидіарної відповідальності на керівника, тощо) і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення, ґрунтується на законі (ст.12-1 Кодексу України з процедур банкрутства), переслідує легітимну мету (забезпечення виконання закону про неплатоспроможність) та є необхідним у демократичному суспільстві (з огляду на обов'язки керівника боржника перед кредиторами).

Враховуючи викладене суд вважає, що заявлена ліквідатором банкрута, вимога в цій частині підлягає задоволенню в обсязі, необхідному для можливості пред'явлення позову до такої особи, а саме:

а) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб),

б) їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб),

в) поштовий індекс,

г) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України),

д) відомі номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти,

е) обставини реєстрації/перереєстрації (дата дії; осіб, які приймали участь у дії; відомості про документи на право власності, подані для вчинення дії, наявність останнього в оригіналі чи в копії)..

Керуючись ст.234, 235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання боржника у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Іванюка О.М., від 11.08.2025 №02-57/86 задовольнити частково.

2. Зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (вул.Ботанічна, буд.24, м.Вінниця, 21010, ідентифікаційний код 45400935) у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали суду надати Командитному товариству "Леонід" (бульв.Шевченка, буд.150, м.Черкаси, 18030, ідентифікаційний код 32941112) у особі його ліквідатора, арбітражного керуючого Іванюка О.М. за адресою: а/с №707, м.Черкаси, 18003, наступне.

2.1.Інформацію (письмові відомості) про те, до якої дати наступні транспортні засоби були зареєстровані за КТ "Леонід":

а) марка: PEUGEOT, модель: 407 SRCONFORT, об'єм двигуна: 1.6HDI 1560, рік випуску: 2004, колір: чорний, №двиг. НОМЕР_1 , №куз. НОМЕР_2 , свідоцтво: НОМЕР_3 від 09.09.2011, номерний знак: НОМЕР_4 ;

б) марка: TOYOTA, модель: RAV 4, об'єм двигуна: 1998, рік випуску: 2006, колір: чорний, №двиг. НОМЕР_5 , №куз. НОМЕР_6 , свідоцтво: НОМЕР_7 від 09.09.2011 р., номерний знак: НОМЕР_8 ;

в) марка: NISSAN, модель: PRIMERA, об'єм двигуна: 1.6 1597, рік випуску: 2005, колір: сірий, №двиг. НОМЕР_9 , №куз. НОМЕР_10 , свідоцтво: НОМЕР_11 від 13.06.2007, номерний знак: НОМЕР_12 ;

2.2. Копії документів, на підставі яких КТ «Леонід» здійснювало зняття з обліку / перереєстрацію транспортних засобів на нових власників та копії документів на підставі яких здійснювалася реєстрація/перереєстрація транспортних засобів з КТ "Леонід" на нових (перших після боржника) власників;

2.3. Інформацію (або облікову картку) по кожному транспортному засобу щодо усіх наступних після КТ "Леонід" власників транспортних засобів, а саме:

а) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб),

б) їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб),

в) поштовий індекс,

г) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України),

д) відомі номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти,

е) обставини реєстрації/перереєстрації (дата дії; осіб, які приймали участь у дії; відомості про документи на право власності, подані для вчинення дії, наявність останнього в оригіналі чи в копії).

3. У решті вимог відмовити.

Ухвала суду набрала законної сили 13.10.2025. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.

Строк пред'явлення ухвали до виконання відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" три роки.

Повне судове рішення складено і підписано 13.10.2025.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (4), Регіональному сервісному центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях.

Суддя Ю.А. Хабазня

Я-7