Справа № 296/7339/25
3/296/1807/25
"14" жовтня 2025 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Дідоренко А.Е., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Житомирській області Державної податкової служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.164 КУпАП, -
Згідно з протоколом, 23.03.2025 о 14:15 год ОСОБА_1 здійснювала підприємницьку діяльність, а саме реалізацією солодощів (тістечок, тортів) через мережу інтернет без державної реєстрації суб'єктом господарювання з метою отримання доходу, що підтверджується платіжною інструкцією щодо перерахування грошових коштів гр. ОСОБА_1 за реалізований товар на загальну суму 375 грн, чим порушено ст. 58 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV (зі змінами й доповненнями).
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, на адресу суду звернулася з письмовою заявою про розгляд справи без її участі, підтримала письмові пояснення, які направила на адресу суду 27.08.2025 у яких просила закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та письмові докази, додані до нього, суд дійшов висновку, про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164 КУпАП.
Відповідно до ст. 251, 254 КУпАП України розгляд справ про адміністративні правопорушення здійснюється на підставі протоколу про адміністративне правопорушення та відповідно до зазначених в ньому обставин.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП настає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Диспозиція ст. 164 КУпАП має бланкетний характер, оскільки відсилає до законів, які регулюють, зокрема, порядок здійснення певних видів господарської діяльності, що потребують ліцензування або державної реєстрації.
Відповідно до ст. 3 ГК України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом.
Господарська діяльність включає як виробничу діяльність, у процесі якої виробляється продукція, вироби народного споживання та інші матеріальні цінності, так і невиробничу діяльність, пов'язану з виконанням різних видів робіт, у тому числі науково-дослідних, надання послуг, результати яких відчужуються як товар. Господарська діяльність має здійснюватися належним чином та давати якісні результати, що можливо забезпечити, якщо суб'єкти господарювання будуть мати достатні знання, навички, досвід, а це досягається, коли така діяльність здійснюється постійно у вигляді промислу.
Отже, необхідною ознакою господарської діяльності є її систематичність.
Таким чином, однією з обов'язкових ознак підприємницької діяльності, як виду господарської діяльності, є систематичність її здійснення. Систематичною вважається діяльність у разі, коли вона здійснюється неодноразово протягом певного періоду часу.
Згідно з ст. 42 ГК України встановлено, що підприємництвом є самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Доказами, які додані до матеріалів справи є: протокол про адміністративне правопорушення №372/06-30-24-07 від 24.04.2025р., Акт від 24.04.2025р. №373/06-30-24-07/3340718783.
З вказаних доказів беззаперечно вбачається, що дійсно ОСОБА_1 продала через мережу інтернет солодощі. Разом з тим доказів, що вона це робила систематично - до матеріалів справи не додано.
Вказані обставини не дають підстав для висновку про наявність в діях ОСОБА_1 події й складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.
Згідно з п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, якщо відсутня подія і склад адміністративного правопорушення.
У зв'язку з викладеним, суд вирішує, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
На підставі ст.ст.164, п.1 ст.247, 251, п.3 ст.284 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.
Cуддя А. Е. Дідоренко