Справа № 309/3155/25
Провадження № 3/309/1060/25
13 жовтня 2025 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Волощук О.Я., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області Державної аудиторської служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , Вишківського селищного голови, РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 13-07-0085/2025/ПР від 22 серпня 2025 року, ОСОБА_1 , як Вишківському селищному голові, ставиться у провину те, що він уклав з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договір про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та /або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, а саме:
За наявною на веб-порталі Уповноваженого органу інформацією встановлено, що 03.11.2023 року Уповноваженою особою Вишківської селищної ради оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями на закупівлю «Капітальний ремонт будівлі недіючої Вишківської міської лікарні, смт. Вишково вул.Центральна ,17для забезпечення умов тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб та /або евакуйованих», з очікуваною вартістю 3016018,80 грн. Джерело фінансування закупівлі - субвенція з державного бюджету. В ході проведення ревізії встановлено, що проектно-кошторисною документацією та тендерною документацією під час проведення процедури закупівлі робіт передбачено придбання вертикального підйомника для МГН у кількості 1 шт. та на виконання цього учасником ФОП ОСОБА_2 було завантажене технічне завдання згідно з таблицею 1, у якому передбачено придбання вертикального підйомника для МГН у кількості 1 шт.
Перевіркою відповідності умов договору вимогам тендерної документації та /або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі встановлено, що в локальному кошторисі №02-01-01 договірної ціни, яка є додатком №2 договору підряду від 20.11.2023 року №178 передбачено придбання вертикального підйомника для МГН у кількості 1,2 шт. за ціною 80598,51 грн. за одиницю та загальною вартістю 96718,21 грн., тоді як згідно технічного завдання тендерної документації та тендерної пропозиції учасника-переможця ФОП ОСОБА_2 передбачалося придбання вертикального підйомника для МГН у кількості 1 шт.
Всупереч п.49 Постанови «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів,робіт і послуг для замовників», передбачених Законом України «Про публічні закупівлі на період правового режиму воєнного стану в Україні від 12.10.2022 №1178 та протягом 90 днів з дня припинення або скасування». Замовником укладено договір з учасником закупівлі, який визнаний переможцем процедури закупівлі, який не відповідає вимогам тендерної документації та тендерній пропозиції переможця процедури закупівлі.
Вишківським селищним головою ОСОБА_1 підписано акт приймання робіт № 1 КБ-2в за грудень 2023 року, який підтверджує придбання вертикального підйомника для МГН за вартістю 96582,37 грн. Окрім цього, оплата 96582,37 грн. підтверджує платіжна інструкція від 27.12.2023 року № 915, що на 16135,84 більше ніж за передбачену локальним кошторисом, чим заподіяно матеріальну шкоду бюджету Вишківської селищної ради на суму 16135,84 грн. Дата вчинення правопорушення -20.11.2023 року.
Справа призначалася до розгляду 15.09.2025 року, 30.09.2025 року, 13.10.2025 року.
В судове засідання ОСОБА_1 жодного разу не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Не подав ні заперечень щодо протоколу ,ні пояснень щодо обставин у справі.
Суд постановив про розгляд справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , передбаченого ч.3 ст. 164-14 КУпАП у його відсутності.
З'ясувавши обставини, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. За приписами ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
03.11.2023 року Уповноваженою особою Вишківської селищної ради оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями на закупівлю »Капітальний ремонт будівлі недіючої Вишківської міської лікарні, смт. Вишково вул.Центральна ,17для забезпечення умов тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб та /або евакуйованих» ,з очікуваною вартістю 3016018,8грн. Джерело фінансування закупівлі-субвенція з державного бюджету. В ході проведення ревізії встановлено ,що проектно-кошторисною документацією та тендерною документацією під час проведення процедури закупівлі робіт передбачено придбання вертикального підйомника для МГН у кількості 1 шт. та на виконання цього учасником ФОП ОСОБА_2 було завантажене технічне завдання згідно з таблицею1 , у якому передбачено придбання вертикального підйомника для МГН у кількості 1 шт.
Перевіркою відповідності умов договору вимогам тендерної документації та /або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі встановлено,що в локальному кошторисі № 02-01-01 договірної ціни,яка є додатком №2 договору підряду від 20.11.2023 року №178 передбачено придбання вертикального підйомника для МГН у кількості 1,2 шт за ціною 80598,51 грн. за одиницю та загальною вартістю 96718,21 грн., тоді як згідно технічного завдання тендерної документі та тендерної пропозиції учасника-переможця ФОП ОСОБА_2 передбачалося придбання вертикального підйомника для МГН у кількості 1 шт.
В ході ревізії встановлено ,що договір підряду від 20.11.2023 року №178 та акт приймання робіт №1 КБ -2 в за грудень 2023 року підписано Вишківським селищним головою ОСОБА_1 та підтверджують придбання вертикального підйомника для МГН вартістю 96582,37 грнта оплата стверджується платіжною інструкцією від 27 грудня 2023 року№915 ,що на 16135,84 грн. більше за передбачену кошторисом №02-01-01 договірної ціни вартість вертикального підйомника для МГН за 1 шт.
Внаслідок укладення договору підряду, умови якого не відповідають тендерній документації та тендерній пропозиції переможця процедури закупівлі завдано збитків державному бюджету на суму 16135,84 грн.
У діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 164-14 КУпАП - укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі.
Висновки Державної аудиторської служби України, викладені у протоколі №13-07-0085/2025 ПР від 13.01.2023 року, відповідають фактичним обставинам справи.
За таких обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки в діях ОСОБА_1 встановлено порушення вимог законодавства України «Про публічні закупівлі».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.252,280,283 КУпАП суддя -
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-14 КУпАП, притягнути його до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.164-14 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 25500 гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 605,60 грн. судового збору на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Хустський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Хустського
районного суду: Волощук О.Я.