справа №176/3818/25
провадження №3/176/1018/25
16 жовтня 2025 року Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Крамар О.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділення поліції № 5 Кам'янського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
20.09.2025 року о 00 год. 15 хв., біля будинку 15 по пров. Запорізький, м. Жовті Води, Кам'янський район, Дніпропетровська область, громадянин ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21099 державний номерний знак НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння, зі згоди водія, в установленому законом порядку проводився о 00 год. 16 хв. 20.09.2025 р. на місці зупинки транспортного засобу біля будинку 15 по пров. Запорізький, м. Жовті Води, Кам'янський район, Дніпропетровська область, із застосуванням спеціального технічного приладу газоаналізатора «Alcotest 6810 Drager», результатом огляду становить показник 0,91% проміле (тест № 805).
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.9а «Правил дорожнього руху України», тобто вчинив керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, шляхом направлення sms-повідомлення, згідно довідки про доставку sms-повідомлення ОСОБА_1 доставлено 30.09.2025 р. о 16:47:36 год. на номер телефону НОМЕР_3 , що вважається належним чином повідомлений.
За таких обставин, на підставі ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливим провести судовий розгляд даної справи за відсутності ОСОБА_1 , який притягується до адміністративної відповідальності.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні належними та допустимими письмовими доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 459252 від 20.09.2025 року на якому ОСОБА_1 власноруч поставив підписи;
- ОСОБА_1 скористався своїм правом, та на підставі ст. 63 Конституції України від показів та пояснень відмовився, про що зафіксовано у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 459252 від 20.09.2025 р.;
- результатом тестування на алкогольіз застосуванням спеціального технічного приладу газоаналізатора «Alcotest 6810 Drager» № 805 від 20.09.2025 р, відповідно якому у ОСОБА_1 зафіксовано показник 0,91% проміле алкоголю, час тестування о 00 год. 16 хв. 20.09.2025 р.;
- актом огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, який проведений на підставі виявлення у ОСОБА_1 характерних ознак, а саме запаху з порожнини рота, млява мова, за допомогою спеціального технічного приладу газоаналізатора «Alcotest 6810 Drager», результат огляду позитивний, становить 0,91% проміле. ОСОБА_1 ознайомлений з актом під особистий підпис;
- копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі Серія ЕНА № 5760698 від 20.09.2025 р., згідно якої 20.09.2025 року о 00 год. 22 хв., біля будинку 15 по пров. Запорізький, м. Жовті Води, Кам'янський район, Дніпропетровська область, громадянин ОСОБА_1 керував транспортним засобом, не мав при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, чим порушив п.2.1.а.ПДР - керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом. На ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 3400 грн.
- рапортом інспектора СРПП ВП № 5 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції Степаницької О.О., згідно якого 20.09.2025 р. о 00:15 год. під час патрулювання в м. Жовті Води біля буд. 15 по пров. Запорізький, гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , керував транспортним засобом ВАЗ 21099 днз НОМЕР_4 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законодавством порядку із застосуванням спеціального технічного приладу газоаналізатору «Alcotest 6810 Drager». Результат: 0.91%. Тест № 805. Від керування відсторонений. Встановлено, що ОСОБА_1 керує транспортним засобом без відповідного права керування транспортним засобом. Відносно ОСОБА_1 було складено протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (серії ЕПР1 №459252) та винесено постанову за ч. 2 ст. 126 КУпАП (серії ЕНА №5760698);
- копією паспорта 007431014 виданого органом 3530 24.01.2022р., засвідчено особу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у смт. Петрове Петрівський район Кіровоградська область, РНОКПП НОМЕР_1 ;
- копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 , згідно якого власником транспортного засобу ВАЗ 21099 реєстраційний номер НОМЕР_2 є ОСОБА_2 , адреса: Харківська область, Київський район, м. Харків, просп. Жуковського, 3, 144;
- відеозаписом з нагрудної боді камери на оптичному носії інформації Axent DVD+R 4,7 Gb 120 min 16 x, який був переглянутий судом під час судового засідання, на якому зафіксовано вказані в протоколі обставини;
З відеозапису встановлено, що ОСОБА_1 добровільно погодився пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння із застосуванням спеціального технічного приладу газоаналізатора «Alcotest 6810 Drager» на місці зупинки транспортного засобу.
Про необхідність залучення свідків до огляду на стан алкогольного сп'яніння із застосуванням спеціального технічного приладу не заявляв. Бажання пройти огляд на стан сп'яніння у медичному закладі не висловлював.
Відповідно до п. 2.9. Правил дорожнього руху України водієві забороняється:
а) керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного,наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.11.2015 року:
- Огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
- Огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби);
- За наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
- Огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання.
- Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
- Огляд на стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції.
- Перед проведенням огляду на стан сп'яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
- Установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
- Результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі акт огляду). У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.
- Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп'яніння.
- Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
- Оформлення матеріалів огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється згідно з чинним законодавством.
- У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Аналізуючи зазначені норми Інструкції, суд приходить до висновку, що в даному випадку працівники поліції діяли в межах цієї Інструкції та посадових обов'язків, склали відповідний протокол про адміністративне правопорушення, вбачаючи в діях ОСОБА_1 порушення Правил дорожнього руху України. ОСОБА_1 порушив вимоги правил дорожнього руху України, що є наслідком притягнення до адміністративної відповідальності.
Складений уповноваженими особами протокол відносно ОСОБА_1 відповідає вимогам ст.256 КУпАП. Права особи, що притягується до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП, були роз'яснені ОСОБА_1 про що останній поставив свій підпис на протоколі.
Оцінюючи докази наявні у справі в їх сукупності, з точки зору їх належності та допустимості, суддя знаходить доведеним провину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп'яніння.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого ним правопорушення, грубе порушення Правил дорожнього руху України, інформації, наданої відділенням поліції № 5 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, згідно якої 20.09.2025 р. на ОСОБА_1 , накладено адміністративне стягнення у виді штрафу що становить 3400 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
В матеріалах справи відсутні відомості про наявність у ОСОБА_1 посвідчення водія.
Суд приходить до висновку про необхідність застосування щодо ОСОБА_1 такого виду адміністративного стягнення як накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
На підставі ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ч. 2 ст.308 КУпАП у разі несплати накладеного штрафу впродовж 15 діб з моменту отримання постанови, у порядку примусового виконання постанови стягнути подвійний розмір штрафу.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим. Апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області.
Суддя